Skocz do zawartości

Zniekształcony dzwiek,trzaski,charczenie


pita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem uszkodzony wzmacniacz sony xm Jeszcze do mnie nie dotarł...Pisze teraz Bo strasznie jestem ciekawy co może jemu dolegać

Ale z tego co wiem ma na jednym kanale objay takie jak wymienilem

Ma ktoś jakieś pomysły ptrzez co moze sie tak dziać ? Moze jakieś zimne luty,wyschniete elektrolity,padnieta końcówka itd. ? na co mogły by wskazywać takie objawy ?

 

Miałem kiedyś wzmacniacz z podobnymi obiawami ale to dzialo sie przy kreceniu gain'em No ale wyleczyłem go nasmrowaniem potencjometru WD40 :D

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charczenie kojarzy mi się z usmażonym tranzystorem mocy , tak na szybko przyszło mi do głowy.

Może jak by je przelutować stronami po kolei z kanału L na R to by wyszło czy objaw przeszedł na drugi kanał czy nie.Chyba najprościej od tego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj dostałem wzmacniacz

 

A na tym kanale sie dzieje tak że : gra ciszej i jest traki dziwny zniekształcony piskliwy dzwiek (dokładnie taki jak sie zrobi zwarcie )

 

No nie wiem za co sie zabrac :D na pierwszy rzut okanic spalonego nie ma

 

Co to może być :zawstydzony:

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zepsuty wzmacniacz i myślisz, że to tak chop siup naprawić. Dla Twojej wiadomości elementy mogą nie pracować tak jak powinny i wcale nie jest powiedziane, że muszą wtedy być spalone, czarne itp. Musisz wszystko sprawdzić, ale żeby to zrobić należy wiedzieć jak się za to zabrać i jak postępować. Jeśli nie naprawiałeś w przeszłości tego typu sprzętu to życzę powodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zepsuty wzmacniacz i myślisz, że to tak chop siup naprawić. Dla Twojej wiadomości elementy mogą nie pracować tak jak powinny i wcale nie jest powiedziane, że muszą wtedy być spalone, czarne itp. Musisz wszystko sprawdzić, ale żeby to zrobić należy wiedzieć jak się za to zabrać i jak postępować. Jeśli nie naprawiałeś w przeszłości tego typu sprzętu to życzę powodzenia.

 

Duzo już sprzetu w tym wzmacniacze naprawiałem w taki sposob jak teraz Jak czegoś nie wiedziałem to podpytywałem na forum

 

 

Chodzi o te rezystory co sa na obrazku ?

 

Zaznaczyłem na czerwono P kanał Mozę przełozyć tranzystory i rezystory z L kanału na P kanał ? Tak jak ktoś już to wspomniał

 

http://obrazki.elektroda.pl/3154543600_1291735483_thumb.jpg

 

http://obrazki.elektroda.pl/4140929400_1291735569_thumb.jpg

Edytowane przez pita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te białe elementy to rezystory emiterowe, na początek podłącz zasilanie pod wzmacniacz, podepnij się pod wzmacniacz miernikiem (-)pod GND wzmacniacza a plusem pod baza, kolektor i emiter tranzystorów w uszkodzonym kanale i zrób tak samo w sprawnym kanale.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondesatory sprawdz jako pierwsze, czy niema jakiś wypukłych elektrolitów, one są przyczyną najczęstrzą, rezystory rzadko się psują, końcówki musiałby być nadpalone, najlepiej wylutować i sprzwdzać opory między nóżkami i notować, ten który odbiega jest uszkodzony. Ja tak miałem w ultimate :) Możesz zobaczyć jeszcze wszystkie luty, przepalić całą płytkę, czasem przez to są jakieś trzaski :) Sporo pracy Cię czeka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Pany za pomoc :)

Srawdziłem tranzystory(na wylutowanych spawdzałem) sa dobre

 

Nie no tak jak mowilem na pierwszy rzut oka wszystko wyglada ok Nic nie popalone i kondensatory tez nie powybrzuszane

 

 

 

Sprawdzqam reszte zobaczymy co wyjdzie Pomierze napiecia jeszcze na kondkach Moze którys wyschniety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...