Skocz do zawartości

Alpine 3555 - problem z ustawieniem


Olkinson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Stałem się szczęśliwym posiadaczem wzmacniacza 4-kanałowego Alpine 3555, który ma zasilać przód 2x55W i suba (1x ok.150W w mostku.) Niestety mam problem z jego ustawieniem. Co do filtrów to wszystko wiem, ale reszta jest dla mnie niejasna, bo różne źródła podają inaczej. Wujek google nie jest pomocny, gdyż tak jak wspomniałem ludzie mają różne opinie.

 

Poniżej załączam zdjęcie pokazujące wszystkie przełączniki:

 

http://img146.imageshack.us/img146/272/dsc3133.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem ma zasilać przód czyli 2 kanały i jeden na suba.

Kanał 1/2: HPF, input mode-1+2, gainem pobawię się później przy jak podepnę.

Kanał 3/4: LPF, input mode-mono, ale nie mam pojęcia co z tym input channel:/

 

Proszę o pomoc i ewentualne poprawki, bo nie jestem pewien czy tak powinno byc?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanał 1/2: HPF, input mode-1+2, gainem pobawię się później przy jak podepnę.

 

przód jak masz cięty na zwrotnicy to wyłącz filtry.

 

ale nie mam pojęcia co z tym input channel:/

 

ostatnia pozycja, co by wszystkie kanały grały :)

 

P.s: wyłącz acoustic compensation bo to jest nic innego jak odjęcie środka i podbicie dołu :)

Miłej zabawy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kanały 1 i 2 mają zasilać przedni zestaw to ustawiasz to tak: HPF, input mode: ST;

Jeśli kanały 3 i 4 w mostku mają zasilać sub, to ustaw to tak: LPF, input mode: 3+4, input channel: 3+4 jeśli sterujesz subem dodatkową parą RCA z radia, jeśli masz tylko jedną parę RCA w radiu to ustaw na 1+2, wtedy sygnał pobierze z pierwszych dwóch kanałów.

 

ST to stereo i tak należy ustawić jak zasilasz parą kanałów zestaw odseparowany, 1+2 i 3+4 to suma kanałów. Podając sygnał na parze RCA(a nie na jednym kanale) wzmacniacz sobie zsumuje sygnały z tych dwóch wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO powinien HPF zostac bo jak przytnie woofery od dolu? :)

 

a radio :) ? po prostu albo tnie na radiu, albo tnie na wzmaku

Helixy DB ktore Olkinson ma raczej nie maja w seryjnej zwrotce bandpassu :P

 

wiesz, ja oprócz wzmacniacza, nie wiem co ma kolega :P

 

tak należy ustawić jak zasilasz parą kanałów zestaw odseparowany, 1+2 i 3+4 to suma kanałów.

 

wydawało mi się, że ta opcja to jest jak masz podłączone wszystko czyli dwie osobne pary RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam jedną parę RCA, ale zastanawiałem się żeby użyć rozdzielaczy RCA, wiem, że są ona lipne i w ogóle, ale jak na razie nie przymierzam się do wymiany radia:/ Poradźcie czy w takim razie zasilić wzmacniacz jedną parą RCA czy użyć tych nieszczęsnych rozdzielaczy?
input channel: 3+4 jeśli sterujesz subem dodatkową parą RCA z radia, jeśli masz tylko jedną parę RCA w radiu to ustaw na 1+2, wtedy sygnał pobierze z pierwszych dwóch kanałów.

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...