Skocz do zawartości

Jaki sprzecik do Mondeo


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Jestem nowym uzytkownikiem i od razu mam pytanie. Jakie radio i glosniki mozna zamontowac w moim Mondku zeby zaczal grac przyjemnie dla ucha bo narazie ma fabryczne i nie moge zniesc tego brzdekania, slabych bassow i kieskiej jakosci dzwieku :P Nadmienie, ze nie mam zamiaru walczyc o mistrzostwo swiata tylko cieszyc sie muzyka. Rocznik 98, rozmiar gl. 5x7, cena do 600zl

 

I jeszcze jedno: Mam zamiar zamontowac gl. tylko na przod, dlaczego na tyl odradzacie?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii poprawnego nagłośnienia samochodu najważniejsze jest uzyskanie dobrego brzmienia w przedniej części pojazdu.

 

Tylne głośniki montowane są tylko ze względu na podniesienie komfortu podróży pasażerów. Wobec tego w zaawansowanych aplikacjach Car Audio są pomijane.

 

Ich montaż ze względu na nanoszenie się fali dźwiękowych emitowanych przez przednie i tylnie głośniki prowadzi do rozmywania sceny dźwiękowej. W samochodzie powstaje uciążliwy akustyczny harmider.

 

Ze względu na bezkierunkowy charakter rozprzestrzeniania się niskich częstotliwości warto natomiast umieścić subwoofer w bagażniku. Najczęściej spotykany układ to przedni zestaw odseparowany dwu lub trójdrożny + opcjonalnie subwoofer.

 

 

 

Często na forach internetowych można spotkać opinie ludzi, którzy twierdzą, iż tylnie głośniki stanowią niezbędne dopełnienie systemu Audio, co lepsi argumentują to chęcią stworzenia kina domowego w samochodzie :-). Dopiero po pierwszej styczności z poprawnie nagłośnionym autem przyznają racje. Ale z reguły na zmianę konfiguracji systemu jest już wtedy stanowczo za późno. W przednich drzwiach taki delikwent ma zamontowane dwudrożne głośniki, z tyłu zamontował w półce elipsy 6" na 9 ", a bagażnik szpeci tuba, która miała siać postrach na ulicy, ale niestety żałośnie rzęzi. ....

 

 

 

Reasumując : Na etapie dobierania sprzętu Car Audio warto skoncentrować się na zakupie porządnego przedniego zestawu odseparowanego (woofery, tweetery, zwrotnice). Zamiast inwestować w tylne głośniki lepiej pomyśleć nad wzmacniaczem i częściowym wyłumieniem drzwi. Przyniesie to znacznie większe korzyści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lackystrongboy, z taką kwotą na radio i głośniki, do tego jeszcze pewnie bez wytłumienia i zrobienia stabilnego mocowania pod głośnik to lepiej albo przepić albo dozbierać

 

http://www.audiocar.pl/forum/viewtopic.php?t=330

 

tu masz dobrze nagłośnione Mondeo Mk I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Ja tez robie naglosnienie w Mondeo Kombi z 99r. Jak sie naczytalem to zeby fajnie zagralo to trzeba troche wiecej pieniedzy przeznaczyc. Ja robie tak ze najpierw zrobie wygluszenie przednich drzwi + okablowanie + dystanse. Z tego co juz wiem to glosniki 5x7 czy 6x9 to tez kicha i nie da sie z takiego kopnietego kola sceny uzyskac, wiec w przednie drzwi jak chcesz zeby fajnie gralo daj dystanse z MDFu i glosniki 160-165.

 

Ja od przyszlego tygodnia ruszam z wygluszaniem dzwi za ktore licze wydac okolo 400 zl. Postrzelam jakies fotki i postaram sie tez wrzuc. Tez nie mam od razu kasy ale doszedlem do wniosku ze lepiej etapami robic jak jest kasa, niz od razu za 600 - 1000 marne graty wrzucic a potem zalowac tych pieniedzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...