Skocz do zawartości

Alpine + iPod


DriftKing-DK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam radio Alpine 9830R, oraz iPod'a mini 4Gb. Dokupiłem taki kabelek : Złącze iPod jednak po podłączeniu i ustawieniu w radiu opcji Aux na ON nic nie działa. W iPodzie słychać że urządzenie jest podłączone - taki charakterystyczny "puk". Czy mógłby mi ktoś pomóc/podpowiedzieć co zrobić?

Z góry dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety ale się pośpieszyłeś z tym kabelkiem twoje radio + ipod jedynie przez kca-420i

 

A właściwie to nie widzę w instrukcji od tego radia możliwości sterowania ipodem wiec zostaje zwykły aux przez taki oto kabelek jezeli sie nie mylę http://allegro.pl/zlacze-aux-do-ipod-alpine-f-vat-i1295907220.html . Ten, który podlinkowałeś jest do nowych modeli.

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Piotrek parę postów wyżej napisał że ma 9855r i przez moduł kca-420i ma sterowanie tez posiadam to radio i jak to właściwie jest ten moduł jest konieczny czy nie bo np na aukcji http://allegro.pl/show_item.php?item=1337131411 napisane jest że współpracuje ze złączem full speed w radiu tak samo odpisał mi sprzedający jak wysłałem do niego maila nioby 9855r ma ta funkcje przynajmniej tak wyczytałem w necie i tu pytanie czy wystarczy sam kabel czy interfejs także, kolejna sprawa gdzie włączyć obsługę ipoda w w/w radiu wiem że kiedyś w wyborze funkcji (tuner, cd, .._) miałem ikonę ipoda na 100 % ale coś poprzestawiałem w radiu i teraz nie mogę dojść jak to włączyć spowrotem a nie ukrywajmy bez instrukcji ciężko ogarnąć to radio bo jest nafaszerowane wieloma funkcjami . Edytowane przez adam0204
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawdopodobnie żaden kabelek (np. KCE-422i) nie współpracuje z modelami alpine z przed 2005 roku . Są zatem dwie opcje:

1. pełne sterowanie ipodem z radia - adapter KCA-420i

2. brak sterowania z poziomu radia - kabelek aux na ai-net (takie dwa gniazda chinch)

 

P.S. taki jest stan wiedzy na dzień dzisiejszy. może są inne rozwiązania czyt. "radio alpine + ipod"...

aha ostrzegam przed ipodami nano gen 4 nie mają one wsparcia do ładowania aku przez radio :/

Edytowane przez piotrek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...