Skocz do zawartości

dlaczego nie gra sub?


Haiso
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiedzcie gdzie szukać przyczyny, bo już mi ręce opadły...

 

Alpina CDA 9886

RM V41

Sub RM 210SL

 

Podłączyłem wszystko tak jak instrukcja każe, odpalam i przód gra ładnie a sub ani myśli.

Przód podpięty pod kanały 1/2 - ustawiony Filtr HP (w radiu RCA oznaczone F) - sub (podpięte cewki na 4Ohm) w mostku na kanałach 3/4 ustawiony filtr LP (w radiu RCA oznaczone SUB).

Na regulacje na wzmaku (gainem)i w radiu (wł/wył sub - poziom itp) sub nie reaguje.

Na wzmaku włączony przełącznik na 4CH, włączony kontroler.

 

 

Sprawdziłem jeszcze raz podłączenia, rozkręciłem skrzynkę żeby sprawdzić mostek - wszystko wygląda jak należy - a sub nadal nie gra - membrana minimalnie drży.

Jak podpiąłem RCA do gniazda dla tylnych głośników - sub gra - jako głośnik.

 

Kabel są ok, bo zamieniałem miejscami i przód gra normalnie.

 

Co jeszcze można sprawdzić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wzmaku jest tylko ustawienie 2ch albo 4ch.

Podłączenia suba sprawdzałem 3x - wydaje mi się że mostek jest ok - może rzeczywiście coś nie tak ustawiam w radiu - choć tam sprawa wydaje się być prosa - opcja subwoofer - ON i powinno działać - a nie działa

 

Tak podpiąłem mostek na subie jak na dolnym obrazku

 

http://essa.com.pl/gfx/static/images//Dok/Scan10012007.jpg

 

kurde, już sam nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz czasem po prostu wyciszonego w radiu na "zero" wyjścia na suba ???

 

Bingo !! choć częściowo - był nie tyle wyciszony co włączona opcja regulacji głośności suba wraz z ogólnym - a ponieważ dziś była premiera i słuchałem raczej cicho sub milczał. Po przestawieniu gra jak trzeba.... czy dobrze - jeszcze nie wiem bo to moje pierwsze poważniejsze audio...

 

Podpowiedzcie czy jest jakaś reguła ustawiania filtrów czy tylko na słuch?? ustawiłem HP na jakie 70Hz a LP na 60HZ ale nie potrafie stwierdzić kiedy jest właściwie - tak samo nie wiem jak ustawiać Bass EQ (to zmniejszenie niskich tonów w określonych zakresach?? ) i Phase (zdaje się przesunięcie basu w kierunku sceny)

 

 

Dzięki wszystkim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, też mam radio Alpine i jest kilka opcji do ustawiania Subwoffera. Na początku też mi nie chciał grać tak jak trzeba. Ale ustawialem na subwoffer system 2 i było lepiej gdyż wtedy gra bardziej autonomicznie, niezależnie od globalnego volume. Z ustawieniami hpf i lpf to w zależności czego najczęściej słuchasz ja to robie zazwyczaj na słuch, tak jak mi najbardziej pasuje brzmieniowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Oto jak to wyglada

 

http://img228.imageshack.us/img228/8589/dsc00159s.th.jpg

http://img228.imageshack.us/img228/2048/dsc00157j.th.jpg

 

Tak sa tam do wyboru ten system 1 i 2 lecz to nic nei zmieni w moim pzypadku, hpf i lpf zmienia tylko lekko brzemienie, ale to normalne bo zmienijszam albo zwiekszam pasmo jakim maja grac.

 

Diody na wzmacniaczach swieci sie na zielono wiec pod tym katem tez jest ok :)

 

[ Dodano: 2009-03-26, 15:24 ]

a tak wyglada podlaczenie dla niejasnosci :)

 

http://img49.imageshack.us/img49/6379/schemat.th.jpg

 

[ Dodano: 2009-03-26, 15:37 ]

pOmylilem tematy post mialbyc w moim temacie wiec sorra xD w tym temacie szukalem tylko odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...