Skocz do zawartości

Który wzmacniacz do morel tempo 6?


maciek4523
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ogólnie jest z nim taki problem że jak zejdziesz za nisko albo na orginalnej zwrotce 6db to jest taka fajna górka w charakterystyce wysokotonowca, które zajebiście wkur...

Zmontowałem kilkanaście/dziesiąt i nigdy nie zauważyłem górki w tweecie...dziwna sprawa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmontowałem kilkanaście/dziesiąt i nigdy nie zauważyłem górki w tweecie...dziwna sprawa.

Wiem że wykresy nie grają ale chodziło mi o to. Im niżej go ściąć tym będzie nieprzyjemniej.

Ja wiem że ty masz sponę na morelki żeby poprawnie zagrały :ok:

post-2501-052630000 1290340653_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiałem się na początku, że nie będzie w stanie może napędzić przodu

On jest niepozorny tylko na papierze... Jeśli masz na myśli "napęd" i kontrolę wooferów, to pięćdziesiątka u mnie zastąpiła 200.2 (więc wzmak nominalnie dysponujący czterokrotnie większą mocą na kanał) - i subiektywnie odczułem progres :wink:

Pod czym go masz?

woofery R6A, na górze różne eksperymenty. Sygnał podaje stare sony.

 

Wiem że wykresy nie grają ale chodziło mi o to

Nie żebym bronił morelek, ale jeśli dobrze odczytałem dane, to nawet na ori zwrotce te okolice 1kHz 'grają' jakieś 8-10dB niżej, czyli ok. 8x ciszej...?

 

pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli chodzi o wzmak i o info od Raadka, to widziałem na forum w jednym z jego instalek:

Morel Tempo6 + Sony XM-4045 + Alpine 7906r , tylko jak wspominasz nie chcesz 4 kanałów, dlaczego? Jesli nie chcesz mieć suba zawsze wzmak mozesz wykorzystać do bi-ampingu, czyli zasilić tweetery i woofery z 4 ch. Bedziesz miał wieksze pole manewru dot. ustawien. Ten zestaw i tak wymaga modyfikacji zwrotek (zreszta jak wiekszosc fabrycznych zwrotek) i przy okazji mozna je przerobic na bi-amp.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...