Skocz do zawartości

Laguna II 3.0 V6 - zabudowa w trakcie


slawek125
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Materiał kupiłem na miejscu w sklepie z materiałami.

 

Material na slupkach moze nie moj ulubiony ale trzeba przyznac, ze efekt profi. Zanim zrobiles te slupki to juz je chyba osluchiwales??

 

No materiał nie jest HiEnd ale zawsze coś pln w kieszeni zostało, ustawienie głośników było robione na słuch ale na prowizorycznie zamontowanych Dego przed przeróbką drzwi i wygłuszeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończone i odpalone, dwa miesiące dłubania - i co ja teraz będę robił ? :zdegustowany:

 

To po kolei przed odpaleniem oczywiście mały stresik czy wsio odpali bez fajerwerków. Najpierw skupiłem się na odsłuchu przodu bez suba żeby zobaczyć czy PPi nie za bardzo wyostrzy tweetery ale tu zaskoczenie, przy podłączaniu dałem je na -3dB na zwrotce i po 15 min odsłuchów jednak poszły na 0dB. Grają fajnie i detalicznie, nie są ostre i nie męczą. Potem pora na testowanie drzwi czy nie brzęczą pukają itp. Więc filtr na przód wyłączony i jadę z pełnym pasmem na Dego i tu szok, ile te głośniki w takim configu drzwi basu dają to sam się dziwię. Zestaw po strojeniu gra poprawnie nawet przy wysokich poziomach głośności a to tylko przecież sam przód - przy gainie na wzmaku na poziomie 50% jest bardzo głośno a ilość basu zaskakuje. Przód gra świetnie dużo pracy i czasu włożonego w drzwi ale warto było się bawić. Drzwi osłuchałem czy coś nie trzeszczy itp i z drzwi jestem bardzo zadowolony, bo nie dochodzą z nich żadne podejrzane dźwięki.

 

Kolej na suba, po odpaleniu małe rozczarowanie bo gra dosyć słabo i cicho. Praktycznie gain na wzmaku ustawiony na max a radiu sub na max i gra w miarę dobrze ale dopiero jak podkręcę radio pod koniec skali głośności. Mała konspiracja i rzut okiem na instrukcję i okazuje się że jeden przełącznik na wzmaku źle ustawiony (wybór poziomu sygnału z radia wcześniej się z tym nie spotkałem). Po przestawieniu sub zaczyna grać. Byłem bardzo ciekawy jak sub będzie grał ze względu na własną konstrukcje budy. Gra bardzo fajnie, najważniejsze że bardzo dobrze zgrywa się z przodem i się nie gubi. Jest szybki ale jak podkręcić bardziej to potrafi ruszyć siedzeniem a to przecież tylko 25 cm w małej w sumie skrzynce.

 

Reasumując dużo pracy włożonej ale banan na twarzy bezcenny, duża satysfakcja że bardzo fajnie to gra a zrobione własnoręcznie. Wrażenia dźwiękowe bardzo pozytywne, jest czysto, detalicznie, z fajnym szybkim i nie buczącym basem. Najbardziej zaskakuje wykop całości jak się podkręci głośniej. na plus zaskakuje ilość muzyki z głośników 16,5cm - to tylko system przedni ale potrafi zagrać tak głośno a zarazem czysto że ciężko wysiedzieć z przodu.

 

Co do poprawki:

 

Plastiki na klapie bagażnika przy mocniejszym basie brzęczą, na wiosnę wygłuszę je matą piankową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam. Jest to moj pierwszy post wiec chcialbym sie przywitac. No i tak do sedna sprawy to takze posiadam lagunke 2LB i ostatnio bawilem sie w przerodbke caraudio. Oczywiscie wygluszenie drzwi itp glosniki wybor padl na hertza przod i tyl do tego oczywiscie wzmacniacz. Ze wzgledu na potrzebe miejsca w bagazniku nie chcialem tam osadzac suba lecz wczoraj wpadl mi do glowy pomysl o zabudowie wneki w bagazniku tak jak to zrobil slawek125.

 

I tu kieruje pytanie do autora tematu. Czy moglbys podac z czego zostala wykonana obudowa suba i jesli pamietasz to jakie wymiary beda?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, co prawda ponad rok minął od ostatniego posta w tym temacie, ale zainspirował mnie projekt kolegi opisywany w tym temacie, również nabyłem w tym roku Lagunkę i stoję przed dylematem jak tu ogarnąć drzwi, ale widzę że na gorzę jednak można wkitrać 16" :) i pytanie do kolegi sławka, jakiej grubości te dystanse by dopasować do tapicery.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...