Skocz do zawartości

Jakie tweetery do mojej instlacji.


mateo383
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dosyć dużo się naczytałem jakie tweetery wybierać. Dużo osób poleca Sinuslive NEO25 ale mam dylemat, bo one mają w standardzie zwrotnice a ja już mam w oryginalnej instalacji kondensatorki. Aktualnie mam jakieś tweetery Ciare 80W (chyba włoskie) i nic bym nie zmieniał ale lewy tweeter już nie ten, gra ciszej i lekko charczy. Moja instalacji jest trochę dziwnie (jak dla mnie) złożona. Przy wzmacniaczu mam zwrotnicę, która rozdziela sygnał na subwoofer i przednie głośniki i dopiero gdzieś tam z przodu się rozdziela na woofery i tweetery. Więc chciałbym zasięgnąć opinii jakie tweetery dobrać żeby to grało nie gorzej niż teraz.

http://img202.imageshack.us/img202/4462/zwrto.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli do tweeterów są dedykowane jakieś zwrotki

 

to bez rzeźby warto z nich skorzystać.

 

Masz w systemie same kondki niekoniecznie muszą pasować do nowych głośników.

 

Znasz 13 przykazanie?

 

Nie znam.

 

Też się zastanawiam czy nie kupić od razu ze zwrotnicami tylko za nic nie mogę znaleźć miejsca w którym sygnał się rozdziela na woofery i tweetery. A nie chcę rozbierać pół samochodu, bo nie jestem jakimś maniakiem audio tylko przeszkadza mi ten jeden tweeter i to jeszcze po stronie kierowcy.

 

Jest jeszcze taka opcja żeby sygnał na tweetery puścić z radia bezpośrednio, wtedy wzmacniacz napędzał by tylko suba i woofery. Ale czy nie grały by za cicho wtedy tweetery ? Radio to Alpine CDA-9884R a wzmacniacz Audison ale z początku lat 90 więc nie wiadomo jakiej mocy nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie powiem, gra pięknie jak dla mnie, subwoofer (nie wiem jakiej firmy) jest chyba aktywny i pięknie oddaje głębię anie wali jak na dyskotece. Tylko ten tweeter wszystko psuje :/

 

A mógłby mi ktoś powiedzieć coś więcej o tej zwrotnicy, której zdjęcie dałem w pierwszym poście ? Ona razodziela sygnał na subwoofer i średniotonowe ? Może ona jest problemem, bo skoro podaje sygnał obcięty już na woofery,a potem jeszcze z tego sygnału korzystają tweetery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjście na woofery pewnie będzie obcinać tylko od dołu więc jak masz dalej zwrotnicę woofer-tweeter to powinno być ok. Ale mogę się mylić.

 

Jeśli masz rację to wszystko mam dobrze zrobione. Teraz tylko nowe tweetery i będzie git. Swoją drogą wzmacniacz to Audison SR8055 produkowany w okresie 1988-94 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Podlacze sie pod temat.

Szukam tweeterow do mojgo opla omegi. Mam woofery infinity 6500cs i chcialbym do nich dobrac tweetery ze zwrotkami. Polecicie cos??

 

Co sadzicie o takich zwrotnicach??

http://www.ebay.co.uk/itm/Carpower-CDN-302-SW-2-Way-200W-Mono-Crossover-/200659369782?pt=UK_In_Car_Technology&hash=item2eb83aff36

 

Znalazlem takie tweetery: http://www.ebay.co.uk/itm/Carpower-DT-284-High-tech-dome-tweeters-pair-/200650482446?pt=UK_ConElec_SpeakersPASystems_RL&hash=item2eb7b3630e

Jakies opinie?? Moze ktos rzucic na to fachowym okiem??

Edytowane przez t_skiba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie mylę to jest to zwrotka do tego tweetera i woofera neokick (np takie http://carpower.pl/product/show/4512/NEOSET-165) tylko jeśli uzyjesz tych zwrotek do twoich wooferow to moze się nie zgrać, poszukaj na portalach aukcyjnych niekiedy trafiaja sie te neokicki w dobrych cenach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym linku co mi podales caly zestaw kosztuje tyle prawie co osobno zwrotnice i tweetery na ebay. Zdecyduje sie wiec na caly zestaw a te infinity sprzedam. Mam pytanie tylko. W opisie jest podane ze maja one impedancje 3ohm wiec czy podejda do mojego wzmacniacza Hifonics ZXi 8006 ktory jest na 2 lub 4ohm??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...