Skocz do zawartości

Wzmacniacz do tweeterów jakościowy


kris1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich.

Proszę o porade w doborze wzmaka do tweeterów, tweeterki jakie na razie mam to ht20,i jak narazie takie bedą,gdyż zabudowałem je w słupki. Chce zrobic bi-amp. Moje typy wzmaków to audio art 50-HC albo audison vr203.Proszę o ewentualne wasze propozycje co do wzmacniaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to kur.. znaczy jakościowy? Dobrze wykonany?:D

 

Jak najbardziej tak.Niechce jakieś padaki.I będe szukać jak najbardziej używki.Kwota a to zależy jaką chce przeznaczyć waha się miedzy 350-500zł(używany).

Edytowane przez kris1981
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te sykacze pod VR'em na pewno do ciepłych należeć nie będą, ale ostro również nie powinno być.

Piecyk jest zacny, słyszałem go u Gilotyny właśnie pod HT20.

Lecz był to jego starszy brat, VR206, ale domyślam się, że brzmieniowo oba piece wiele się nie różnią, pewnie tylko mocą.

Łukasz je odpowiednio przyciął więc słuchanie ich pod tym piecem należało do przyjemnych, nawet pod Alpine 7906R :)

Jeżeli jednak szukasz łagodniejsze pieca, to polecam Audisona, ale z serii LR, będzie dużo łagodniej, jeden jest w dziale sprzedam, za dość dobrą cenę.

Edytowane przez ruby1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wykończenie zewnętrzne na pierwszym planie? Pojedź na spota i pomacaj. Będziesz wiedział:)

Niechodzi mi o wygląd, czy napisałem coś o wyglądzie pokaż mi gdzie.!!Mam audio arta 200.2ms pod zestawem ESK.Ten wzmak bardzo mi sie podoba pod wzgledem dzwieku,sceny muzycznej.I takiego pokroju sprzetu szukam dla tweeterow.To ma grac czystym dzwiekiem,niesypac piachem po uszach ani kluc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje typy wzmaków to audio art 50-HC

Kwota a to zależy jaką chce przeznaczyć waha się miedzy 350-500zł(używany)

budżet może nie wytrzymać... Może warto wziąć pod uwagę AA 100MS, skoro podoba Ci się mocniejszy brat ? Będzie bardziej... homofonicznie ;)

 

 

Użytkownik kris1981 dnia 08 listopad 2010 - 20:27 napisał

audio art 50

 

 

może być ostro

 

masz na myśli setup autora tematu, czy może mówisz o specyfice samego wzmaka...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz był to jego starszy brat, VR206, ale domyślam się, że brzmieniowo oba piece wiele się nie różnią, pewnie tylko mocą.

 

nie starszy a mocniejszy :P VR206 po prostu ma więcej mocy i tyle :)

 

Polecam też Genesis SA30 lub SA50

Ja uzywam SA 50 pod Scanspeak 2904 i jest idealnie...

Pojawiają się czasami na all... w cenie ok 500 zł

 

miałem SA50 i jakoś do gustu mi nie przypadł ... tylko że ja miałem wtedy dość ostre tweetki i złagodził je właśnie dopiero VR404XR ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam też Genesis SA30 lub SA50

Ja uzywam SA 50 pod Scanspeak 2904 i jest idealnie...

Pojawiają się czasami na all... w cenie ok 500 zł

 

A klasa od Gienka na pewno by dała radę tym tweeterom , ale nie oszukujmy się, nawet poczciwy stereo 60 sprawdziłby się.

 

Od siebie mogę polecić studio 100 od zapco, bardzo przyjemnie brzmiący wzmacniacz, naturalnie i w torze wysokotonowca bez dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się co miałeś na myśli pisząc: "nawet pod 7906"?

 

Bo i HT20 jak i Alpinki do łagodnych na górze nie należą, dlatego taki mój wniosek.

Co innego jakby HT20 grało, np. pod Clarkiem i Audisonem LR, w takim połączeniu, to można by spać przy słuchaniu metalu :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik ruby1986 dnia 08 listopad 2010 - 20:47 napisał

Lecz był to jego starszy brat, VR206, ale domyślam się, że brzmieniowo oba piece wiele się nie różnią, pewnie tylko mocą.

 

 

nie starszy a mocniejszy :P VR206 po prostu ma więcej mocy i tyle :)

 

 

No ten starszy powinien być w cudzysłowiu, się czepiasz szczegółów :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam właśnie gienka sa50 na testach i na pewno nie mogę powiedzieć, że należy do wzmacniaczy, które "łagodzą" tweetery. Według mnie wzmacniacz ten charakteryzuje się ogromną szczegółowością ale bez nadmiernego chłodu. Zdecydowanie spokojniej na górce zagrał helix a4, dlatego jak będziesz miał okazję to przed zakupem wepnij piecyk w swój system.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie za tanie te wzmacniacze. Jeżeli chodzi o wzmacniacz do tweeterów współpracujących z wooferami z ESK to wymagany, minimalny poziom cen w używce to ok. 1000-1500zł czyli miałbym na oku Braxa X1000 bądź coś z Sinfoni. Do tego KONIECZNIE miękko brzmiące kable no ale tutaj to nie pomogę choć jestem pewien, że Forumowicze pośpieszą z pomocą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...