Skocz do zawartości

Jakie słuchawki wybrać ?


Hellsin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w temacie.

 

Wymogi :

- dobra jakość dźwięku;

- trwałe;

- mogą być bezprzewodowe;

- wtyk podwójny ( mini-jack i gruby jack );

- cena do 200 zł

 

Myślałem nad jakimiś Senkami ... ale może jest coś lepszego na rynku :)

 

Dzięki za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w koncu mini-jack i jack czy micro-jack i mini-jack? zdecyduj no sie :P

 

jednak wieża ma 6,3 :P

do domowego użytku 3,5.

 

to kup te tansze, bo czesto bywa ze dobre słuchawki i tak nie pokaza pazura

 

nie mniej jednak nadal czekam na propozycje, bo może jest coś lepszego w tej cenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem sie w to niedawno jako zarzuciłem temat CA (chwiliowo) i wnioskuje po modelach ze szukasz "nauszników". Tak jak przedmowcy radzą podjedz do sklepu z grajkiem jakims i potestuj. Ja bylem w Media Markt i Starunie zanim kupiłem swoje. Stalem chyba z godzine albo dłuzej z grajkiem i maglowałem słuchawki. Jechalem z myslą o kupnie Senk'ów HD4XX ale jak je zobaczyłem i nałozyłem to dzwiekowo zero rewelacji, jaksciowo "paździerz" jakich mało, miałem wrazenie ze rozpadna mi się w rękach. Suma summarum kupiłem AKG 518DJ (ale oczywiscie nie w/w sklepach bo cene mieli zabójczą). Chociaz bardzo dobre wrazenie zrobily rowniez na mnieli Creative Aurvana Live! Oferowały bardzo podobny dzwiek do AKG.

Poza tym w obydwu słuchawkach bardzo dobrze (wrecz jest to wymagane) jest zrobić recabling i rejacking, +30% do jakosci dzwieku. Zresztą polecam artykuł http://pclab.pl/art38734.html

 

Zwykle do rekablingu uzywa sie 3 kabli, Canare StarQuad, Conductfila i Cordial. Ja w swoich AKG 518DJ uzyłem Cordial CMK209 + wtyk Neutrik'a

 

Generalnie słuchawki są tak rózne, dzwiekowo, ze kopara mi opadała ja moje typy odpadały na starcie i kupilem to co na liscie miałem ostatnie jak wchodzilem do sklepu. Takze moja rada jedz do sklepu, pomacaj, obejrzyj i posluchaj.......

 

Aha i zdjecie moich AKG

post-1931-036031000 1288938196_thumb.jpg

Edytowane przez disaster3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Creative Aurvana LIVE, miałem też Sennheiser-a HD 280 PRO ale one są bardzo duże, następca to 380 PRO, również bardzo chwalony i cena niższa od poprzednika (330 zł) ale i tak wykracza poza budżet. W Live w porównaniu do HD 280 PRO jest więcej basu ale te drugie według mnie są sporo lepsze pod względem reszty pasma ale też droższe. Jak możesz to odsłuchaj sobie gdzieś te LIVE albo te AKG co Bartek ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i polecam Creative ZEN AURVANA. Mimo iż nigdy nie lubiłem tego typu słuchawek tych prawie w uszach nie czuję. Bardzo dobrze tłumią dźwięki z zewnątrz, czysto grają i mają naprawdę niezły bass - czasami wręcz za niski ;)

 

Ale to nie jest to samo co Creative Aurvana Live! właśnie o ten "Live!" się rozchodzi  :) To są zupełnie inne słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a bylem w Media Markt i Starunie zanim kupiłem swoje

Tak właśnie, tam powinno być czego posłuchać.

 

Jechalem z myslą o kupnie Senk'ów HD4XX ale jak je zobaczyłem i nałozyłem to dzwiekowo zero rewelacji, jaksciowo "paździerz" jakich mało, miałem wrazenie ze rozpadna mi się w rękach

Ja mam model Sennheiser HD457 :zdegustowany: ... i go lubię:). Wiadomo że są lepsze.

Osobiście oprócz dźwięku odpowiada mi że są niesamowicie lekkie i mają materiałowe poduszki, bo przy dłuższym słuchaniu uszy się nie pocą.

Był jeszcze jakiś taki podobny model, głównie w wykonaniu, który był bardziej rokowy, niżej schodzący ale generalnie 457 mają lepszą średnicę.

Kolejną sprawą jest źródło do jakiego je podepniesz, w moim przypadku laptop więc rewelacji nie ma i to mi starcza.

 

 

Ale tak jaki wyżej i jeszcze wyżej podskocz sobie do marketu i posłuchaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko weź pod uwage ze Aurvana Live! jest już wycofane z produkcji...

Moze byc ciezko je zdobyć

 

Pozdr

 

"spokojna Twoja rozczochrana :P jest tego pelno jeszcze na miescie.

 

A odnosnie doki o Zen Aurvana to niech kolega wyzej posłucha Phonak Audeo PFE112 - dopiero zobaczy co to jest wygoda a o jakosci nie wspomne.

 

Ja swoje podpinam go grajka Nationate S:flo2 to jest takie cudo http://mp4nation.net/catalog/index.php?main_page=product_info&cPath=36_58&products_id=379

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam senki HD 555 i powiem Ci ze warto dolozyc troche kasy zeby kupic cos lepszego;) nawet podczas dlugiego sluchania nie mecza i sa bardzo wygodne porownywalem je z AKG 530 i dla mnie duzo fajniej wypadly ale wszystko zalezy od tego czego szluchasz;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Namówiliście mnie :rotfl:

 

No i ma je.

 

Hmmm na dzień dobry nie rzuciły mnie na kolana.

 

Ale jak to ze sprzętem dajmy mu mu szansę ;)

 

 

A więc tak mineła chwila od kiedy posiadam te słuchawki.

 

Może kilka słów:

 

Fajne pudełko na + etui na słuchawki.

 

Na początku hmmm średnio byłem zadowolony.

 

Ale teraz jest już dużo lepiej ;)

 

Zaskoczyła mnie na plus średnica

 

świetna detaliczna i taka jak lubię.

 

Okazało się że płyty których słucham od lat potrafią

 

mnie zaskoczyć dzięki w/w słuchawkach!

 

Basu aż tak dużo nie ma ( może dla tego ze cicho słucham .

 

Co mnie zaskoczyło na minus to kabel w nich.

 

Ja pierdziu kto mógł dać takie dziadostwo do jakby nie było

 

nie najtańszych słuchawek!

 

Co do tłumienia otoczenia to bez ekstremy- metro spokojnie przebija się.

 

Niestety.

 

A więc jak ode mnie to polecam.

 

Dobry zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...