Skocz do zawartości

Alpine SWR i Rockford


olomaniolo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do was koledzy jako że jesteście ogarnieci w temacie audio wiec do was kieryje sie z tym pytaniem! Tak jak w temacie napisałem posiadam subwoofer Alpine Swr1042d do tego wzmacniacz Rockforda r-500 i mam z nimi problwm iż nie wiem dlaczego oni graja bardzo słabo bas jest twardy że aż nie przyjemny poza tym prawie nie odczówa sie że on ma te 500 rmsu powiedcie mi co jest nie tak boć czy ja coś zle dodłończyłem? mam go w skrzyni clozet ok 25-30l kabelki do wzmacniacza dochodzą 20mn2 prosze o pomoc. Z góry dziekuje Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powód jest zupełnie inny. Mianowicie ten głosnik bardzo słabo gra w skrzyniach zamkniętych. Tak samo jak 1222/1242 nadaje się raczej tylko do bass reflexu.

Zabudowałem pare takich i każdy zamiatał tak samochodem, że aż dziw brał, do tego z odpowiednią kulturą.

Polecam zbudować skrzynie bass reflex, o zalecanym litrażu i stroić na jakies 36 Hz, wtedy będzie stosunkowo nisko i miekko, a raczej na szybkość nie będziesz mocno narzekał.

Edytowane przez Karolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do działu Projektowanie Skrzyn . Jesli masz możliwość to sam to zrobisz - w ciastoramie , praktikerze itp dotna Ci MDF tak jak chcesz , a Ty poskrecasz to i tyle. Tapicer Ci ja obciagnie i będzie ok ;) Możesz także zamówić u któregoś z forumowiczow . Ale wcześniej sprawdź jeszcze ustawienia radia i napisz coś wiecej co z czym i jak jest połączone .

 

PS - " montaż " a nie " mątaż " oraz "bądź" zamiast bąc ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...