Skocz do zawartości

Problem z WD TVHD player


zomer1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem pradwopodobnie z odtwarzaczem multimedialnym WD HDTV player

KLIK Pojawił sie taki problem ze nie odczytuje plików mkv. Pliki AVI czyta napewno, mpeg tez, lekkie pliki w formacie mkv przeczytał(1.4gb) ale z plikiem o dobrej jakosci i wielkosci 8gb juz sie zawiesza i trzeba go restartowac. Softa zmieniłem ale nie dało to zadnego rezultatu. Sprzet nie podlega juz serwisowi..

Jestescie w stanie cos doradzic?

Dodam ze cała ta zabawa zawiesiła mi tez dysk i musiałem mu zafundowac pozadne formatowanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a softa masz oryginał czy moda? No i czy te mkv są w profilu 4:1 czy 5:1? i kolejne pytanie :) : czy przerabiałeś je w mkvmerge :) - poniżej cytat który może pomóc:

 

What type of video files are you trying to play? Are these new MKV files? If so try this:

 

The problem is it's default is using Header Compression when mixing. To solve this:

- Click on video track in mkvmerge

- choose Extra Options

- choose None for Compression

- repeat this for all tracks (Audio, Text) before muxing

 

More INFO regarding mkvmerge see the following:

http://www.bunkus.org/videotools/mkvtoolnix/faq.html#header_removal_compression

http://www.matroska.org/news/compressed-headers.html

 

Also:

- Delete .wd_tv folder in the drive(s)

- Restore player "factory settings" with drive unplugged (current firmware will remain unchanged)

 

Good practice is to Delete the .wd_tv folder every time you add or remove files off your drive.

 

Restoring the player to "factory settings" seems to correct many performance issues. Just don't have the drive(s) plugged in.

 

Hope this helps!

 

W przypadku braku zrozumienia przetłumaczę to :)

 

Swoja drogą sprawdził bym to jeszcze na jakimś innym dysku lub penie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to mówisz, że te same filmy wcześniej chodziły a teraz dupa?

Z wirusem w MKV jeszcze się nie spotkałem :) ale kto wie.

Może przywróć "Ustawienia Fabryczne" aby pomogło.

Szczerze nie miałem takiego przypadku. Ale tak czy siak sprawdził bym z innym dyskiem i w drugim porcie USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze nigdy nie ładowałem starszych sterów.

Ale na logikę wychodzi, że trzeba "Przywrócić Ustawienia Fabryczne" tak jak pisałem. :)

Jutro rano zonka z dzieckiem wyjeżdża do teściów :super: to bede miał troszkę więcej czasu poszukam coś na forach na których kiedyś pisałem.

Szkoda że nie istnieje już forum "polskie" nieoficjalne WD tam było dużo fajnych info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Resetowałem przyciskiem i probowałem wgrac starego softa-kurcze NIC!! Moze cos sie pomyliłem ale soft sklada sie z 3 plików i wrzuca sie go bezposrednio. Serwis wogole nie odpowiada, gwarancja mineła miesiac temu porazka..

Softa nie da sie resetowac do poprzedniego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja cofnałem softa-łatwizna podmieniłem w jednym pliku na "wyzszy" model i wpisał sam pliki z dawniejszej wersji. Niestety nic nie pmogło, pokazuje tylko wybór NTSC a i tak mks mi nie działaja.. Najgorsze jest to ze nie ma serwisu "PO gwarancyjnego"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie fajnie :(

Apropos Ustawień Fabrycznych nie chodziło mi o przycisk Reset a o skasowanie ustawień z Menu:

 

Strona 79 Manual'a

 

Manual WD TV HD

 

Kolejna rzecz która czasami pomaga na zawiechy to odłączyć napięcie na kilka chwil.

 

I tak jak już wspominałem wcześnieh nie wszystkie mkv obecnie wypuszczane latają

Jest to problem z "header removal compression" użyta w nowym mkvmerge, odznacz tą opcę - Extra options -(none) dla wszystkich ścieżek i zmuxuj ponownie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczyna mnie to denerwować :) hyhy (twarda sztuka)

Potraktuj go jeszcze "Hard Reset"

http://products.wdc.com/Library/UM/POL/4779-705025.pdf

strona 11, przycisk nr 1.

 

Swoją droga jaki miałeś firmware?

 

Jedno z rozwiązań na eng forum

http://community.wdc.com/t5/WD-TV-HD/videos-won-t-play-after-updating-to-release-1-03-01/td-p/70920

 

"i have recently updated the software from version 1.01.01 to Version 1.03.01 and now none of my videos will play"

"i've managed to fix the problem by downgrading to version 1.02.07. my advice is don't upgrade!"

 

Jak coś ja znalazłem u siebie na kompie soft "WDTV_FW_1_02_10_PL" - ja taki ostatni wgrywałem ale jest to wersja modyfikowana z językiem Polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...