Skocz do zawartości

Głośnik jakościowy.


kasia86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,koleżankę szczęśliwą posadaczkę vw polo (nomen omen również taką posiadam).Nie wiem dlaczego tak uparłaś się na 10"przetwornik,miałem w polóweczce Helixa W 10 i jak dla mnie był aż nadto słyszalny w środku ,a lubię sobie posłuchać nieco głośniej>Obecnie mam IT 08 w br i jak dla mnie wystarczy.Jeśli jesteś zainteresowana to niedługo będę miał na sprzedaż większego brata mojego suba-Intertechnika 10",który powinien spełnić Twoje "zachcianki".Pozdrawiam.

 

 

PS.Zaglądasz ma PKP(Polo klub Polska) czasmi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

RE Audio SR 10". Można dać w closed plus jakieś 400 RMS z dobrego pieca :ok:

 

ona ma 550W@4ohm ( teoretycznie, bo GZ lubi kolorować rzeczywistość w niższych seriach ), więc SR będzie ok, tak jak piszesz.

 

Ja raczej mam taką samą obawę jak kolega Trafalgar - będzie trzeba zmienić altek + aku znając życie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Lady ma taki sam problem, też VW Polo. Ale, że przyzwyczaiłem ją do dużej ilości basu to HX 08SQ odrzuciła, AS Radion 10" w BR też mało... Teraz celujemy w 12". Nie namawiajcie dziewczyny na siłę, propozycje można mnożyć, najlepszy wybór będzie gdy sama posłucha i oceni, więc umówcie się i pokażcie JEJ Wasze sprzęty :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie - gdzie w tym głośniku jakość ? chyba tylko w nazwie ...

Nie wiem czy miałeś ten głośnik, jak i czym był zasilany gdy go odsłuchiwałeś, w jakim to było aucie i w jakiej obudowie, pod jakie granie była strojona buda i jaka wkładka była użyta ale... napiszę krótko: -o gustach się nie dyskutuje. Mi jest ciężko od 1,5 roku znaleźć lepszy sub który tak dobrze połączy jakość z porządnym wykopem...

I jeszcze raz go polecam.

pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miki87 - nie mam zamiaru się z Tobą sprzeczać, bo nie jestem od tego, ale stawianie Kappy ( mimo że jest to dobry głośnik ) za wzorzec jakości jest bynajmniej śmieszne dla mnie.

Jak chcesz coś równie mocnego i z jakością to sobie posłuchaj 12 Si LTD w BR, albo Ultimo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Ciebie kolego, tylko pokaż gdzie i kto postawił 12VQ jako wzorzec jak piszesz, bo na pewno nie ja, także atak niesłuszny ;-)

 

Pytanie było jaki sub polecamy i wyraziłem swoją propozycję, że warto kupić 12VQ bo zrobi dobrą robotę w słusznych pieniądzach. :zawstydzony:

 

PS. Ultimo i 12 Si to wydatek rzędu 1000zł. Kappę 12VQ można kupić za 500zł a czasami mniej.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie było jaki sub polecamy i wyraziłem swoją propozycję, że warto kupić 12VQ bo zrobi dobrą robotę w słusznych pieniądzach. :zawstydzony:

 

bardziej jakościowo i mocno mi chodziło :) bardziej tak bym powiedział o "zielonkach" :)

 

Ultimo i 12 Si to wydatek rzędu 1000zł. Kappę 12VQ można kupić za 500zł a czasami mniej.

 

Ultimo - 800 zł;

12 Si ( zwykły ) - ok. 800 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultimo

 

o panie, ultimo to nie jest taka mała zabawka. Trzeba gdzieś kilowata mocy, aby zobaczyć, co to potrafi. Niby taki niepozorny głośnik, a pierdnąć potrafi lepiej, niż taka yakuza. Miałem to na 2 dni do testów z budą closed i br i powiem Ci, że jak dostał 300 wacików, to prawie się nie ruszał. Dopiero jak dorwałem solidniejszy piec - blisko 800, to było już fajnie. Skubane mimo, że są takie duże i dużo wytrzymują, to nie są to muły, jak większa część głośników o takiej mocy.

 

W sumie, to takiego ultimo 8 w wersji 2 ohm bym przytulił :), ale chwilowo budżet idzie na coś innego. No i oczywiście do tego jakiś wydajny piec blisko 1 kW by się przydał, ale to wydatek drugie tyle co na ultimo.

 

Co najlepsze, są bardzo podobne do it mds. W sumie, to kumpel jak zobaczył mój bagażnik, to spytał się mnie, dlaczego helixa zamieniłem na IT. Jak się dowiedział, że to morelek, to nie mógł uwierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale chwilowo budżet idzie na coś innego. No i oczywiście do tego jakiś wydajny piec blisko 1 kW by się przydał, ale to wydatek drugie tyle co na ultimo.

 

ja tam mam piecyk :) nie narzekam :)

 

Zresztą Ultimo jest w różnych wersjach, tak jak sam napisałeś :)

 

o panie, ultimo to nie jest taka mała zabawka.

 

tak samo jak 12 Si LTD, co by współpracował tak jak należy to trzeba mieć najmniej te 600W@4ohm :)

 

Co najlepsze, są bardzo podobne do it mds.

 

da się rozróżnić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie - gdzie w tym głośniku jakość ? chyba tylko w nazwie ...

 

Infinity Kappa Perfect potrafi zagrać dość przyjemnie. Wiadomo głośnik nie najwyższych lotów, ale tragedii też nie ma. Jednak za jakiś czas planuje zmienić głośnik na jakąś 10" w zamkniętej skrzynce. Coś 400-500 RMS w miarę jakościowego do 700 zł bez skrzynki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to niech podjedzie koleżanka z Polo, koledzy jej powkładają ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... skrzynki :rotfl: potem podłączą ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

... pod jej wzmacniacz i zobaczy co jej się podoba ( lub nie :D )

 

P.s: nie mogłem się powstrzymać :ups::wstyd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe śmieszne :D ja już mam kogoś od wkładania ,,skrzynek" :D

 

to przyjedź z nim, zapraszamy na spot 11.11 o godz. 13:00 parking podziemny Ikei :)

 

a tak na poważnie to nie obiecuję nic ale się postaram :)

 

trzymać za słowo, czy za kable od skrzynki ;)

 

a teraz tak to w końcu co 8 czy ta 10 i konkretnie w jaki głośnik mam celować. Jakościowy z dobrym wykopem i z zapasem mocy ?

 

przyjedź najlepiej na ten spot, będą 8", 10", 12" i znając życie jeszcze parę ciekawych konstrukcji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a teraz tak to w końcu co 8 czy ta 10 i konkretnie w jaki głośnik mam celować. Jakościowy z dobrym wykopem i z zapasem mocy ?

 

no właśnie o to chodzi, że po to chłopaki zapraszają Ciebie na spota, abyś sobie posłuchała z 10 solidnie zrobionych autek i wtedy sama podejmiesz decyzję co zakupić. Na spocie na 100% będzie Helix, Audio System, Phase linear, Cerwin Vega i kilka innych, zacnych klocków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, ze vw :D a ten hx powiedzcie mi jak on gra konkretnie ? potrafi uderzyć czasem ? niestety hx10 kosztuje ze skrzynka prawie 1200zł. Problem w tym, że mam głupkowatą pracę i nie wiadomo kiedy może trafić mi się wyjazd (delegacja) ale nie ukrywam chętnie bym przyjechała Edytowane przez kasia86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...