Skocz do zawartości

Jaka żywica do przygotowania słupków?


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Tak jak w temacie widać postanowiłem się ośmieszyć i będe próbował zrobić sobie słupki pod wysokotonówki do mojego ZX-a. Tak więc co za tym idzie potrzebuje żywicy. I tutaj pytanie do was. Jaką żywice kupić gdzie jej szukać i ile może kosztować? potrzebuje tej żywicy na zalepienie dwóch dziur w boczku po głośnikach 13cm i wykonanie 2-3 kpl słupków (zakładam że za 1 razem się nie uda). Tak więc proszę was o pomoc w doborze żywicy i ewentualne porady jak to zrobić żeby się nie narobić.

 

 

P.S.

 

 

Co jeszcze mi się przyda do zrobienia takiego słupka? Papier ścierny na 100%. Śpraj czarny (będe malował nie obijał) bo wątpie żebym woził do obszywania i co dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na alledrogo jest sporo takich "zestaw naprawczy zywica + utwardzacz + mata szklana" ale na ile ci taka puszka 250g wystarczy to nie mam pojecia, moze ktos inny doradzi

 

nie musisz jezdzic do "obszywania" :P samemu skajem obijesz i efekt bedzie wedlug mnie lepszy niz malowanie, tutaj masz pokazane jak robic z zywicy, moze nie jest tam krok po kroku pokazane ale reszty sie mozna domyslic :Dhttp://www.strefacaraudio.pl/topic/964-zabawa-z-ywic/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz smykałkę i dość dobre zdolności manualne to nie powinno być tragedii. Najważniejsze jest dobrze ukierunkować tweetery, a same żywicowanie i szpachlowanie nie wymaga IQ 150 ;) Zrobisz jedne i będziesz zaraz chciał zrobić drugie z tym że na pewno wyciągając wnioski jak każdy z nas. Pytasz, robisz, pytasz, robisz i jeszcze więcej robisz aż w końcu będzie profi!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie za duzo tylko pojedz do jakiegos marketu budowlanego pojemnik zywicy poliestrowej z mata szklana 250ml to okolo 35zł przydala by sie szpachla wykonczeniowa okolo 25zł , papierow sciernych kilka o roznej gramaturze , pozniej jedz do swojej dziewczyny jak ja rozbierzesz to skonfiskuj po calej zabawie jej ponczochy i do garazu walczyc ze slupkami.... To jest proste tak jak wyglada tylko sie trzeba skupic i myslec przy tym zeby nie robic glupich bledow.... co do malowania to wymaga to duzo wiecej bracy przy obrobce gotowych slupkow , wiele razy trzeba poprawiac powierzchnie bo niestety farba nie wybacza zadnych nie dociagniec......

 

 

JA sie sporo bawilem zeby pomalowac a i tak jest bardzo dalekie od idealu wiec jak bedzie troche grosza luzniejsze to ladnie sobie alkantara oblece lub tapicer to zrobi bo obijanie mnie z kolei troche przeraza bo raz mi wychodzi raz nie a nerwow zawsze strace od cholery :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zastanawiaj sie za duzo tylko pojedz do jakiegos marketu budowlanego pojemnik zywicy poliestrowej z mata szklana 250ml to okolo 35zł przydala by sie szpachla wykonczeniowa okolo 25zł , papierow sciernych kilka o roznej gramaturze , pozniej jedz do swojej dziewczyny jak ja rozbierzesz to skonfiskuj po calej zabawie jej ponczochy i do garazu walczyc ze slupkami.... To jest proste tak jak wyglada tylko sie trzeba skupic i myslec przy tym zeby nie robic glupich bledow.... co do malowania to wymaga to duzo wiecej bracy przy obrobce gotowych slupkow , wiele razy trzeba poprawiac powierzchnie bo niestety farba nie wybacza zadnych nie dociagniec......

 

 

JA sie sporo bawilem zeby pomalowac a i tak jest bardzo dalekie od idealu wiec jak bedzie troche grosza luzniejsze to ladnie sobie alkantara oblece lub tapicer to zrobi bo obijanie mnie z kolei troche przeraza bo raz mi wychodzi raz nie a nerwow zawsze strace od cholery :D

 

 

 

ż pończochami nie powinno być problemów żonie zabiore nie musze nigdzie jechać :) a żywica taki kpl jak zestaw naprawczy to wystarczy? sątakie kpl po 15-20zł 1 taki kpl na słupki i drugi na łatanie dziur w boczkach czy może być za mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema.

 

Jakiś czas temu postanowiłem trochę porzeźbić ze słupkami w swojej becie. To był mój pierwszy raz, jeśli chodzi o szpachlę itp. Słupki kupiłem za grosze od kumpla, żeby nie zniszczyć swoich w razie czego. Szpachla, żywica, papier, jakiś pilnik itp, kosztowały mnie jakieś 50- 60 zł. Głośniki to... Nokia. Seryjne z bety. Nie są okrągłe, a jajowe i sporych rozmiarów jak na gwizdałki. A żeby było ciekawiej, to ubzdurałem sobie, że wsadzę po dwa w każdy słupek :cwaniak: Za pierwszym razem mi nie poszło, bo zrobiłem złą mieszankę żywicy i po dwóch dniach dalej nie wyschła :zdegustowany: Poniżej foto z wstępnej przymiarki. Później dalej to dopracowywałem i dałem kumplowi do obszycia skórą. I ch**j słupki strzelił, wyparowały :zly: Może jeszcze raz podejmę się tej roboty. Aha, walczyłem z tym jakieś trzy po południa po jakieś 4 godz. Nigdy wcześniej takich czarów nie robiłem.

http://img181.imageshack.us/img181/9302/img1839.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...