Skocz do zawartości

POMOCY


godles
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam. mianowicie mam pytanie czy ma ktoś pomysł na panele drzwiowe na 16-tke do citroena ZX-a bez elektryki? nie bardzo mam pomysł jak tam wygospodarować miejsce na 16-tke żeby zagrała dobrze w prawdzie można by zrezygnować z kieszeni w drzwiach ale wtedy głośnik będzie grał w..... fotel..... jak przesune go do przodu to..... nie otworze szyby..... a jak go dam całkiem do przodu to korbka mija się z dystansem o 1cm może półtora. Czy jak dam te 16-tki żeby grały lekko w fotel bo będzie bardzo źle? prosze o porady i jakieś pomysły bo mi ręce opadają na te drzwi :/ fabrycznie jest 13cm i to grające w deske i nawet tak nie ma za bardzo jak zakombinować żeby powiększyć to do 16cm. czy jest na forum ktoś kto się podejmie zrobienia takich paneli za rozsądne pieniądze i o rozsądnej jakości? (zakładając że coś wymyślimy) mam boczki drzwiowe zapasowe więc jak ktoś się podejmie to wyśle taki boczek w celu jakichś przymiarek itd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma szans styka się z deską ori głośnik połową powierzchni nachodzi na deske trzeba by pruś boczki i mocować się od spodu co za tym idzie 16-tka musiała by być baaaardzo płytka. żeby to było takie proste to już dawno bym szukał sobie 16-tek.

 

 

zdjęcie poglądowe to nie mój festyn

post-2618-073784200 1286063543_thumb.jpeg

Edytowane przez godles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mi da zdjęcie boczka? ja go zwalałem już setki razy (mechanizm od podnoszenia szyby później przewody głośnikowe nowe)i nie ma tam nic ciekawego uwierz mi. zresztą.... nie jest problem co pod spodem... problem z boczkiem nie z konstrukcją drzwi....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz lepiej zrobc panel z mdf-u na dół drzwi, nie ma sensu tam wkładac 16 bo i tak przód kokpit sasłania czesc głosnika.. Zrob to lepiej na dole, z 2-3sklejek mdfu, gore dobrze zasłonic (mata+zywica dla sztywnosci) a potem sklecasz dół, tapicerujesz pod kolor i masz 16tki na dole
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko że nawet jak dam płaski woofer to on zagra mi w deske rozdzielczą. a powiedzcie mi jak dam w ori miejsce na wygłuszonych drzwiach to zagra to jakoś? w ori miejsce 13-tki mam na myśli bez ingerencje w boczek. w tylne drzwi dał bym 13-tki tak samo i pod jakąś 4-ro kanałówke to popodpinał. z suba będe musiał zrezygnować. do mojego pieca alternator nie nadąża z ładowaniem i przygasa mi wszystko nawet na odpalonym samochodzie poza tym większość czasu w aucie będe teraz spędzał z żoną i małym dzieckiem a więc korzystanie z suba będe miał wykluczone przez wzgląd na córke. jaki mam cel i czego oczekuje? chciał bym zachować przyzwoity poziom basu bez suba a do tego czysty dźwięk (w miare możliwości). Wzmacniacz będzie celowany w moce około 40-50RMS na kanał. z przodu chciałem coś z dość mocnym basem (jak na 13-tke) tył już może być bardziej neutralny i myśle że zainwestował bym w jakiegoś powerbass-a z serii L (dwudrożnego) na przód na 100% odseparowany zestaw. na 99% coś z używek. jest teraz power bass ES do wzięcia na alledrogo za około 250zł może coś tego pokroju na przód? co o tym sądzicie? z projektem rusze jak sprzedam suba i wzmacniacz chciałbym dostać za nie około 800-850zł i mam puki co odłożone kolejne 400zł na ten cel czyli 1000-1200zł moge zainwestować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie a jakie 16-tki polecacie tak po taniości? drzwi będe robił matami GMS-a wzmak około 50RMS ja zastanawiam się nad czymś pokroju vibe-a słucham HH chciał bym uzyskać w miare dużo basu z przednich drzwi a podobno vibe jest całkiem dobry w tej dziedzinie. no i można dość tanio go kupić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jeżdżę z głośnikami na przodzie które po ucięciu HPF na poziomie 40 Hz i wyłączeniu subwoofer-a w stosunku do głośności 68 Hz dają wyniki :

 

48 Hz -> - 4dB

43 Hz -> - 9dB

Uzyskuje to oczywiście na ustawieniach Flat czyli bez żadnych podbić :super: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są szanse że stane się posiadaczem hertz-a HSK 165. nowe za 250zł..... grzech nie brać jak jeszcze będą.... tylko czym je pogonić? macie jakieś pomysły? coś taniego i mocowo przyzwoitego no i jakość na akceptowalnym poziomie. myślałem o czymś takim jak pioneer x802 co wy na to?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...