Skocz do zawartości

Opel Corsa B by Sober.


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc Wszystkim.

 

Po dość długim czasie postanowiłem pokazac Wam wkońcu, ze sprzęt który mam w podpisie, posiadam go w rzeczywistości. Chciałbym na początku bardzo podziekować userom tego forum, ponieważ gdyby nie Wy, zapewne miałbym w samochodzie jajka w półce, "tube" w bagaju i seryjny przód, a więc:

" Dziekuje serdecznie Wszystkim którzy mi pomagali, odpowiedzią na "głupie i proste" pytania, oraz doradzaniem co i jak ;). "

Z racji tego, ze jestem uczniem technikum, a wiec stałych dochodów nie mam, powoli robie wszystko tak, zeby miało to ręce i nogi i było zgodnie z przykazaniami tego forum. Staram się dorobić gdzie i kiedy się da, aby tylko móc modernizować swoje audio.

 

Samochód: Opel Corsa B 96r, 1.4 + lpg.

Jednostka: Kenwood kdc-w3041 ( kiedyś kupiłem i z racji braków srodkow, na razie zostawiłem, bo gra dosyć mozliwie ).

post-2408-034215800 1285437006_thumb.jpg

Głośniki przód: VDO MPC 1700 ( swego czasu były na allegro za 170zł bodajze, a, ze dawaliście im dobre opinie, oraz podobno były w okazyjnej cenie, postanowiłem zakupić i nie żałuje! :) ).

post-2408-028238200 1285437018_thumb.jpg

post-2408-068952600 1285437033_thumb.jpg

Zdjęc midbasow niestety nie zrobiłem przed załozeniem boczków :/

Wzmacniacz na przód: Alpine 3525 ( również zakup na allegro, dałem 60zł, wzmak poprostu powala, koledzy chcą odkupić, ale nie ma nawet mowy, zebym sprzedał )

post-2408-087013300 1285437026_thumb.jpg

Kable:

- Zasilający: Lexton 10mm2, + od Aku, - od blachy. ( zakupiłem od kolegi z forum ).

- Głośnikowe: Nakamichi 1.5mm2 bodajze. ( kupiłem okazyjnie za pare groszy ).

- Sygnałowe: Jakieś NO NAME, no i sa rezultaty, jedna koncowka mi sie rozpadła i musze wymienić na cos porzadniejszego.

Wygłuszenie: Taśma dekarska + pianka pod panele 3mm bodajże.

post-2408-004983200 1285436940_thumb.jpg

post-2408-098290800 1285436962_thumb.jpg

post-2408-081257200 1285436975_thumb.jpg

Na tą taśme dekarską, dałem na całe drzwi pianke pod panele.

 

Tak wyglądała dzisiejsza praca na słupkami:

post-2408-064609600 1285436986_thumb.jpg

post-2408-062986300 1285436998_thumb.jpg

 

Tak prezentuje się alpinka, a obok Sony xm3520, którego sprzedałem jakiś czas temu, również grał ładnie, ale brakowało mocy.

post-2408-076524600 1285437298_thumb.jpg

 

A taką skrzyneczke sam zrobiłem i dalej posiadam, lecz niestety głosniczek sie spalił :(

post-2408-076697800 1285437485_thumb.jpg

 

Ogólnie nie ma sie czym chwalić, ale włozyłem troche wysiłku w tą instalke i będę ja udoskonalał, ponieważ zachorowałem na to ;)

Jestem zadowolony, ze mam ciekawy wzmacniacz, zestaw odseparowany i wygłuszone drzwi. :) Moze nie jest to nic specjalnego, ale ja jestem zadowolony.

 

Plany:

1. Obić bądz pomalować słupki. Co będzie lepisze? Wiem, ze, jakbym chciał malowac, musiałbym dobrze dotrzec słupki. A jakbym chcial obic materiałem ktory posiadam, to strasznie by trzeba było to naciagac, wiec ktore rozwiazanie bedzie lepsze?

2. Zakupic porzadniejsze sygnałowki. Macie jakies typy? Wymagania: W miare atrakcyjna cena, lepiej wykonane niz poprzednie RCA, zeby nie przewodziły zakłocen.

3. Wymienić radio. Po głowie chodzi mi zakup starego kaseciaka ze stajni Alpine + zmieniarka. Ale to plany na przyszłosc, jak gotówka bedzie.

4. Zakupić sub i wzmaka ;) - B.b. daleka przyszłosc.

 

Dziekuje serdecznie i czekam na komentarze. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Obić bądz pomalować słupki. Co będzie lepisze? Wiem, ze, jakbym chciał malowac, musiałbym dobrze dotrzec słupki. A jakbym chcial obic materiałem ktory posiadam, to strasznie by trzeba było to naciagac, wiec ktore rozwiazanie bedzie lepsze?

rozejrzyj się za alcantarą - dobrze się naciąga :)

2. Zakupic porzadniejsze sygnałowki. Macie jakies typy? Wymagania: W miare atrakcyjna cena, lepiej wykonane niz poprzednie RCA, zeby nie przewodziły zakłocen.

wiele osób na forum korzysta z dietz rio (i nie słyszałem jeszcze żeby łapały jakieś zakłócenia).

 

hmm. i tak się zastanawiam, te tweetery nie grają Ci w dach? :P

 

poza tematem: jak sprawuje się autko? jaki to ma oryginalny altek (i czy ewentualnie jest miejsce żeby zmienić na większy)? głośniki z przodu rozumiem są w oryginale 165mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. czy graja w dach? Tak tylko sie moze wydawac, ze tak jest, ale w gruncie rzeczy mam 194cm i mysle, ze jest dobrze ;)

 

Autko jak na razie jezdzi ok, zrobiłem Nim cos ok 3000km i na razie wymieniłem płyny, filtry, swiece, przewody. Do tego mało pali. Co prawda ma juz swoj przebieg bo prawie 205500km. ale mysle, ze jak włoze w to autko troche serca to z biegiem czasu i przypływem gotowki, bedzie wszystko pokolei robic ;).

 

Głosniki z przodu w oryginale sa 13cm.

Co do altka, to napisze jak wyjde na dwor i zajrze pod mache.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na allegro były jakies kabelki RCA po 10zł, ktoś z forum je polecał, teraz żałuje, ze nie kupiłem, bo tak bym kase poodkładał na coś lepszego, a tak jestem zmuszony teraz coś kupić, bo juz mnie szlag trafia, tweeter zakłoca, musiałem zlutowac na szybko rozdzielacz, bo jedna koncowka od kabla mi sie ukruszyła i jest fatalnie obecnie.

 

Moze ktoś ma jakis sygnał ciekawy na sprzedanie przy czym nie wyskubie ze mnie wszystkich groszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dietz może i są dobre, ale nie wszystkie - te najtańsze z zestawów połączeniowych momentalnie szlag trafia - urywają się wtyki.

to co Ty z nimi robisz, że Ci się urywają? :P

Kiedyś na allegro były jakies kabelki RCA po 10zł, ktoś z forum je polecał

to chyba te co hehepack polecał, ale nie ma ich już chyba :P

 

za jakieś 30zł kupisz sinuslive czy phonocary, które na pewno zdadzą egzamin. szukaj tych co dobrze, solidnie wyglądają i żeby miały ten podwójny ekran :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mam te kabelki o których piszesz. Zanabyłem ale kwitną w szafie nawet nie rozpakowane. Możemy się ugadać. Dietz raczej podaruj sobie. Jak już to proponuję LTC lub sinusy. Mam takie 2 pary w tunelu i żadnych zakłóceń. Edytowane przez buffalo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam czerwone sinusy CA i kurde łapią mi zakłócenia, tzn.: słyszę alternator w przednich głośnikach... Ogarnąłem żeby leżały z dala od zasilających w bagażniku i nic to nie dało. Masę mam z karoserii, dziś jeszcze szlifowałem co by poprawić, ale nic to nie dało...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosniki z przodu w oryginale sa 13cm.

 

Coś mi tutaj się nie zgadza bo jak ja mam wytłumaczyć że dałem radę wsadzić głośniki signaty h 16 które mają Średnicę - 165 mm.?

Ja mam sygnałówki Dietz-a i nie narzekam :)

Edytowane przez carpower
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. Ja rowniez upchnałem 165cm, ale to zaden wyczyn. U mnie głosnik fabryczny był mniejszej srednicy od tego co montowałem..

I jestem pewien, ze miał 13cm i był na plastikowym dystansie, niestety nie posiadam juz tego głosnika.

 

Wziałem sie za słupki, a dokładniej za jeden słupek. Wyglada to mniej wiecej tak:

 

Wstepne szpachlowanie..

post-2408-039473800 1286467937_thumb.jpg

.. oczywiście te dziurki były zaszpachlowane kilkukrotnie, zeby było gładko..

post-2408-004786700 1286467958_thumb.jpg

.. no i wyszło coś takiego..

post-2408-017306400 1286467975_thumb.jpg

.. zasługą jest spray strukturalny do plastiku firmy BOLL.

post-2408-021222500 1286467988_thumb.jpg

Fotki z auta zapodam w najblizszym czasie. Moze nie jest to jakas pro robota, ale jestem zadowolony, ze mi wyszło :) Dzieki koledzy jeszcze raz..

Zmiany:

Wzmak przeniosłem do przodu auta, został zamontowany w schowku.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo to nadal mógłbym, się kłócić iż w corsach b montowali 16mm.. Osobiście miałem w rodzinie 3 corsy b w różnych rocznikach i każda miała 16mm oryginalne na plastykowych dystansach..Ale mniejsza o to bo to nie istotne.. A tak ogólnie to ciekawa instalacja :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spoko ;) Az bede musiał poszukac tego starego głosnika i sie upewnic :P

 

Widze kolego, ze juz troche pod maniaka cors podchodzisz, jak Ci sie sprawuje Twoj corsolot, jakie serduszko masz? Zagazowany? W jakim stanie, cos do zrobienia masz? :)

 

PS

Dziekuje za miłe słowa, naprawde dodaja checi dalszego modzenia ;). Nigdy w takie rzeczy sie nie bawiłem i nie miałem pojecia jak cos zrobic(jakas tam wiedza była ale to kropla w morzu), ale ucze sie powoli i nastepna instalka bedzie full profi, co nie znaczy, ze w tej instalce sie nie staram, bo wkładam w to duzo czasu i serca.

Edytowane przez sober
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc ponownie :)

Jako, ze Dystanse własnej roboty nie pozwalały mi spac, postanowiłem zakupic gotowe, jako, ze wziałem sie za montaz nowych dystansow, pomyslałem, ze nie bede robił lipy i od razu wytne kołnierz metalowy, zeby nic nie przysłaniało głosnikow od wewnatrz, teraz jest rowny otwor, od poczatku dystansu ;) Przeciagnałem lepsze kable do drzwi( nakamichi ) oraz zamontowałem oprawke bezpiecznika AGU, wczesniej miałem zwykła płytkową :( . Dodatkowo poprosiłem o pomoc w sprawie mojej alpinki 3525 i jeden z kolegow podsunał pomysł zeby przestawic przełacznik ( fixed - variable ). I powiem Wam szczerze, ze po zamontowaniu ori dystansu, wycieciu kołnierza z blachy, oraz zamontowaniu tweetkow w słupkach, jestem w szoku :D Jestem przeszczesliwy na razie, bo jak wiadomo, choroba postepuje, chce sie zmian i coraz lepszego sprzetu ;). Jak na razie mi wystarcza, mam wiecej bassu, koledzy sie dziwia, ze nie ma "tuby" w bagaju, a w srodku łupie i trzesie :D

 

Podziekowania dla kolegi Audiocars za:

post-2408-091192900 1287067125_thumb.jpg

 

Tak sie prezentuje dystans ;)

post-2408-066589500 1287067172_thumb.jpg

 

Tutaj juz wooferek VDO, oraz troche dekarki dookoła dystansu:

post-2408-035383500 1287067222_thumb.jpg

 

Oprawka:

post-2408-054938200 1287067273_thumb.jpg

 

Zwrotka od srodka ;)

post-2408-025335100 1287067299_thumb.jpg

 

Lewy słupek juz skonczony:

post-2408-024591200 1287067325_thumb.jpg

post-2408-093917800 1287067349_thumb.jpg

 

Nowe miejsce dla wzmaka:

post-2408-074919800 1287067364_thumb.jpg

 

Dzieki i pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm.. zauwazyłem, ze kładzie się tą strukture inaczej niz jakis inny lakier, tutaj tworzy sie taka jakby "guma" nigdy wczesniej nie miałem z tym do czynienia i musiałem pierwsza warstwe zetrzec i od nowa pokryc. Druga sprawa, szpachle szlifowałem tylko papierem 100 na sucho i ładnie pokryło. Staraj sie nie kłasc grubo. Ja np. połozyłem jedna warstwe i w paru miejscach miałem niedociagniecia, to poprostu psiknałem na to miejsce i wogole roznicy nie widac ;) nie trzeba jakichs zdolnosci lakierniczych, zeby ładnie pokryc słupek ;) Bardzo polecam ta struktore( jutro dam Ci foto, bo ja przez przypadek bym kupił co innego i chyba nie byłbym az tak zadowolony, a tutaj lux ) bo ładnie sie prezentuje. Dałem za puszke 20zł i jestem zadowolony, co prawda szpachlowania było co nie miara, ale lepsze to niz, zebym szukał tapicera i zapłacił spoooro wiecej za obszycie alacantra, a tak mam satysfakcje, ze zrobiłem to sam. Jak masz jeszcze jakies pytania, to pytaj konkretnie, postaram sie pomoc.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta struktura tandetnie na słupkach wygląda. wiem bo miałem też tak robić,

 

Niestety muszę podzielić zdanie hehepacka, ta struktura to takie trochę tandetne rozwiązanie.

 

W przypadku gdy nie masz jakoś mocno udziwnionych słupków, może warto się pobawić ze skajką niepękajką? Już znacznie lepiej będą się prezentowały słupki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czesc.

Zrobiłem od nowa zabudowe syczków, teraz jest lepiej, tylko jest jedno ale, nie mam czasu, zeby pokombinować z obklejeniem ich.

Czy ktoś by sie podjął obklejenia ich alacantara? W gre wchodzi tylko wysyłka, poniewaz jak wyzej wspominałem jestem strasznie zajety i tak przez kolejnych pare miesiecy niestety :/ I chciałbym, zeby mi to ktoś zrobił:

 

post-2408-0-78719400-1303915198_thumb.jpg

post-2408-0-56718600-1303915207_thumb.jpg

 

Materiał: 2 odcinki: 100cm x 22cm

Czas wykonania: do ustalenia

Cena: do dogadania

 

Prosze o propozycje na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...