Skocz do zawartości

radio a nadawanie w CB


getas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno miałem problem ze wzmacniaczem który został uszkodzony przez CB radio. Dziś zwracam się do was z innym problemem.

Ostatnio odkryłem, że gdy mam włączony radioodtwarzacz sygnały które nadaje przez CB radio mają o wiele mniejszy zasięg niż te nadawane gdy radio jest wyłączone. Czasami zdarza się nawet tak, że mijający mnie samochód traci zasięg po kilkunastu sekundach od minięcia mnie... to samo dzieje się z odbieraniem sygnałów, ale w tym przypadku wpływ radia(radioodtwarzacza) jest mniejszy niż przy nadawaniu. Dodatkowo czasami szumy w CB "szumią" w rytm basu z głośników, ale to tylko wtedy gdy redukcja szumów ustawiona jest na optymalnym poziomie podczas używania CB bez włączonego radia.

Macie jakieś rady jak poradzić sobie z tym problemem?

 

Na koniec podam z jakich urządzeń korzystam:

Radio- LG LAC 6800

CB- Cobra 19DXIV

dodatkowo korzystam z takiej anteny przyklejanej na przednią szybę. Antena wyposażona jest w wzmacniacz sygnału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się mało znam ale...

Antenę CB też się "stroi" .

"Misz masz" :rotfl: masz w tej swojej "instalacyji" i odwiedziny u jakichś magików od grania i CB radii zdecydowanie zalecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pierwszej kolejności radio cb do wymiany.

Antena klejona na szybą rozumiem, że jest od radioodtwarzacza.

Jeśli chodzi o szumy w rytm basowania jak również po włączeniu samego systemu CA winna tu jest przetwornica. Każdy wzmacniacz ją posiada i niektóre radioodtwarzacze. Czasami pomaga galwaniczne połączenie obudowy radia cb, radioodtwarzacz i wzmacniacza z karoserią pajazdu.

I najważniejsze: jaką masz antenę cb i czy była dopasowana/strojona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz rozwiązane zasilanie tego cb?

Początkowo podłączyłem pod zapalniczkę i te rozwiązanie nie zdało egzaminu. Teraz CB zasilane jest bezpośrednio z akumulatora.

sproboj od kogos lepsza antenke pozyczyc i sprawdzic co bedzie sie dzialo

Narazie nie mam takiej osoby która by mi pożyczyła jakąś antenę. Mogłem kupić lepsze ale te były za długie ;/

 

Na dniach zestroje antene i może to coś da ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...