Skocz do zawartości

Pioneer deh-p88rs - mikrofon do korekcji dźwięku.


miki87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś może się orientuje co to za mikrofon jest dodawany do radia pioneer deh-p88rs?

W dawnych czasach miałem już to radyjko, ale wtedy nawet nie próbowałem się bawić tą opcją automatycznej korekcji.

Teraz kupiłem sobie jeszcze raz tego grajka i wszystko było w zestawie, prócz mikrofonu:|

Da radę go zastąpić zwykłym mikrofonem stosowanym do radyjek z blutoothem? Czy to raczej jakiś mik. dwudrożny czy cuś, o bardziej zaawansowanej konstrukcji? Rozbierał to ktoś kiedyś na łopatki?

A może ktoś ma takowy na zbyciu to byłoby najlepiej podpiąć oryginała bez kombinacji?

z góry dzięki za wszelkie sugestie...

PS. Mam pod ręką taki mikrofonik jak na foto i jestem ciekaw czy można go podpiąć, ale wolę się upewnić bo uwalić radio to każdy głupi potrafi;-) ...

 

 

http://img26.imageshack.us/img26/9274/dscf0014cx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazdy wkladka mikrofonowa ma swoja charakterystyke, wiec patrzenie na wtyczki mija sie z celem.

automatyczna korekcja p88 za pomoca nie oryginalnego mikrofonu to bezsens, jedynie opoznienaia moga wyjsc ok.

 

 

niezaleznie czy jest to clio, winmls, trurta, speaker workshop, program koryguje pomiar biorac pod uwage miedzy innymi charakterystyke

mikrofonu zczytana z pliku.

 

pomijam juz napiecie fantomowe lub jego brak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daję 99% , że to ...zwykła wkładka elektretowa no może z "lepsiejszych" (poczytaj podwieszony temat o pomiarach tak się ktoś ładnie natrudził by polecić DOBRE mikrofony).

 

Pomijam fakt , że to jednak TY swoimi uchami :rotfl: cieszysz sie dźwiekiem ze swej fury a to czy "kompjuter" trafi w akurat Twój gust to ...na następny topic.

Nic nie spalisz a jak oryginał z pionka ma jacka mono ( 2 styki) to ni ma bata by tam było ich(mikrofonów czy tam wkładek) więcej niż jedna . Cały plan legł w gruzach bo niby jak to to "mierzy" to wszystko ?

Zapodaj tam zwykłą od zestawu głośnomówiącego i ...mierz :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo możliwe że jest to monofoniczny mikrofon swojego nie rozbierałem , ale wiem że jak u kumpla podpielismy mono elektretowy, a potem zrobilismy kalibracje na moim ori to opuznienia na subwoofer wyszly zbyt małem a charakterystyka eq była całkiem skiszona.

Tak że jednak polecam oryginalny mikrofon,tylko cieżko dostać , chyba że nowy w odpowiedniej cenie ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ori mic od rs-a ma wtyk stereo

Bajki piszesz :krzeslem:

 

Jak ktoś ma 88rs z tym mikrofonem to będę wdzięczny za foto wtyczki i wyjaśnienie jaki tam mikrofon zastosowano.

Temat jest już założony odnośnie 88RS i zdięcie mica też jest , wystarczy zadać sobie odrobinę trudu aby wpisać w wyszukiwarke.

W każdym razie mic od 88rs jest taki sam jak od 9600. Mało tego , ostatnio na programie RTA za pomocą różowego szumu porównywałem mojego mica od 9600 z micem od słuchawek takich jak do Skype i wielkich różnic nie ma , jak chcesz to wrzuce porównanie. Jak porównanie byś zaakceptował pozytywnie , to przejście z jacka 3,5 mm na tego małego (chyba 2mm) i do przodu

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie gazownik ma racje , mic od rs-a ma wtyk mono,

ale natomiast co do tego że byle jaki mikrofon sie podepnie od skype i bedzie ladnie stroilo to sie nie zgodze bo probowalem i tak jak mowie eq zle nastrojony i opoznienie + level subwoofera zle ustawione , jedynie opoznienia dla glosnikow w drzwiach wychodzily na tym mikrofonie dobrze.

 

Na probe moza wpiac taki mikrofon od skype ale to raczej pogladowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem porównanie mikrofonu z wykorzystaniem różowego szumu.Mikrofon od skype z mikrofonem od pionka , i różnice okazały się dość pokaźne. Nieważny jest w tym przypadku kształt RTA tylko jego różnice. Robiłem do u siebie na Flat, Auto EQ off

 

Mikrofon od pioneera .....................Mikrofon od skype

post-5046-025650500 1295424556_thumb.jpg post-5046-085236300 1295424576_thumb.jpg

Edytowane przez gazownik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikrofony od skype i inne tego pokroju zabaweczki nie nadają się zupełnie do tego typu zastosowań bo nie mają płaskiej charakterystyki w całym paśmie, najlepiej by było podpiąć mikrofon na wkładce panasonica WM61A który b. często jest używany do pomiarów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...