Skocz do zawartości

JBL Power vs GZRW 30 spl


kura89ns
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka jeszcze nigdzie nie widzialem zeby ktos porównywal te glosniki? Ktory z nich lepiej zagra w ilosc 2 szt. Wiadomo ze GZ potrzebuje wiecej mocy a jbl ma wieksza skutecznosci teoretycznie o wiele i zadowoli sie pewnie jakims dobrym piecykiem 1kw. Mam zamiar wystartowac w zawodach i mam przeciwnika ktory smiga na 2 jbl stara seria power i wynik w tym roku to 117db cisnienia akustycznego czy jakos tak muwili ze jest to ponad 140db czegos tam innego nie zczailem o co chodzi. Ja mialem na szybko podpieta stara serie jbl power i wyszlo mi 105,6 tgo cisnienia w hondzie crx...:P Teraz bedzie civic 6 genjesli ma to jakies znaczenie :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GZRW jest prawie w każdej kwestii lepszym głosnikiem od powera. Z resztą ten temat nie ma żadnego sensu, bo w necie ( zwłaszcza na elektrodzie ) masz potężny opis GZRW i mase innych o P1222. Wystarczy poczytać a nie liczyć na kolejne wykłady o tym samym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro tak mówicie to juz wiem... Ale cena za jbl-a jest wieksza a moc duzo mniejsza i na 2 x jbl koles mial 144db to ile mozna miec na 2 razy GZ? I zastanawiam mnie to dlaczego malo ludzi kupuje tego GZ a tyle wiary ma jbl... Duzo jest o seri power i cos tam pisza o GZ ale porownania nie widzialem nigdzie... A zastanawiam mnie dlaczego jest tak latwo dostepny a tak zadko spotykany a przeciez taki dobry i nieporownywalnie lepszy od np jbl... Duzo osob tez pisalo ze komentarze na temat jbl sa bez sensu bo ludzie tego nie slyszeli tylko odrazu muwia ze gowno bo JBL...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak to cisnienie sprawdzali i wyszlo 117 kolesiowi to muwili ze jest to na poziomie aut demo ktore wtedy przyjechaly i ponad 140db... Wsumie Nowy Sacz i zawody to prowizorka ale troche mnie to zastanawia... Fajne by bylo jak by ktos o tym slyszal i potrafil t przeliczyc dokladnie :) Edytowane przez kura89ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam mnie to dlaczego malo ludzi kupuje tego GZ a tyle wiary ma jbl...

Nie odwiedzaj aukcji z radiami za ~99zł co posiadają USB,MP3 itd. albo wzmacniaczy voicekrafta 1200Watt schodzą szybciej niż ciepłe bułeczki w nie jednej piekarni

Mam zamiar wystartowac w zawodach i mam przeciwnika ktory smiga na 2 jbl stara seria power i wynik w tym roku to 117db cisnienia akustycznego czy jakos tak muwili ze jest to ponad 140db czegos tam innego nie zczailem o co chodzi.

Coś Ci się pomyliło, pewnie wspominali o skuteczności głośnika (ale i tak z tego co pamiętam to jeden JBL ma ok~97dB) i bawili się w szamanów przewidując że wyjdzie coś ok~140dB ale pewnie patrzyli na wyniki innych

Swoją drogą skoro posiadasz tak skromną wiedzę to radzę na razie się wstrzymać z startami gdyż nie wiem czy zdajesz sobie sprawę na co się porywasz.

Poczytaj dział dBdrag & ESPL znajdziesz tam wiele przydatnych informacji

Fajne by bylo jak by ktos o tym slyszal i potrafil t przeliczyc dokladnie

Nie da się tego przeliczyć :!:

Skuteczność głośnika (czyli jego głośność) ma mało wspólnego z ciśnieniem jakie jest w stanie wytworzyć

PS. Staraj się pisać po polsku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem aktualnie na etapie testów 2 szt gzrw 30spl.

 

Na pierwszy strzal chciałem je porownac bezposrednio do re SE 12...

 

Rozpakowując je zniesmaczyłem się troszke bo pomimo dość solidnej jakości wykonania miałem nieodparte wrażenie patrząc zawias górny, że wyciągam solinga z pudełka.

Po wstępnym teście wyhyłu ręka membrany tez nie do końca wierzyłem ze coś z niego będzie.

Cewka wielowarstwowa nawinięta stosunkowo rozsądnej grubości drutem (jak na te klasę głośnika) z dobrym układem wentylacji.

Troszkę się o nią martwiłem bo tylko 2,5' i przyzwyczajenia do 4' zostały.

 

Na początek spiąłem je w 2 ohm i chcąc rozruszac zapiąlem im sinus 20hz, x-max okazał się całkiem fajny nawet jak na "swieżaki". Pograly tak kilka godzin z przerwami na wychłodzenie cewek i zdeka się rozruszały wtedy sprawdziłem jak z biciem o nadbiegunnik i co sie okazało przy tych samych poziomach glośności gdzie w re SE juz to występowało tutaj tego efektu nie ma.

Sam głośnik wizualnie i estetycznie ustępuje RE ale już JBL'owi P na pewno nie...

 

Producent w manualu przewiduje bodajże 45hz przy 1 porcie 10cm, tym nie ryzykowałem i wrzuciłem w 2 porty 10cm a strojenie pozostało bez zmian.

 

Skrzynie to 52l netto i tak zaczałem zabawe z tymi subami, raz na jakiś czas dając im jeszcze bardziej pooddychać.

Na dzień dzisiejszy zaczynają coraz żwawiej sobie poczynać spięte w 2 ohm. Rf teoretycznie oddaje im troche ponad 2 kw.

 

Poziom ciśnień "na ucho" jest bardzo porównywalny z SE choć zaryzykuje stwierdzenie, że GZ przesadził z tym 1kw deklarowanej mocy dla suba, choć porównujac do RE trzeba też zastanowić sie czy w RE tej mocy deko nie zaniżyli. :)

 

W strojeniu cywilnym 45hz i w 2 ohm nie okazały się wcale aż nadto mułowate, zastosowane są dość dobre kleje i wentylacja cewki jest dość dobra bo trzeba je zacnie pokatować żeby klej się rozgrzał...

Nie są bardziej mułowate od SE ( tyle ze SE grały niżej, w 34hz bodajże) ale to żaden demon szybkości.

 

Sądzę że są nieporównywalnie lepszym wyborem niż JBL serii Power a do tego są tańsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...