Skocz do zawartości

Citroen AX - Car Audio


Spindender
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam do was wielką prośbę. Chodzi o to abyście pomogli mi dobrać jakiś sprzęt do mojego auta. Czytałem gdzieś, że chodzi o głośniki 2.1, bo w tym aucie głośniki z tyłu to wyrzucone pieniądze, a więc skoro tak to jakie głośniki i jaka tuba i jaki wzmacniacz bo też pewnie będzie potrzebny. No i żeby to nie kosztowało jakiegoś majątku. W końcu nie wydam 3 tysięcy na car audio w momencie gdy sam samochód wart jest tysiąc.

 

Pozdrawiam,

Spindender!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt może być używany, byle był pewny. Zakres w jakim się mogę poruszać to tak myślę do 800 zł max. Preferencje muzyczne? Ogólnie słucham raczej tego co ma bass mocny, typu dub step. W aucie mam radio JVC KD-G351, no i głośniki 2 albo 3 drożne, z Saturna za jakieś 80-100 zł. Takie zwykłe byle grały. Edytowane przez Spindender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Jak możesz to sprawdź jakiej dokładnie wielkości są woofery w drzwiach, czy 13 cm czy 16/16,5 cm. W tek kwocie to raczej sam przód plus piec i reszta (czyli okablowanie i wygłuszenie drzwi plus panel MDF) bo na sekcję subniskotonową ta trochę mało. Coś się wykombinuje. Podaj jeszcze czy to radio ma jakieś wyjścia RCA bo w necie nie widzę takiej informacji.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarze w AX'ie z przodu w drzwiach nie ma miejsc na głośniki seryjnie... Dałbyś rade zrobić jakieś panele czy coś w ten deseń tak żeby zamontować 16'stki w furtkę?? Jeśli tak to dochodzi wygłuszenie tych furtek (3 maty GMS04 powinny styknąć ~160zł) + koszty tego panela, czyli na sam sprzęt zostaje jakieś 600 PLN'ów. A ten JVC ma z tyłu RCA? Bo google sprzeczne info podaje... Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To radio nie ma RCA tylko kostka + bezpiecznik. Głośniki z przodu 13cm. W wersji 5-cio drzwiowej były seryjne głośniki. K***A jaki to drogi sport jest.. Będę chyba jednak myślał nad bardziej amatorskim car audio niż takim. Ten samochód nie pojeździ dłużej jak 2 lata. Nie wiem czy jest sens w ten sposób się pakować. No nie wiem.. Teraz pewnie jeszcze by pasowało radio zmienić.

 

BTW.. Tak dla ścisłości.. Po co się wygłusza?

Edytowane przez Spindender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwi wygłusza się w celu przede wszystkim zrobienia komór zamkniętych dla wooferów (tak jak masz kolumny w domu to grają w drewnianych skrzynkach a nie w dziurawych kartonach :wstyd: ) wpływa to głównie na niższe rejestry czyli bas. Dodatkowo wygłusza auto, więc mniej dźwięku ucieka na zewnątrz i analogicznie więcej dźwięku zostaje w aucie. Radio przydałoby się wymienić i tak jak mówisz koszta już rosną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to by drgania membrany nie przenosiły się na blachy i nie powodowały ich "grania" - to w takim skrócie :D Do tego dochodzi zamknięcie komory drzwi (oddzielenie od tapicerki) co daje lepszą grę głośnika w niskich rejestrach.

 

Jeżeli chciałbyś montować coś lepszego to wypadałoby wymienić radio na coś posiadającego RCA... jeśli szkoda ci na to kasy/zachodu to proponuje wygłuszenie drzwi i wstawienie dystansów na 165mm, do tego GMSy 960 i pod radiem powinno śmigać. Jak dobrze wygłuszysz to efekt będzie zadowalający.

 

 

--EDIT--

Grr, znowu stanec mnie wyprzedził :D

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, jak zapewne widzicie wszyscy, to że jaram się dobrą muzyką pięknem czystego dźwięku i jego mocą, nie znaczy że się znam na tym. Przynajmniej jeśli chodzi o CA. Już nie mówmy o tym by zmieniać radio itd.. pakować się w koszta.. Tak jak mówisz mamusa, skoro da się z tego coś wykrzesać to myślę że wolę spróbować tego. Mój kumpel osobiście radzi mi kupić jakiś używany piecyk (podobno za 50zł używkę już kupię dobrą) do tego jakiś bass i będzie śmigać, ale nie wiem co i jak. Więc podajcie mi ogólny kosztorys tego wszystkiego.

Wygłuszenie drzwi - czym dokładnie i +/- cena.

Wstawienie dystansów - ok wiem co to ale ceny ;D

GMSy 960 hi-endy mid woofery? i co znaczy? xD

 

Przepraszam za to że was tak wyptyuję, ale dziękuję za wyrozumiałość dla człowieczka który nie ma zielonego pojęcia na temat CA. Btw.. Szybko się uczę więc nie będzie problemu ;}

Edytowane przez Spindender
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh hi-end oznacza najwyzsza klase sprzetu :) A do tych gms to pewnie dopisano tak na alledrogo jak do kazdego ich sprzetu z wyzszej najnizszej polki. Wzmacniacz DOBRY za 50zl watpie w to... Juz lepszy dzwiek da radyjko np jvc jakies z niskiej polki. Zrob tak jak Ci radza wyglusz drzwi dobrze jakas tania mata bo i tanie sa glosniki i tanie auto wiec nie ma sensu wkladac mat za nie wieadomo jaka kase i podepnij to ladnie pod radyjko i bedzie bardzo zadowolony. Tez kiedys zadalem to pytanie i nie wiezylem ze da to fajny efekt a okazalo sie ze czesciej lubialem sluchac samego przodu bez suba bo dzwiek powalal poprostu w sensie ze roznica byla ogromna miedzy wygluszonymi a nie wygluszonymi drzwiami :)

 

Maty soudal chyba najtaniej wyjdzie okolo 100zl para drzwi

Dystanse okolo 25-30zl

GMS hi-end xD max 200zl (zalezy gdzie kupisz i czy wliczysz wysylke czy tez nie:P)

Edytowane przez kura89ns
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko woofery, do tego byś potrzebował tweetery + zwrotkę. Kup komplet,(GMS 960) http://allegro.pl/gms-960-hi-end-zestaw-midwoofer-165mm-tweeter-car-i1192202359.html albo do w/w wooferów dokup (GMS 25c) http://allegro.pl/glosniki-wysokotonowe-gms-25c-zwrotnice-i1189743100.html z tym że wtedy woofer poleci bez zwrotki -będzie głośniej, ale raczej mniej jakościowo :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwrotnica dzieli odtwarzany dźwięk na pasmo idące do tweetera(wysokie tony) i woofera(niskie tony). To tak najprościej ujmując, jakbyś chciał się czegoś więcej dowiedziec to google odpowie ;D Chodzi o to by głośnik odtwarzał tylko przeznaczone dla niego częstotliwości - czyli np. żeby tweeter nie chciał odtwarzać basu-bo to go spali. W tym wypadku(960 XT) jest zwrotnica tylko na tweetery, woofer gra całym pasmem.

 

Z tych GMS'ów bas jest niezły jak na 16'stki - pod warunkiem dobrego wygłuszenia. Wiadomo że nie zatrzęsie budą jak subwoofer, ale na pewno zagrają lepiej na basie niż chińskie tuby za 100zł. Wiadomo jeszcze lepiej byłoby gdybyś dał im wzmacniacz, ale to po pierwsze koszty, a po drugie twoje radio nie ma RCA by wzmacniacz podłączyć.

Edytowane przez mamusa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób dobrze przód, dobierz do tego wzmacniacz ( czasem są fajne klasyki za grosze na alle czy w giełdzie na forum ), ale najpierw zmień radio ... albo dokup konwerter sygnału ( jeśli wzmak nie będzie mieć high input ), bo obecne radio nie posiada chyba nawet żadnej pary RCA ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytałem jednego znajomego co o tym myśli a ponoć siedzi w tym dość długo i polecił mi to:

 

dobrych masz znajomych. Widać, że siedzą w tym długo...

 

jak byś był moim znajomym, to ładnie bym się uśmiechnął i powiedział zbieraj dalej ...

 

Amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam raz jeszcze, wiem że odgrzebuję stare śmieci, ale udało mi się zebrać kaskę jakąkolwiek na start i zamierzam właśnie owe GMSy wmontować :D

 

Teraz jest pytanie.. Bo na allegro ciężko dostać ten sprzęt teraz, jest tylko to:

http://allegro.pl/gms-950-hi-end-zestaw-midwoofer-130mm-tweeter-car-i1696679014.html

http://allegro.pl/zestaw-odseparowany-gms-960xt-gms-25c-audiobas-i1675531797.html

 

Pytanie takie:

Który zestaw byście doradzili? Bo z tego co wiem mówiliśmy kiedyś o tych 960, ale problem jest tego typu że miejsce w drzwiach jest na 13 a one są 16,5. Czy jest jakiś sposób żeby te 16,5 wsadzić? :D

 

Czekam na konkretne odpowiedzi i mam nadzieję że uzyskam je szybko aby móc zamówić jeszcze coś na allegro :)

 

Dziękuję, pozdrawiam,

Spindender!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...