Skocz do zawartości

jakie głośniki wybrać?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:help:

Witam zastanawiam sie która opcja lepiej zagra 1 czy 2??

1. Głośniki Helix 4.1 +.62.1

2. Głośniki Pb S-5C lub Hertz dsk 130

(miejsce na głośniki w drzwiach 130mm i 100mm w podszybiu)

jak będzie różnica??

 

głośniki będę podpięte pod samo radio (Alpine ale jeszcze nie wiadomo jaki model dokładnie)

w przyszłości będzie skrzynia w bagażniku

 

jak widzicie dopiero zaczynam przygodę z car audio

 

*Volvo 850 sedan

 

Pozdrawiam

Edytowane przez kameleon8989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer w drzwi a w podszybie tweeter , jezeli radio bedzie w tym budzecie co glosniki to nie polecam alpine bo bedzie malo precyzyjnie na gorze przez co w rocku bedzie nie przyjemnie , co do glosnikow to ja bym zaproponowal u-dimension comp 5 i tak jak mowie w miejsce 130mm dac woofer a w 10omm dac tweeter one maja w zestwie mocowanie ktore sie nada do takiego montarzu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli opcja "2" jest lepsza

 

jeżeli chodzi o radio to na razie mam na oku Alpine 9880r (używane) albo 111rm (nowe) na radio mam przeznaczone ok 400zł i szukam z pomarańczowymi przyciskami-podswiatleniem

 

μ-Dimension EL Comp 5 fajne głośniki maja w rms tyle co radio i mieszczą się w moim budżecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cisza: mam ograniczony budżet na sprzęt do auta i moje pytanie inaczej brzmiało niż ile ma na wyjściu radio w rmsie sprzęt do słuchania dobrej jakoś dźwieku mam w domu z Technicsa wysokie modele... w aucie chce mieć coś poprostu żeby dojechać do pracy itp a mam tam standardowe papierowe głośniki... to chyba i tak będę miał niebo a ziemie jak włożę nowe Edytowane przez kameleon8989
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:cisza: mam ograniczony budżet na sprzęt do auta i moje pytanie inaczej brzmiało niż ile ma na wyjściu radio w rmsie sprzęt do słuchania dobrej jakoś dźwieku mam w domu z Technicsa wysokie modele... w aucie chce mieć coś poprostu żeby dojechać do pracy itp a mam tam standardowe papierowe głośniki... to chyba i tak będę miał niebo a ziemie jak włożę nowe

 

Aplikacja nowych glosnikow wcale nie musi oznaczac ze odrazu poczujesz ronice.Czasami mozesz ja odczuc ale na minus i sie bardzo mocno rozczarowac :zawstydzony: Dobre glosniki wymagaja dobrej aplikacji oraz wygluszenia,to jest podstawa! A ze papierowa membrana to wcale nie musi oznaczac ze zle graja,a nawet powiedzial bym ze wrecz przeciwnie ale to zalezy kto co lubi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Audio montowane w Volvo raczej należało do tych lepszych, w wyższych wersjach instalowali nawet systemy 3way firmy Dynaudio, więc jak chcesz pchać się z jakimiś Hertzami DSK to myślę, że nie ma to sensu bo może być gorzej niż jest.  Edytowane przez stanec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście podobnie bywało w sab'ach :) fabryczne nagłośnienie potrafiło kosztować 11 tyś zł w takiej 95 aero, słuchałem takiej opcji i powiem, że to było kino "samochodowe" . Przede wszystkim zorientuj się co masz dokładnie ( chyba że już naprawdę trzeszczą i prychają zamiast grać ) zanim coś zmienisz bo możesz się rozczarować .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

podłącze się do tematu. Chciałbym przeznaczyc na głośniki max 400zł. Nie muszą byc nowe, mogą byc używane... 130mm... Dobrze by było jakbym wcelował się w tej cenie tez już ze wzmacniaczem, chyba że ciężko będzie to coś co zagra narazie pod samym radiem, a za 2-3 m-ce dołożyłbym wzmacniacz. I też może byc używka... Ogolnie wzmacniacz mam (najprostszy magnat 2-kan), ale podłączona do tego skrzynka.

 

Myslalem na Hertz'ami DSK bądź Alpine SPG-13CS bądź Powerbass S-5C.

 

Chociaż ktoś mi podsunął, że lepiej będzie kupic Tonsil Speed 1300

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej o tyle ze system bedzie bardziej zrównowazony o ile mozna mówic o tym w budzetlidze... No ale to najkulturalniejszy z systemow tu wymienionych...

 

W tej cenie znajdziesz tez Helixa E 135, Macrom m2S.51 mniej wiecej w takiej kasie poszukac mozna Hertza ESK takze ale warto zapytac K@mila co ma w ofercie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...