Skocz do zawartości

Jaki sub?


Bryza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam jakiegoś suba w cenie max 300 zł. Nie musi schodzić jakoś mega nisko ani nie musi być bardzo mocny. Ma on po prostu uzupełniać przód. Chciałbym go podpiąć pod wzmacniacz Crunch x4150. Pod ten wzmacniacz mam zamiar podpiąć przedni system oraz suba. Chyba że lepszym rozwiązaniem będzie pozostawienie kenwooda pod przednim systemem a pod cruncha dać samego suba? Podajcie jakieś przykładowe głośniki za którymi warto się rozglądać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jeden i drugi wzmak wiec posluchaj swobie konfiguracji ktory zagra lepiej na przodzie a drugiego daj na suba , co do suba to 300zł za nowke ze skrzynia ?? Czy uzywka czy jak ?? Ma uzupelniac wiec mam rozumiec ze jakies ciekawe 8' tez spelni twoje wymagania ??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że mogą być używki :). Skrzynkę sobie załatwię sam, wiec 300 zł na głośnik mam do wydania. Odrazu możecie doradzić jaka skrzynka do którego głośnika. 8' też może być :P. Zdaję się na Was:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Crunch ma ok 2x 200 realnej mocy w mostkach, proponuje 2x hertz es 200 albo chociaz sztuke na poczatek , zgrabny 25l br i w hatchback'u bedzie go słychac i czuć...

 

Troszke bardziej budzetowo, ale za to z wiekszym cisnieniem a znosna kontrola bo 10' i wykorzystanie pieca w 100% bez zmarnowanego mostka, skoro juz go masz.:

 

JBL cs 10 x2:

https://ssl.allegro.pl/item1163135752_jbl_cs_10_250mm_automotive_subwoofer_400w.html

 

Pod Twojego cruncha mozesz dobrac tez 2x magnat xpres 10 w nowce:

https://ssl.allegro.pl/item1164876480_magnat_xpress_10_xpress10_300w_gratis.html

 

 

Po prostu masz slaby piec za 300zł mozesz miec chcoby Vibe BA II 12; i 400w rms ale nie masz pod niego pieca wiec staram sie nakierowac Cie na cos co piec pociagnie...

A proponuje to zrobic własnie tak bo zastepowanie Kenwooda Crunchem to duże niepporozumienie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Piec mam przez przypadek, ale jak już jest to narazie nie chcę kupować nic innego. Co do proponowanych głośników to osobiście skłaniałbym się do tego Hertza. Słyszałem go u znajomego i jak dla mnie było ok. Do Magnatów nie mam jakoś przekonania :kwasny:

A co powiecie o głośniku TEC TPL 10?

 

Dane techniczne:

 

moc nominalna: 120 W

moc maksymalna: 280 W

średnica 10" (250mm)

membrana: polipropylen z mikrocząsteczkami silikonu

pasmo przenoszenia: 35 - 2500 Hz

Fs - 35 Hz

Qts - 0,49 Hz

VAS - 64 l

zalecana obudowa: zamknięta 28,5 L

skuteczność: 89 dB

Edytowane przez Bryza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o uzupełnienie przodu to ciekawą opcją z używek jest u-Dimension RM208SL. Jak na 8" przystało wyrabia przy szybkich bitach, a i dołu mu odmówić nie można. Oczywiście jak na 8", noi budkę ma bardzo kompaktową. Myślę, że to zdecydowanie lepsza, bardziej górnolotna alternatywa dla MDS08. Z tego co kojarzę cursor woził kiedyś jedną sztukę, jeśli byś zagadał może by ją odstąpił w ludzkich pieniądzach :wink2:

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zdecydowanie chetnie ja odstapi, nawet ma ogłoszenie w giełdzie... Tyle ze jesli chodzi Ci o to aby go poczuc tak jak ES 200 to nie licz na to, mnie tak jak Patrykowi rowniez on nie siada ale to kwestia gustu, napewno sa tacy którym sie podoba chocby tu wyzej Kuba .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...