Skocz do zawartości

Zostałem Oszukany?


sober
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc.

ponad 2tyg. temu zakupiłem pewna rzecz na allegro. od razu wpłaciłem pieniadze i wysłałem meila, ze poteirdzam zakup i wpłate pieniedzy. wysłałem 3meile, probowałem dzwonic, na meile nie odpowiada, numer telefonu jest nieprawidłowy. Mineły wczoraj dwa tygodnie i moze wyda sie to głupie badz smieszne, ale rozchodzi sie o 15zł, na ktore ciezko pracowałem i nie chce ich puscic płazem, bo nikt mi ich nie dał od tak sobie.

Komentow negatywnych ma 13, z ostatnich 30dni - 1. do tego ciagle dochodza pozytywy. Co robic? Miał ktos podobna sytuacje?

pozdrawiam i z gory dziekuje za wziecie udział w dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje tylko policja -> akurat oni muszą działać. Program ochrony kupujących przy 15 zł nie działa.

Wyposaż się tylko w wydruki przelewy, wygranej aukcji i maili.

To podlega pod paragraf doprowadzenia do niekorzystnego rozporządzenia mieniem z KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

361Pozytywnych, 13 negatywow,

Użytkownik od: 2008-11-08 09:04:50 (ostatnio logował się: 2010-07-20 09:27:05)

 

Sprawdzałem numer konta, wszystko sie zgadza, pieaniadze poszły tam gdzie trzeba. Ja rozumiem, ze sa wakacje, ze mozna gdzie wyjechac, ale chyba wypadałoby o tym poinformowac przed wyjazdem? Badz podac dobry numer telefonu, a nie w ch.. ciac. Dzisiaj pisze ostatniego meila, jutro pisze do allegro, zobaczymy co poradza. Bo chyba, nie ma innego wyjscia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procedur niestety nie znam w takiej sytuacji.

Ale wiem że na Allegro takie rzeczy sie niestety zdarzają.

Kwota jest nie istotna tak jak już pisali koledzy.Nie ważne czy jesto 5-10 czy 1000 zł ,oszustów nalezy potępiać.

Jednak zawsze trzeba byc ostroznym w osądach.Z racji ze kwota nie jest "duża" i nie nakręca do oszukania kogoś(choć nie jest to regułą) mozna domiemać że problemy z komunikacja miedzy wami moga wynikac waśnie z okresu urlopu,wyjazdu etc.Oczywiście nie usprawiedliwia to kupujacego bo albo:

-Nie wystawia sie aukcji w danym czasie

-Pozostawia informacje że w od dnia tego do tamtego nie wysyła.

Dziwi troszke fakt że numer jaki widniał na aukcji jest po wybraniu numerem błędnym.

13 negatywów (jeżeli ich treść zwiazana jest takze z nie wysłaniem wogóle wylicytowanego przedmiotu) takze świadczy o nie 100 % uczciwosci sprzedającego.

Powinien to być juz dla Ciebie sygnał ostrzegawczy.

Moze warto było wybrac opcje płatnosci przy odbiorze.

Ale już teraz jest to nie ważne.Trzeba walczyć i starac się odzyskać badź wpłacone pieniążki,bądź przedmiot za który zapłaciłeś.

Jeżeli dojdzie do "szarpaniny" i wiadome już bedzie że sprzedajacy Cię napewno szukał,warto podać tu jego nick z Allegro w celu ostrzeżenia nas od kogo należy NIE KUPOWAĆ.

Pozdrawiam i zycze powodzenia Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ROzumiem, Dziekuje, za rady i chec pomocy, niby 15zł, ale nie zamierzam odpuscic. Poki co, czekam na wyjasnienie sytuacji, gdy bede miał pewnosc, ze sprzedajacy cos krecił nick napewno podam, zeby ustrzec innych, choc narazie jeszcze spokojnie i obietkywnie podchodze do sytuacji, bo wkoncu rozne przypadłosci losowe sie trafiaja w zyciu.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest okres wakacyjny roznie bywa juz nuie mowiac o pracy poczty jak priorytet z subem szedl do mnie tydzien a mial tylko do przejechania 200km

Mam prośbę, sprawdź datę stempla na formularzu dostawy (czyli datę nadania) o ile to możliwe, bo czasami jest nieczytelny. Ponadto podaj datę odbioru paczki. Oczywiście jeśli to nie problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spor to jedyna opcja... Allegro to gnoje od wszystkiego umywaja wiecznie łapy... Mam serdecznie dość tego portalu dla złodziei i oszustów, nie tylko zreszta ja.

 

Swoja droga mam kumpla w policji i opowiadal ostatnio ze w ciagu 2 ubiegłych miesiecy wplynelo tyle zgłoszen o oszustwa z allegro co za poł tamtego roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze w ciagu 2 ubiegłych miesiecy wplynelo tyle zgłoszen o oszustwa z allegro co za poł tamtego roku...

 

To akurat przez wprowadzenie programu ochrony kupujących. Nic nie dostaniesz od alle jeśli nie masz zgłoszenia na policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego ten program istnieje juz naprawde długo... Pozatym sa sprawy ktorymi mogloby sie zajac allegro nie koniecznie sa to same ewidentne oszustwa, od ktorych umywa rowniez rece.

 

Kwestie kretynskich komentarzy i kolejnosci ich wystawiania czy zASADNOSC EWIDENTNYCH NEGATYWÓW na złosc tez by mogli ogranac.

Jest taka masa rzeczy na ktore nie reaguja ze ostatnio bywam tam bardzo rzadko, a pomijam fakt ze w chwili obecnej wliczajac znajomych co 3-5 transakcja musialaby sie defacto oprzec o komisariat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i powiem Wam to nie jest smieszne wogole, Allegro poprostu trzeba tepic za podejscie do sprawy. Zap**** kase od prowziji to potrafia i co fajne nie taka wcale mala kaske doja, wiec niech mi powie ktos o co im do jasnej wogole chodzi. Majac taki kapital chyba by umieli zadbac o bezpieczenstwo a tylko takowe promuja a w fakcie tak niestety nie jest. Komentarze negatywne to smiech odwetowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac taki kapital chyba by umieli zadbac o bezpieczenstwo a tylko takowe promuja a w fakcie tak niestety nie jest.

 

Na ebay masz niby podobnie - jeśli płacisz przez paypal i coś pójdzie nie tak, niby zwracają bez gadania całą kwotę na Twoje konto paypal. Ja nie musiałem jeszcze z tego korzystać. Mam nadzieję, że nigdy nie będę musiał.

Kolego ten program istnieje juz naprawde długo... Pozatym sa sprawy ktorymi mogloby sie zajac allegro nie koniecznie sa to same ewidentne oszustwa, od ktorych umywa rowniez rece.

Wiem, że jest długo. Jednak dopiero teraz np. moi znajomi zaczęli z niego korzystać masowo. Zamiast się wykłócać ze sprzedającym zgłaszają od razu na policję i do programu ochrony kupujących.

Wcześniej każdy próbował temat załatwiać po swojemu, czytaj, pisał, dzwonił, ktoś go zwodził, że odpowie, odpisze, wymieni, a trwało to miesiącami. Teraz, jak nie ma np. przez tydzień kontaktu, to znajomi od razu na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz wystapiłem o spor na allegro i o dziwo, po paru godzinach dostałem meila, ze juz dawno paczka wysłana była, i ze ta ***** poczta gdzies paczke zgubiła i, ze wysle mi to jutro i, ze jedna sztuke gratis dostane. Przez 2tyg. zadnego meila, wystarczyło postraszyc policja, wystapic o spor i od razu cos sie ruszyło, zobaczymy czy wogole paczk dojdzie.

 

Pozdrawiam i zycze wszystkim duzo siły do tepienia oszustow na all.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...