Skocz do zawartości

Clarion dxz838rmp - mechanizm ladownia plyty


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam ogromna prosbe do ludzi majacych takie jak w temacie radyjko. Otoz potrzebuje jakies fotki mechanizmu wciagania plyty. U mnie przestalo wciagac plyty wiec zanioslem do elektronika i teraz pan elektronik placze ze nie wie jak ten mechanizm ma wygladac bo brakuje jakich sprezynek czy cos a ja juz 2 tyg bez radia jestem :zdegustowany: Bede wdzieczny za wszelka pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaka wiadomość ci pokazuje jak naciskasz przycisk wysuwania?moze to być niekoniecznie wina sprężynek,,,miałem podobny problem z clarkiem, głównie psuje się plastikowy mechanizm który bardzo łatwo samemu naprawić(ale wiadomo nie zawsze psuje sie to samo;/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

valenti.no miał też problem przy swoim Clarionie DXZ958RMC

 

Można kupić cały mechanizm, wymienić obudowy i śmiga jak ta lala. Przy okazji jest nowy laser rolki itd. koszt to 150zł.

 

A jak valenti.no wróci we wtorek i nie zapomni to napisze dokładnie co i jak :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec tak- sprawa w mechanizmach wciągania płyty w klarka to chyba dość stary problem... W moim przypadku ani nie chciał wciągać ani oddawać płyty :kijemgo: no myśle sobie "kurde balans przecież to radio nie należało i nadal nie należy do tanich i Clarion puścił takiego babola?" niestety.. Radio wiec rozebrałem, wyjąłem płyte mechanicznie, po czym odłączyłem mechanizm CD od płytki głównej. Potem rozebrałem mechanizm CD na części pierwsze i doszedłem do tego co to było -> rolka wciągająca płytę się wytarła- na środku... :idiota: I tak troche nie wiedziałem jak się za to zabrać- rolka wygląda nastepująco- na stalowy bolec naciągniete są 2 gumki okrągłe- lewa i prawa. Obie stykały sie na środku i właśnie tam owe gumki były wytarte (w stosunku do boków mniej wiecej o połowę). Zapewne same gumki są niedostępne, wiec poszukałem po sklepach internetowych i znalazłem nowy napęd Clariona. Po krótkim przyjrzeniu się i poszperaniu w necie doszedłem ze mechanizm jest ten sam (laser, mechanizm jego położenia i mechanizm wciągania płyty!!!). Różnica tkwiła tylko w elektronice, ale taśma miedzy laserem a płytką była taka jak u mnie, jak również w nieco innej obudowie samego mechanizmu. Ale zamowiłem ustrojstwo (150 zł + przesyłka) i nastepnego dnia mechanizm był u mnie.. Przełożyłem nowy mechanizm do starej obudowy (żeby śrubki mocujące mechanizm w radiu pasowały), przełożyłem elektronikę, podłączyłem i gra :), płyty wciąga elegancko. Może 150 zł to jest sporo, ale mam nowe gumki na rolce, nowy laser i nowy mechanizm podawania płyty.. Jak ktoś chce to moge dać namiar na sklep, moge podpowiedzieć dokładniej jak ja to robiłem :)

Pozdrawiam

Wojtek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...