Skocz do zawartości

Cyfrowa Lustrzanka - co kupić ??


hehepack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

konika to chyba teraz ....... sony :zakrecony:

 

owszem nie :)

 

 

sony wygląda niesamowicie tandetnie i obawiam się że taki też jest.,.

 

chodzi oczywiście o modele w moich funduszach

 

Z daleka od alf! Tragedia, niektore kompakty robia leprze zdjecia!

 

 

Pomyśl na hybrydą jak już ktoś proponował ;)

 

No bez jaj... Jak mam wydac 600zl na hybryde albo 600 na prosta lustrzanke to wole to 2, z czasem dokupi sie obiektywy i tym sposobem mozliwosci rosna.. a Hybryda? Troche lepsiejszy kompakt ot co...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kup w dobrej cenie, z tych co rozwazasz, na poczatek i tak Cie zadowola :) a potem w miare rozwoju zainteresowan (o ile nastapia) mozesz zawsze sprzedac (raczej trzymaja cene) i kupic cos lepszego ale wtedy juz bedziesz wiedzial czego chcesz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canon 350d z tego co wiem nie posiada silnika AutoFocusa w Body...

Według mnie jest to lepsze rozwiązanie... ale to kwestia gustu...

 

Sam zwykle strzelam i tak z Manuala, a na AF silniki umieszczone w obiektywie sa cichsze i szybsze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Hejka,

 

jako ze dział odpowiedni a mysle ze oprocz słuchania muzyki jest tez pewnie troche "amatorów" fotografowania, wiec o ile to mozliwe chciałbym zaczerpnąc troche info przydatnych pewnie nie tylko mi.

Do tej pory strzelam fotki okazjonalnie w sensie, wyjazdy, imprezy okolicznosciowe itp.... (jak to bywa przy małym dziecku) z kompaktu Canona A540. Nie mam jakis zapędów fotograficznych ale to co w kompaktach mnie drażni to im ciemniej (a w pomieszczeniu to juz totalnie) tym aparat zbiera sie do zrobienia zdjec jak pies do jeża. No juz tyle mi fajnych momentów małej uciekło ze wzgledu na kiepską reakcję aparatu ze szok. I zastanawiam sie nad jakąś prostą lustrzanką, do zastosowan czysto amatorskich. Nie chce wydawac duzo kasy na sprzet i tak zasiegając tu i owdzie informacji kazdy poleca aparaty Canon'a badz Nikon'a. Na uzywkach sie nie znam i troche bał bym sie kupic używke, czy juz nie ma strzelonych "milion" zdjec i niedlugo cos sie spieprzy...... Natomiast widziałem juz w cenie ok 1600 PLN aparat Nikon'a D3000 z obiektywem 18-55 II np. http://allegro.pl/item1192209385.html i sie zastanawiam czy juz nie spełniłby przypadkiem moich wymagan.

 

Z drugiej strony poczytałem troche testów na fotopolis.pl i juz sie zastanawiam czy nie dolozyc do D5000 http://allegro.pl/nikon-d5000-18-55-ii-4gb-etui-opcje-55-200-8gb-i1192209420.html

 

Z góry dzieki za info.

 

Pozdr.,

disaster3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem od siebie kupuj D5000 albo dokładaj dukatów do D90. Niby to samo, ale D90 ma silnik - chodzą stare obiektywy. Wszystkie fotki z pikniku robiłem D5000. Możesz sobie je obejrzeć i ocenić, czy warto.

 

W razie pytań nt. D5000 i nikonów zapraszam na PW, ewentualnie pytaj tutaj.

Edytowane przez Morfi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzicie nie odpisałem co kupiłem :P

Wybór padł na Canona 400D i jestem zadowolony. Mieliście rację że kitowy obiektyw będzie nie domagał, i już są plany na inny (inne) , ale mimo tego aparat robi o wiele lepsze fotki od mojego poprzedniego. Jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze, pod względem obsługi dużo bardziej mi się spodobał niż nikon D60 którego miałem brać ( to chyba poprzednik D3000). kupiłem używkę z przebiegiem 20 tys. z groszami. migawka ponoć ma latać spokojnie ponad 100tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...