Skocz do zawartości

Jak dodać kilometry do FIATA DUCATO .


znerbal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję "przytulić" parę litrów ropy :zly: teraz wiadomo po co chcę większy przebieg :) .

 

Skąd komputer bierze informacje o przebiegu? zapewne z czujników prędkości obrotowej kół, tak ? . Więc nakręcenie poprzez jakąś linkę też odpada :wsciekly: ? dobrze myślę ? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znerbal, znam goscia w swarzedzu ktory cofa liczniki moge dać Ci adres bo tel nie mam jesli jestes zainteresowany moze cos poradzi ale nie wiem jak kasuje czy Ci sie oplaci i z tego co wiem to zmiana przebiegu przy komputerze powinna sie odbyc w kilku miejscach zeby nie dalo sie jej wykryc :zly:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pobiera z komputera, przynajmniej w Alfach tak bylo, wiec mysle ze w fiacie to samo, podam przyklad, probowalem wymienic sam wyswietlacz z tasma- przebieg na nowym wyswietlaczu ten sam, wymienilem w koncu licznik caly i przebieg byl nowy i to dosc duza roznica wiec nie jest pobierany z glownego kompa tylko z samego licznika ( dodam ze nie chodzilo mi o zmiane przebiegu tylko byla uszkodzona plytka w starym )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie pobiera z komputera, przynajmniej w Alfach tak bylo, wiec mysle ze w fiacie to samo, podam przyklad, probowalem wymienic sam wyswietlacz z tasma- przebieg na nowym wyswietlaczu ten sam, wymienilem w koncu licznik caly i przebieg byl nowy i to dosc duza roznica wiec nie jest pobierany z glownego kompa tylko z samego licznika ( dodam ze nie chodzilo mi o zmiane przebiegu tylko byla uszkodzona plytka w starym )

Bo informacje są zapisane w 2 miejscach. Osobno w liczniku i osobno w innym module(najczęściej sterownik silnika, ale niekoniecznie). Jedno z drugim często nie komunikuje się na tyle, żeby "wymieniać" się wartością. Po prostu do jednego i drugiego jest podłączony czujnik drogi(impulsator w skrzyni lub sygnał z abs) i oba urządzenia niezależnie zliczają przebieg.

 

Np. w BMW sterownik liczy czas pracy silnika i m.in. na tej podstawie oblicza rzeczywisty przebieg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. w BMW sterownik liczy czas pracy silnika i m.in. na tej podstawie oblicza rzeczywisty przebieg.

 

... oraz przybliżony czas wymiany oleju.

 

Ziomek ma BMW E46 i ciekawa historia, zalał inny olej i komputer odmówił posłuszeństwa bo "steirdził" że mu się lepkość nie zgadza. Takie śtuki są w tych nowszych autach.

 

Im mniej elektroniki tym śmielej możesz pokonywać dłuższe podróże.

 

Takie moje zdanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomek ma BMW E46 i ciekawa historia, zalał inny olej i komputer odmówił posłuszeństwa bo "steirdził" że mu się lepkość nie zgadza. Takie śtuki są w tych nowszych autach.

Bo w tych autach już od co najmniej E38 jest montowany czujnik jakości oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...