Skocz do zawartości

altek 120A


szerszen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich :P

jestem posiadaczem seata ibizy 6L z 1.2 12V silnikiem...orginalnie jest 70 A altek i chce go zmienic na wiekszy...90A wchodzi bez problemu i to wiem na 100%...ale na alle jest taka propozycja...

 

alternator 120 A

http://moto.allegro.pl/item1016671297_alte...biza_02_08.html

 

i teraz pytanie...czy bez przerobek wejdzie??sam sobie bym zmierzyl roztaw dziur ale jest trudny dostep do altka i troche bym musial porozbierac... jezeli ktos wie to prosze sie podzielic informacjami :P dzwonilem do tego pana i twierdzi ze pasuje...lecz mi tez dal cos do myslenia...zapytal sie ''czy instalacja mi wytrrzyma??'' co mial na mysli?? na moje rozumowanie powinno wytrzymac bo sobie pomyslalem ze ludzie klada do seja czy do cinkusa altki 100A a nawet 120 A i chodzi bez problemu(fakt faktem odbija sie to na mocy silnika).prosze o rozwianie moich watpliwosci :P

pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwestia łap to jedno a drugie to wpasowanie alternatora. Ja znalazłem do swojego większy alternator z identycznym rozstawem łap ale jest większy objętościowo i nie mogę go dobrze wpasować bo za krótki jest pasek.

Dlatego trzeba dobrze wszystko posprawdzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Kuman, to jest symboliczna zmiana i ja bym zostawił tą 70`kę i szukał czegoś większego. Ja kupiłem alternator z całkiem innej marki a łapy podchodzą. Fakt że cały czas leży w piwnicy bo nie chce mi się rozrządu rozbierać by wymienić pasek na dłuższy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...