Skocz do zawartości

Potrzebuje wzmacniacza,kondensatora,głośników!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak. Mowa o Kenwoodzie KDC-BT6544U. Dobra jeżeli do Poniedziałku Arek z strefaciszy.net mi nic nie złoży to biorę to co wypisałem. Jeżeli złoży to wypiszę tutaj co proponuje i poradzę się was.

Podsumowując dla innych szukających zestawu w takim przedziale cenowym do zakupienia mam:

 

-Głośniki Hertz HSK 165

-Wzmacniacz Hertz EP2

-Radio Kenwood KDC-BT6544U

-Oprawkę bezpiecznika,

-Kabel zasilajacy 5m o przekroju 25mm +1m na masę ,

-Dystanse,

-Kabel głośnikowy o przekroju 1.5mm ok 10m

-Dwa konektory oczkowe na przewód 25mm i oczkami o średnicy 8 do 10mm

 

Razem ok. 2200 zł

 

To wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 155
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Tylko teraz muszę wyliczyć ile to wszystko mnie wyniesie,bo nie wiem czy zmieszcze się w kosztach. Mógłby ktoś z was polecić mi jakieś kable z allegro? Bo sam nie mam zielonego pojęcia jakie wybrać. Najlepiej to wszystko mi potrzebne..

-Oprawka bezpiecznika,

-Kabel zasilajacy 5m o przekroju 25mm +1m na masę ,

-Dystanse,

-Kabel głośnikowy o przekroju 1.5mm ok 10m

-Dwa konektory oczkowe na przewód 25mm i oczkami o średnicy 8 do 10mm

 

Jako remote to znaczy?

Kurde najlepiej by było jakby ktos mi polecil z allegro te produkty,wtedy bym wiedzial co mam brać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś z was wysłać linki do allegro do tych rzeczy?

Żebym nie kupił byle czego :rotfl:

 

[ Dodano: 2010-05-15, 22:09 ]

Znalazłem gościa niedaleko siebie i chce 350 zł za wygłuszenie i montaż sprzętu,ale do tego należy doliczyć koszty mat. Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124, Miałem podobną,to już jakiś inny klient,też oferuje swoje usługi. Z tym,że praktycznie takie same ceny tylko u tego mogę wybrać sobie maty,a tamten robił na matach APP. Chyba pokuszę się o wygłuszenie samodzielne,bo jak patrze na te sumki to mój portfel płacze :rotfl: Za montaż chce 150 zł,warto oddać czy robić samemu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robić samemu. Zdejmujesz tapicerke, i wszysko co zasłania Ci drogę do zewnętrznej blachy, kupujesz benzynke ekstrakcyjna i szmatka myjesz blachę. Tniesz maty na takie kawałki by łatwo Ci było je przykleic. Odlepiasz papierek od mat, przyjladasz do blachy i dociskasz. Zależnie od mat może być potrzbna opalarka albo suszarka da radę. Dociskasz dociskasz i tyle. Trudne ? :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, Teoretycznie nie,ale sporo z tym roboty. Samego wygłuszania nie boję się tak jak montażu tego sprzętu,bo jednak okleić drzwi to nie lada problem,a na elektronice się za bardzo nie znam. Dlatego obawiam się tego montażu,że sobie z nim nie poradzę :rotfl:

Nawet nie mam pojęcia od czego będę musiał zacząć jak będę to montować http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Fajnie by było gdyby jakiś forumowicz pochodził z mojego miasta lub okolic i by mi z tym pomógł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz znać się na elektronice. Ważne byś wiedział ze plusa z minusem się nie łączy :rotfl: Calych drzwi nie musisz wyklejac - wystarczy ze blachę zewnętrzna pokryjesz matami w ok 60% - tam gdzie blacha wydaje się "luzna" i moze wibrowac. Zatykasz także każdy otwor prócz tych na samym dole drzwi przez które ma wpływać woda. Wewnetrzna stronę także wyklejasz starajac się by stworzyć z drzwi jak najbardziej szczelna komore. Połączenia elektryczne są naprawdę banalnie proste. Najwiecej roboty jest w samym poprowadzenie kabli. Odwiedź dział z instalacjami a na pewno znajdziesz coś dla siebie.

 

Zacznij od przykrecenia dystansow. Potem wygluszenie zewnętrznej blachy , potem pociagniecie kabli glosnikowych do drzwi i montarz zwrotnicy w drzwiach. Podlaczasz kabelki do zwrotnicy.Po upewnieniu się ze już nie będziesz potrzebował dostępu do środka drzwi przykleiasz maty na wewnętrzna stronę. Nie zapomnij mata uszczelnic dystansu. Podlaczasz kable do głośników i przykrecasz je. Potem ciagniesz kable zasilajacy do akumulatora. Krótki odcinek kabla z jednej strony zaopatrujesz a konektor oczkowy i zaciskasz go ( np młotkiem ) drugi koniec przykrecasz do oprawki bezpiecznika. Do drugiego końca oprawki przykrecasz koniec kabla idącego do bagażnika. Przykrecasz kabel zasilajacy do odpowiedniego terminala wzmaniacza, do terminala masowego przykrecasz taki odcinek kabla, by dostał Ci od wzmacniacza do jakiegoś punktu masowego w bagażniku - będzie to jaka większa sruba. Jeden koniec tego kabelka także wyposazasz w konektor oczkowy i zaciskasz. Konektor przykrecasz do punktu masowego. Przykrecasz kable glosnikowe do wzmacniacza. Z zasilajacym ciagniesz od radia cienki przewód do wzmacniacza i zakrecasz w terminalu rem. Ciagniesz kable sygnalowe od radia do wzmacniacza. Podlaczasz do gniazd rca. Mocujesz jakoś wzmak w bagażniku żeby si nie przemieszczal. Jeśli wszystkogotowe sprawdzasz jeszcze raz. Przykrecasz kabel zasilajacy do klemy plusowej przy akumulatorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

waski, Wielkie dzięki i ukłon za tak opisany poradnik. Jeżeli będę miał jakieś problemy będę się was radził,mam nadzieje,że sobie poradzę :) .

 

A jak waszym zdaniem najlepiej przykręcić te dystanse?

I jak się dobrać do radia z kablami tak,żeby nie było ich widać?

Jakie przewody muszą być podłączone pod zwrotnice?

Muszę wszystko zakupić z kabli i tych drobnych komponentów. Możecie mi doradzić które?

Nie chce kupić byle jakich,a sam się nie bardzo znam.

I tak na przyszłość jak będę miał więcej kasy,jakiego do tego wszystkiego można kupić suba i wzmacniacz pod niego?

I jeszcze jedno w przedziale cenowym 500-700 zł jest coś lepszego od HSK 165?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mowi mastah22, jesli nic w nich nie spartolili to jest to jak najbardziej dobra opcja :) Te Phase znaczy sie teraz juz MAC Audio potrafia fajnie zagrac i nawet zatrzasc siedziskami fotelow wiec jak najbardziej opcja na tak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij sobie na te Mac Audio co mastah22, ci podowiada on ma dokladnie takie same tylko ze z Napisem Phase i powiem ze gra to bardzo fajnie sam sie rozgladalem za jakims malym subem jak ostatnio bylem u niego testowac moje UP6i. Za 599 chyba jest ten Mac Audio zestaw nowy wiec bardzo konkurencyjny i jakosciowo i brzmieniowo :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde stało się coś czego nie chciałem. A mianowicie Hertze HSK 165.3 te po 599 zł ktoś kupił na allegro.. A 165.4 kosztują 799. Ehh..
To dluzej czekaj , piata strona tematu i wciaz jedno i to samo... Rece opadaja, mów co chcesz ale takiego oporu na wiedze dawno tu nie widziałem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mastah22, Nie kupiłem ich,bo ten ze strefyciszy.net ma mi podobno złożyć coś lepszego. Dlatego chciałem zaczekać i wrzucić tutaj dla was jego propozycje i się zapytać. No,ale teraz żałuję,bo źle zrobiłem.. A ESK 165 nie ma sensu kupować,tak?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian2844, Nie moge powiedziec czy jest lepszy bo go nie slyszalem ale szczerze Phase Łukasza daja rade do tego te oto Mac Audio sa o 200zł tansze od HSK z tymi matami i wszystkimi bajerami a za te 200zł co zaoszczedzisz na tym zestawie wygluszysz furki kupisz MDF i bedziesz sie cieszyl dobrym graniem.

 

A tu aukcja wlansie tych glosnikow Mac Audio:

http://allegro.pl/item1034976454_mac_audio..._brzmienie.html

 

Wiec niewiem czego sie jeszcze zastanawiasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczekam narazie,może pojawią się te HSK,bo byłem do nich przekonany.. Jak się nic nie pojawi to kupię coś z innej półki.

Są jednak spowrotem te HSK.

 

[ Dodano: 2010-05-16, 12:41 ]

A jak waszym zdaniem najlepiej przykręcić te dystanse?

I jak się dobrać do radia z kablami tak,żeby nie było ich widać?

Jakie przewody muszą być podłączone pod zwrotnice?

Muszę wszystko zakupić z kabli i tych drobnych komponentów. Możecie mi doradzić które?

Nie chce kupić byle jakich,a sam się nie bardzo znam.

I tak na przyszłość jak będę miał więcej kasy,jakiego do tego wszystkiego można kupić suba i wzmacniacz pod niego?

I jeszcze jedno w przedziale cenowym 500-700 zł jest coś lepszego od HSK 165?

 

Odpowiedziałby ktoś z was na te pytania? Bo kupiłbym już kable,ale nie wiem jakie :)

 

Swoją drogą patrze na te głośniki MAC AUDIO CFX i one mają więcej mocy od HSK 165. Czy to prawda? Przekłada się to na lepszą jakość i głośność grania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bedziesz mial kase i bedziesz chcial cos kupic to wtedy sie pytaj o suba a teraz niema sensu wróżyć bo ceny sie zmieniaja jakies okazje wskakuja i mozna jakies perelki wylowic za mala kase.

 

Mi udalo sie upolowac DLS UP6i w cenie 499zł i graja ładnie jak na moj gust Mac Audio CFX nizej schodza mozna powiedziec a tweeter gra lagodniej i bardziej uzupelnia srednice niz ten moj z UP6i, przynajmniej takie wrazenie odnioslem sluchajac na jedno ucho mojego tweetera a na drugie tweetera Łukasza z tego zestawu. Gdzie DLS UP6i nowy jest w cenie 1400zł a te CFX za 590zł wiec jakby nie bylo to jest to naprawde kuszaca oferta i godna polecenia bo gra naprawde zacnie to wszystko u Łukasza. Moze byc ze moj UP6i bo dobrej aplikacji i indywidualnym strojeniu tez pokaze swoja moc. Ale za ta kase Mac Audio CFX to naprawde dobry zestaw. A jak bedziesz tak dlugo myslal i zwlekal to przegapisz wszystkie okazje co sa na allegro :wstyd: do tego czekasz na jakiegos szpeca ze strefyciszy.net ktory prawdopodobnie odpisze Tobie jutro po poludniu bo mu sie przypomni.

 

Masz tutaj na forum osluchanych ludzi co niektorzy zmieniaja sprzet jak skarpetki i sluchaja to coraz lepszego sprzetu i testuja go a sie jeszcze zastanawiasz Tym bardziej ze ten temat ma juz 5 stron wypowiedzi i podpowiedzi, zacznij wydawac kase albo czekaj az procent na koncie bedzie rosł. Jak cos kupisz zrobisz drzwi zamontujesz sprzet i bedzie gralo to wtedy juz jest polowa sukcesu a nowy sprzet zawsze mozna sprzedac wiec nie widze problemu i niewiem po co czekac jak mozna dzialac. http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...