Skocz do zawartości

ALPINE 7903


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem od znajomego w chwili złabosci takie radyjko za 50zł z uszkodzonym laserem i teraz nie wiem czy inwestowac w nie dalej bo nie wiem jak wyglada sprawa z brzmieniem , myslelem o poszukiwaniu zmieniarki tylko czy warto ??

 

W tym miejscu prosze was o opinie oraz ewentualnie modele kompatybilnych zmieniarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze cos wspomnij o jego brzmieniu czy jezeli szukam naturalnosci to chociaz jego smaczek poczuje po zregenerowaniu tego radyjka ?? A moze zamiast sie bawic z ta alpine warto za 100zł kupic sprawnego Philipsa 958 , chce poprostu zeby zagralo naturalniej niz ten plastikowy clarion ktorego mam obecnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swojej przepastnej piwnicy Philips-a RC959 i wiem, że potrafi naprawdę dobrze zagrać. Grał kiedyś u mnie ale z racji mojego "bzika" na punkcie stacji multimedialnych została później zastąpiona stacją Clarion-a i od tego czasu używam wyłącznie stacji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA sie pomylilem wlasnie chodzi o RC 959 nie 958 , powedz czy jest w nich problem z czytraniem plyt ? Mam dylemat bo chce z jednej strony dorasnac do jako tako jakosciowego brzmienia juz suba mam tak sciszonego ze sam sobie sie dziwie :P Słucham muzyki coraz ciszej i szukam smaczkow ale czasami mam obiekcje czy potrafie zrezygnowac z wygody ktora jednak daja nowe radyjka choc z drugiej strony 100zł to nie jest taka inwestycj zeby mnie przerazala , jak rozumiem 100zł jest ten philips wart , wiec co byc powiedzial o jego brzmieniu jako osobnego klocka to moze sobie wyobraze jak zagra z moimi klockami ktore juz troche znam ?

 

[ Dodano: 2010-05-08, 11:16 ]

Zapomnialem zapytac ile RCA ma Philips ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocena z racji tego, że to co mam w podpisie jest prawdą (miałem go w aucie 5 lat temu i od tej pory zmieniały się tylko stacje) będzie mało obiektywna i miarodajna. Musiał bym wrzucić go teraz do mojej instalacji a i tak mógłbym napisać wyłącznie o swoich odczuciach na moim sprzęcie (i jedno i drugie może być różne od twojego). Mechanizm nie ma problemu z odczytem CDR-ów to pamiętam. Nie ma oddzielnego wyjścia na subwoofer z filtrem (wyjście tylko 4-ro kanałowe) i ..... w zasadzie na tym jego wady się kończą. Ma możliwość podpięcia nawigacji, zestawu głośnomówiącego, zmieniarki (robią teraz w tym standardzie D2B czytniki usb/sd jako zmieniarki). Możesz do mnie podjechać i wrzucić do siebie 959 i wyrobić sobie własną opinię o nim .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywanie 03 do tego filipa jest nie na miejscu.Jest to model z pierwszej 5 jeśli chodzi o brzmienie wśród radyjek Alpine'a.Nie mam serwisówki akurat do tego modelu ale z tego co pamiętam laser nie będzie tani.Nie wiem czy postawienie go na nogi będzie opłacalne finansowo ale brzmieniowo na pewno tak.

Dodam jeszcze że 7903 nie ma sterowania zmieniarką wiec ten pomysł odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alpine dotąd (jako można się zorientować po moich wszystkich wypowiedziach) omijałem szerokim łukiem. Nie dlatego, że uważam że jest to zły sprzęt lecz z racji tego że najczęściej jest stanowczo za drogi w stosunku do tego jak gra. Ale .... 50 zł to nie są pieniądze nawet jakbym miał kupić do niej nowy laser za 100 zł. Jest to model ogólnie bardzo ceniony więc chętnie przekonał bym się na własnej skórze czy słusznie. :P

Mam obecnie wpięty w instalację wzmacniacz z połowy lat dziewięćdziesiątych i wiem, że porównanie jego działania do działania większości nowych konstrukcji dzieli tyle ile dobre stare francuskie wino od siary :P .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś na to przygotowany to możemy się umówić na jakiś wolny dzień i przesłuchać wszystkie cenione modele np:7909,7905,7906,7903 czy 7915

Radzę przed tym mocno się zastanowić bo po nich mało co zagra dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś na to przygotowany to możemy się umówić na jakiś wolny dzień i przesłuchać wszystkie cenione modele np:7909,7905,7906,7903 czy 7915

Radzę przed tym mocno się zastanowić bo po nich mało co zagra dobrze :P

 

Dlatego omijam je szerokim łukiem bo pozniej nie chce sie wku*****wiać.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostalem zmotywowany , koszty sie nie licza ( mam nadzieje ze kasa ze sprzedazy clariona wystarczy na przywrocenie tej jednostki do łask ) trzeba naprawiac

Chciałem tylko wspomnieć, że miałeś "walić do mnie" a nie się motywować :P .

Raadek odpowiedź Disaster3 jest również moją odpowiedzią niestety :P . Znam już kilka instalacji które potrafią mnie zdołować.

PS

Patrząc na poczynania Disaster3 czuję, że coś bardzo ostrego się kroi w jego aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem tylko wspomnieć, że miałeś "walić do mnie" a nie się motywować :P .

 

 

No niestety gdy slyszy sie takie opinie to trzeba walczyc o serce systemu , kulejny krok to trzeba bedzie poszukac jakiegos ciekawego wzmaka nie wspominajac o tym ze coraz czeciej chodzi mi po glowie 3way

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raadek odpowiedź Disaster3 jest również moją odpowiedzią niestety :P . Znam już kilka instalacji które potrafią mnie zdołować.

PS

Patrząc na poczynania Disaster3 czuję, że coś bardzo ostrego się kroi w jego aucie.

 

nie do końca.... raczej moje poczynania są spowodowane pewną sytuacją i potrzebuje w miare szybko gotowki, wiec wystawiłem prawie wszystko. Jesli jedna z rzeczy zostanie sprzedana to pozostałe wycofuje ze sprzedazy.

 

Bo wcale nie mialem zamiaru sie ich pozbywac. SOrry z OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze bede szukac wsrod oldow , tylko kurde mialem juz tym razem zbastowac , wyznaczylem budzet kupilem klocki i mialo poprostu grac a za chwile wpadne w pogon za gryzoniem

 

p.s ładny McIntosh zawsze cos mnie krecilo w tej marce juz prawie stalem sie posiadaczem suba ich produkcji ale wtedy wolalem moc i zamiast niego zagral RF P3 , to ogolnie to jak mniemam to twoje wzmaki to napisz jaki to model tego Mcintosha i ile trzeba na takiego zbierac :P

 

 

Oczywiscie pytam czysto teoretycznie bo jeszzcze sie wzbraniam przed rozpoczeciem na nowo pogoni bo zaraz do zmiany bedzie wszystko :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest Mc427. O kwotach nie rozmawiajmy publicznie gdyż jakby to zobaczyła ........ to bym chyba spał w samochodzie :P .

Jest to cena zbliżona do DLS RA40 .

 

 

Rozumiem No coż teraz pozostaje mi przemyslec pare kwesti i napewno nie robic nic na hura , pomyslimy przekalkulujemy..... ale teraz trzeba sie zabrac za alpine

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się stało z tym Audison-em?

 

siakiś zieloniutki się zrobił.

 

Też jak przyszedł myślałem że jeszcze nie dojrzał do grania ale rozkręciłem i w środku jest tak samo zieloniutki i nie ma śladu po jakiejkolwiek naprawie. Może w poniedziałek zrobię zdjęcia to zamieszczę. Poszperałem troszkę w necie i znalazłem też inne kolory (wiśniowy najbardziej mi się podoba). Swoją drogą drugiego mam w kolorze brunatnym ale nie jest w tak dobrym stanie (nadal szukam do tego drugiego złącza zasilania) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...