Skocz do zawartości

Audio System X-ION-12 vs Re Audio 12 SE


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

który z przetworników lepsze zamieszanie zrobi a przy tym bedzie sie nadawał do codziennego uzytkowania ? Muzyka głownie hh rege pop. Zasilanie aktualnie wzmak jaki mam w opisie :P na wakacje doloze do tego monobloka 1,5 kw bo sub bedzie na 2 głosniczkach :rotfl: Jakies inne propozycje ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RE do zamieszania jak najbardziej się nadaję.

Co do AS'a, nie miałem okazji go słyszeć, ale wydaję mi się że to będzie bardziej "kulturalny" przetwornik :rotfl:

Tzn. w odpowiedniej budzie i odpowiednim strojeniu, na pewno będzie robić podobny bajzel w aucie co RE.

Ja wiem, że nawet suba SPL'owego można słuchać i używać go na co dzień, patrz mastah22 :P

Wiem co potrafi jego Helon, pompuję równo, a kiedy trzeba to i zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szukam takiego połączenia SPL i SQ :) wiem ze albo to albo to albo cholernie duzo $$$ ale w sumie SQ nie opłaca mi sie robić gdyż i tak mam wiekszosc plików mp3 wiec i tak wiecej z nich nie wyciągne tzn jest wiele mp3 tak skonwertowanych ze na 1 rzut ucha nie slychac roznicy i mam troche takich kawałków ktorych nie slucha sie głosno a dla przyjemnosci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo szukam takiego połączenia SPL i SQ :P wiem ze albo to albo to albo cholernie duzo $$$ ale w sumie SQ nie opłaca mi sie robić gdyż i tak mam wiekszosc plików mp3 wiec i tak wiecej z nich nie wyciągne tzn jest wiele mp3 tak skonwertowanych ze na 1 rzut ucha nie slychac roznicy i mam troche takich kawałków ktorych nie slucha sie głosno a dla przyjemnosci

 

Proste wg mnie :)

Robisz dwie budy, do użytku dziennego BR na 37Hz, bo wtedy subik zagra, a na pomiar klepiesz sobie drugą, ale na ile strojoną to pytanie nie do mnie :P

I rozwiązanie jest jedno: dwie sztuki AS X-ION porządnie i godnie zasilone.

Na co dzień jak i na SQL w budzie BR 37Hz jak znalazł, tylko musisz sobie go sensownie zestroić z przodem.

A może i nawet lepszym rozwiązaniem będzie opcja 2x10", warto nad tym pomyśleć, patrz na furkę zipa i jego wyniki na dwóch 10" http://localhost/strefa/ipb/public/style_emoticons/default/tongue.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiecej zadymy dadza ci jeszcze np. 2x Hertz HX 10'

 

Zgodzę się, na pewno zatrzęsą budą :)

 

tez jakosc jak bedzie trzeba

 

No ale niestety z tym to może być już gorzej.

No chyba, że stara seria HS, ale z tego co się orientuję to i tak wersja 8" była najbardziej udana, jeżeli chodzi o jakościowe granie tego przetwornika, tego producenta i z serii Hi-Energy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sanders156 napisał/a:

tez jakosc jak bedzie trzeba

 

 

No ale niestety z tym to może być już gorzej.

No chyba, że stara seria HS, ale z tego co się orientuję to i tak wersja 8" była najbardziej udana, jeżeli chodzi o jakościowe granie tego przetwornika, tego producenta i z serii Hi-Energy :)

 

 

To o jakosci bardziej dotyczylo RF P3 :P Chociaz i na Hx nie narzekalem , HS to dobry przetwornik ale i tutaj jakosc gra glowna role ale zamieszanie raczej na niskim poziomie w porownaniu do HX oczywiscie mozna by jeszcze jezeli mowa o hertz byc orginalnym i na ebay zakupic przetworniczek z seri SPL SHOW tu zadyma gwarantowana ale juz gorzej z muzykalnoscia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam osobiście RE Audio SE 12 na początku w klozecie teraz w BR i jest to subik jakościowy a w BR robi porządne zamieszanie nie tracąc na szybkości w porównaniu do klozeta a schodzi słyszalnie niżej (strojenie zalecane przez producenta czyli 33Hz).

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde bo wg mnie ciśnienie zalezy w 95% od skoku membrany i powierzchni membrany, Re Audio ma najwiekszy bo 18mm, Rf'y mniejsze a 2 dziesiatki w br nie chce by zamienić siekierke na kijek i 2 x 12 w clozecie dac na 2 x 10 w br dylemat ze masakra :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz mocno to 2x 15' HX wpakuj w nie 2kw i z pewnoscia nie zabraknie ci zejscia i cisnienia , co prawda nie potrafie zrozumiec kogos kto na codzien do stania w korkach potrzebuje 1,5kW i cisnienia zapierajacego dech w piersiach i szuka w tym wszystkim muzykalnosci , chcesz cisnienia kup 2x yakuze 15 i trzymaj ja w domu na zawody a na codzien do sluchania kup muzykalnego suba i ciesz sie muzyka a nie trzeszczeniem plastikow i falowaniem lusterka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w sumie takie zalozenie do teraz bylo :hyhy: ale czasem ( 2 razy w tygodniu ) przychodzi do mnie ktos z "wioski" i słyszal od kogos jaki to sprzet zajebiscie mocny mam... a on raczej nie jest tyle co mocny a do sluchania, a fajnie by bylo teraz jeszcze bardziej zaszkodowac co niektórych. Efektem tego pozniej jest ze ten czy tamten przychodzi do mnie by np wlasnie tak jak teraz zapytac na forum, doradzic jaki sprzet abym sam sie tym zają bo oni nie maja totalnego pojecia i czasem pare groszy wpadnie :hyhy: coś pod kątem reklamy amatorskiej chce zrobic, niekorzy (25% cenią sobie dzwięk przedewszystkim 75% chce rozpieruchy w aucie) stąd moje kombinacje :rotfl:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boisz sie ze afiszujac sie w taki sposob kiedys sie pozbedziesz sprzetu ?? Ja mam tanie klocki w ucie ale zawsze wychodze z zalorzenia ze jak wjezdzam do siebie to sciszam , nie mam zadnych nalepek czy tuningu wizualnego ( zewnatrz ) , nie gdam na lewo i prawo o tym co gra jak kjtos powie ze ladnie dudni ta tuba to mu przytakuje , bagaznika nie otwieram bo to ma grac dla mnie ,

 

 

le czasem ( 2 razy w tygodniu ) przychodzi do mnie ktos z "wioski" i słyszal od kogos jaki to sprzet zajebiscie mocny mam... a on raczej nie jest tyle co mocny a do sluchania, a fajnie by bylo teraz jeszcze bardziej zaszkodowac co niektórych

 

 

Nie kumam takiego podejscia bo ja robie sprzet dla siebie a nie dla poklasku , nie wpakuje sobie 2x 18' zeby ktos sikal w gacie bo ale mam rozpierduche przeciez to ja slucham muzyki na codzien jezdze okolo 3000km miesiecznie i bym oszalal z subem ktory robi rozpierduche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie boje sie o tyle ze auto garazowane z alarmem itp itd a tam gdzie zostawiam auto w 95 % jest na widoku a 5 procent to gdzies jedzdze po zadupiach wiec nawet mnie nie skojarzą bo auto przecietne z wygladu. Moze nie jako afiszowanie sie bo sam glosno nie jezdze np jadac przez miasto a jak np ktoś po prostu do mnie podbije bo slyszal od kumpla ze tez mu fajny sprzet dobralem, chce zobaczyc jak to u mnie wygląda i tak to sie zaczyna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam takiego podejscia bo ja robie sprzet dla siebie a nie dla poklasku , nie wpakuje sobie 2x 18' zeby ktos sikal w gacie bo ale mam rozpierduche przeciez to ja slucham muzyki na codzien jezdze okolo 3000km miesiecznie i bym oszalal z subem ktory robi rozpierduche

Bo nie masz na szyi kajdana i nie jeździsz bejcą i pewnie lampasów też nie masz :zdrowko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie masz na szyi kajdana i nie jeździsz bejcą i pewnie lampasów też nie masz :zdrowko:

 

:rotfl: No nie..... nie mam :P

 

[ Dodano: 2010-04-30, 10:31 ]

Krotkow mowiąc do ciebie podbijaja ludzie z wioski z zapytaniem a pozniem zapytanie ląduje na SCA "my" kombinujemy a ty zgarniasz hajs ??? Ojjjjj..... trzeba tu pogadac o jakims % podziale zysków :P

 

 

Co ci tu doradzic chcesz wiekszego cisnienia niz masz teraz a przypuszczam ze masz nie male , smiem twierdzic ze 2x12' ktore wozisz robi duza zadyme i mysle ze jezeli chcesz jeszcze wiecej zadymy i do tego jakosc to troche w koszta musisz poleciec albo isc na kompromis i jak chcesz robic wrazenie to sprzedaj cala sekscje niskotonowa , zadbaj o prad , zrob bilans energetyczny , pomysl o kojenym aku na bufor jak trzeba a pewnie by trzeba zmien alternator pociągnij dobre kable , zakup piec 2,5 - 3kw do tego Helona 12' strojonego pod bude samochodu..... Taki zabieg da ci z pewnoscia mocny efekt ale pamietaj ze idac w duza moc to juz nie jest szybka wrzuta tylko naprawde trzeba mocno sie postarac o prad bo spadki napiecia moga cie szybciutko pozbawic nowych zabawek

 

Choc teraz gdybvys sie decydowal to na gieldzie jak i allegro znajduje sie RF T2 za 1000zł tu msdz i jakosc i zdyme wiec pomysl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krotkow mowiąc do ciebie podbijaja ludzie z wioski z zapytaniem a pozniem zapytanie ląduje na SCA "my" kombinujemy a ty zgarniasz hajs ??? Ojjjjj..... trzeba tu pogadac o jakims % podziale zysków

O tym samym pomyślałem, myślę, że to trochę nie fair. Ludzie na forum chętnie pomagają, ale nieuczciwe jest wykorzystywanie ludzi w ten sposób. Więc jak to jest, może się kolego wytłumaczysz?

 

Bier RE SE i pakuj w BR. SR robią dobrą robotę, to i SE tym bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 2 x RE SE 12 wersje D4,wrzuć do BR zalecanego przez producenta do tego piecyk 1,5 kW przy 1 ohmie i będziesz zadowolony. Na Alle jest nawet jedna sztuka za chyba niecałe 600 zł w używce w bdb stanie, znaleźć tylko drugą i jazda :zdrowko: Nie ma się co nad tym zastanawiać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe dzięki za wszystkie odpowiedzi :P myslalem ze wiecej osób dorabia sobie w podobny sposób ale nie tak by mieć z tego kokosy :P średnio 200 zł miesiecznie :P za np zamówienie, dobranie itp :P w sumie kolega z forum, ktory mówił by sprzedac całą jak to okreslil "sekwencje basową" chyba ma najwiecej racji... ale fakt to juz nowe koszta i na 100% w nowym aucie juz... ale i tak wielllllkie dzięki dla wszystkich którzy starają się mnie zrozumieć i doradzić :P bd brać 2 razy Re adio SE 12" w br i powinno byc na ten rok koniec :P jeszcze raz dzięki :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...