Skocz do zawartości

Kable RCA na przewodzie mikrofonowym jak to polutować?


hi_sound
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zaopatrzyłem się w kabel mikrofonowy (2 żyły, czerwona i niebieska+ekran) SHELLER. Radio to Clarion 778, wzmacniacz który będzie pędził tweetery i woofery to Fujitsu Ten Alpha 5000M. Czytałem, że kable pół symetryczne to dobre rozwiązanie, aby przeciwdziałać zakłóceniom.

 

Wtyki do wzmaka: czerwony do środka wtyku a niebieski do obudowy, drugi wtyk to tylko ekran na obudowie

 

Wtyki do radia: czerwony do środka wtyku i ekran na obudowę, niebieski do środka drugiego wtyku i ekran na obudowę.

 

Dobrze rozumiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro znalazłeś poprzedni temat i masz pytanie w związku z jego treścią, to może warto kontynuować tenże temat, a nie zakładać kolejny i robić śmietnik? Jak nie wiesz o co mi chodzi to skorzystaj z szukajki na elektrodzie i przejrzyj po kolei wyniki, a będziesz wiedział o czym mówię :rotfl:

 

http://strefacaraudio.pl/forum/topics5/szu...t4586.htm#46337

W nawiasie masz odpowiedź, opis dotyczy jednego kanału, każdy kolejny robisz tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

Nie znalazłem odpowiedniejszego tematu więc podepnę się tutaj bo mam taki mały problem że u siebie w aucie podobnie jak u wszystkich sygnałówki póściłem środkowym tunelem w efekcie czego poszło mi tylko około 3,5 metra przewodu ( Kable to sinuslive CA50 ) co za tym idzie w bagażniku mam jeszcze koło 1.5 metra wolnego przewodu i moje pytanie czy mogę bezpiecznie skrócić fabryczne kable i spowrotwmje zalutować ? Czy to już spowoduje jakies zakłucenia ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha ok dzięki wielkie za odpowiedź. A Czy ekran kabla jest też lutowany jakoś do wtyka czy przewodów czy to tylko oplot kabla i nic więcej i wystarczy go dokładnie przyciąć?

 

A czy mogę zrobić w ten sposób, że kabel ułozyć pod siedzeniem nie zwijając go w pętlę bo wiem, ze wtedy zrobię cewkę, tylko połozyć kabel takim "zygzakiem: pod siedzeniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A czy mogę zrobić w ten sposób, że kabel ułozyć pod siedzeniem nie zwijając go w pętlę bo wiem, ze wtedy zrobię cewkę, tylko połozyć kabel takim "zygzakiem: pod siedzeniem ??

Możesz, byleby nie w okolicy pompy paliwa(najczęściej pod tylnym siedzeniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...