Skocz do zawartości

Hertz es 300- skrzynka


MCDzojak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

na stronie Hertza znalazlem taki manual

Vb=38 l

Fb=30 Hz

Reflex tube

AR80V

L=230 mm

czyli skrzynka powinna mieć taki wymiar: 50x35x21 (prostopadłościan), czy to dobre rozwiazanie?? a i jeszcze przy skrzynia powinna być prostopadłościanem czy trapezie???

rodzaj sluchanej muzyki to wszystko po trochu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objętość, którą podał producent, to objętość netto. Do tego musisz doliczyć objętość tunelu i objętość zajmowaną przez głośnik

 

a i jeszcze przy skrzynia powinna być prostopadłościanem czy trapezie???

Trapez robi się tylko po to, żeby skrzynkę dopasować do oparcia. Innego znaczenia w przypadku subwoofera takowa obudowa nie ma.

 

czyli skrzynka powinna mieć taki wymiar: 50x35x21 (prostopadłościan)
Masz na myśli wymiary wewnętrzne czy zewnętrzne? Jeśli zewnętrzne to jaką grubość ścianki zakładasz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy trzymac się sciśle tych wymiarów podanych przez producenta?

Stosując inny wymiar, musisz przeliczyć też odpowiednio długość.

W średnicę mniejszą jak 75mm bym się nie pchał. Nie przy głośniku 12"

 

aaa i to 80mm to średnica wewnętrzna rury??

Tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak przeglądam alledrogo i znalazłem coś takiego:

155x75

158x75

170x74

154x76

a może po prostu samemu wykonać taką rurę??

z tego co zauważyłem te rury się zwężają do środka czyli wykonanie takiej rury też będzie ciężkie, i teraz mnie ciekawi czy ta rura powinna mieć 80 mm na zewnątrz czy w środku??

a można by bylo zastosować taką skrzynkę z takim portem?? jakie by były jej zalety?? i czy Hertz mógłby pracować w takiej skrzyni?

post-3155-1271335605.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz mnie ciekawi czy ta rura powinna mieć 80 mm na zewnątrz czy w środku??

Przeczytaj mój ostatni post jeszcze raz :hyhy:

 

Zawsze możesz użyć krótkiej rurki o fi wewnętrznej 75mm i rozszerzającej się ku wylotowi i przedłużyć ją zwykłą rurą PCV(kanalizacyjną).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli ile taki 75 mm powinien miec dlugosci??

przeczytałem dokładnie:) i wiem o co chodzi, tylko jak przedłużę ten reflex to zmieni sie o kilka mm średnica a niektóre reflexy mają mniejszą srednicę na końcu niż na początku bedzie to miało jakiś wpływ??

 

[ Dodano: 2010-04-20, 12:28 ]

skrzynia juz wykonana.teraz zostalo wygluszenie, i teraz mam pytanie czy wszystkie scianki wylozyc gąbką?? i jakie przwody zastosowac od gniazda do glosnika oraz od gniazda do wzmacniacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...