Skocz do zawartości

Rockford 1000bd oraz ?????????


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Posiadam wzmacnicz Rockford T1000bd.

Moim obecnym problemem jest sub który zostanie zasilony właśnie tym wzmacniaczem.

Mam na uwadze takie suby jak:

RE SX12D2

HELON 12

KICKER L712

ROCKFORD T212D2

Zwracam się do Was z pytaniem co byście mi doradzili z tych głośników lub też innych.

Głośniczek ma robić troche zamieszania w aucie, ma zamiar wystąpić na zawodach.

Głośniczek miał by być 30 cm i mostkowany na 1 ohm.

Czekam na odpowiedzi i dziekuje za pomoc.

Podrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzuciłbym jeszcze od siebie: Orion HCCA 12.2 lub Fi BTL 12.

Nie wiem jakim budżetem dysponujesz ??

Wiem również, że kolega zip, posiada jedną sztukę Oriona na sprzedaż.

Chociaż ten przetwornik podobnie jak Helon to pompka.

Helon w odpowiedniej obudowie również potrafi zagrać, i Ty Jakubie też się o tym przekonałeś w Wilczynie w aucie Łukasza, chociaż jest to sub bardziej stworzony do SPL niż do codziennego użytku, ale moim zdaniem, dawał radę :D

A no i Helona musiałbyś jednak czymś mocniejszym zasilić, bo te 1kW to trochę mało mu będzie, żeby pokazał swój prawdziwy pazur.

Podobnie sytuacja ma się i z Orionem i Fi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio jak montowałem Rockford T1000bd. to certyfikat miał na ponad 1500rms przy 1 om

 

i również ten mój ma 1510 RMS przy 1 ohm.

 

Moim skromnym zdaniem jednak ten rockford nie poradzi sobie z helonem, orionkiem, a tym bardziej FI BTL.

 

Skłaniam się ku RE SX lecz ciągle w głowie mam tego Kickera L7.

 

Dzięki chłopaki za poswięcony mi czas. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma nowego T2 na handel i dla mnie to topór bardzo ciężki do napędzenia i barwa dźwięku mnie nie powaliła co prawda kupiłem go oczami a nie uszami,nie jest on uniwersalny- odzywa się na hertzach które lubi czyli niskich wyżej od razu milknie i trzewba mocno nadrabiać kick- basami bo była by głucha cisza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma nowego T2 na handel i dla mnie to topór bardzo ciężki do napędzenia i barwa dźwięku mnie nie powaliła co prawda kupiłem go oczami a nie uszami,nie jest on uniwersalny- odzywa się na hertzach które lubi czyli niskich wyżej od razu milknie i trzewba mocno nadrabiać kick- basami bo była by głucha cisza

 

A czym zasiliłeś tego T2 ?????

 

[ Dodano: 2010-04-22, 14:07 ]

fi bl to prawie to samo co re sx

 

no własnie już ktoś mi mówił że one są bardzo podobne do siebie więc na 90 % wybór padnie na RE SX 12D2.

Dzięki za wasze opinie. Bardzo mi pomogliście więc i punkcik dla każdego :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyciagniecie Max z helona 12 nie wystarczy Ci 1001bd...

 

Helon to raczej pompka, głośny to on nie jest.
Nie wiem jak wypadaz T2 ale zapraszam na odsluch pod konkretniejszym piecem niz w wilczynie a wtej samej budzie, zobaczysz jak sie zmienił...

 

Re to re, choc i SE go zniesie bez najmniejszych problemów a potrafi zatrzasc...

 

Jezeli SX nie jest diametralnie rózny sub niz SE a (nie wygląda- choc moge sie myslić) to to ta samam pompa co helon tyle ze słabsza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje że T1000bd nieda sobie rady by odpowiednio napędzić HCCA, Helona, BTL,

 

A może SS Tarantula, choć ZIP przetestował i FI BL i SX więc on najwięcej może powiedzieć, a jak ma być bezpiecznie i mocno to Re Mx 12, a i jeszcze jest na Hifonics MXS-12D2 kawał porządnej maszyny

 

Tak samo jak vajb spejs jak i L7 śmierdzą klejem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...