Skocz do zawartości

Megane Coupe - montaż CAR AUDIO


Olo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No no no więc tak:

 

Zalety:

- fajny sprzęcik

- widać nie oszczędzałeś na podstawowych rzeczach (typu kable)

- jakość wykonania bardzo dobra

- kupa dobrej roboty

- super wytłumienie

 

Wady:

- "chaos" z kablami w bagażniku)

- dałbym większy prześwit tej plexy ponieważ wygląda to jakby się te wzmacniacze tam nie mieściły

- tweetery nie są wykończone (żywica lub szpachla i na to skaj to by fajnie wyglądało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wady:

- "chaos" z kablami w bagażniku)

- dałbym większy prześwit tej plexy ponieważ wygląda to jakby się te wzmacniacze tam nie mieściły

- tweetery nie są wykończone (żywica lub szpachla i na to skaj to by fajnie wyglądało)

 

odniose się do słów krytyki

ad. 1 "chaos" to tylko złudzenie wszystkie kabelki są po układane i pospinanene opaskami, proszę zauważyć iż nie ma tam wogóle kabli od głośników zostały puyszczone przy samych krawędziach, wiadomo te kilka kabli od kondka by lepiej wyglądało po układanych jednak coś za coś sa to kable długości max. 20cm i nie dało się ich innaczej ułożyć a ZASAD MONTAŻU CAR AUDIO czytałem iż odległość od kondka do wzmaków powinna być MINIMALNA

ad. 2 większy przeświet hmmm nie rozumię no plexa jest wyciąta o max. rozmiarach jakie mogłem zastosować w tym bagażniku ?? znaczy się na krawędziach jest jedynie po 5cm PŁYTY mniejsza ilość mogła by spowodować ZŁAMANIE całej kontrukcji, niestety bagażnik w COUPE jest mały i musiałem okno zrobić tak jakby w środku aby było widać wszystko po trochu !!! dlatego przycieło wzmaki i pokrętła do sterowania :P

ad. 3 tu masz racje jednak ŻYWICA nie mój żywioł i nie miałem na to zbyt dużo czasu ani pomysłu aby zrealizować jednak nie wszystko wykluczone na przyszłość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez sie musze przyczepic troche do tych kabelkow, poprostu pierwsze wrazenie nie jest pozytywne. Moze i fakt sa pospinane ale wyglada to troche na pajaka. Warto by nad tym popracowac albo poprostu zakryc te przewody.

 

Kolejna sprawa to brak zabezpieczenia przewodow ciagnietych w aucie (peszle itp.) to dosc istotne.

 

Poczytaj nowy regulamin dotyczacy zawodow CA, jest tam troche o instalacji itp. niektore wskazowki moga byc pomocne:

 

PASCA - Regulamin instalacji 2007

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny regulamin - przyznam sporo ciekawych rad i spostrzeżeń

 

co do ZABEZPIECZENIA PRZEWODÓW hmm masz racje mogłem zakupić specjalne "rurki" itp... ale jakoś wyleciało mi to z głowy... jednak montaż który zastosowałem nie nadaje się do ZAWODY jednak w praktyce nie ma prawa się znim nic stać ponieważ na zdjęciach widać że przewody puściłem w miejscach fabrycznych kabli gdzie były specjalne RYNIENKI na przewody co minimalizuje przecięcie.

 

Co do CHAOSU nic na to nie poradze tak musi zostać PRAKTYCZNIE JEST TO NIE WYKONALNE no chyba że stosując dłuże kable i chowając pod podłoge jednak na to zbyt dużo zachodu, kolejnych pieniędzy i kombinowania ponieważ CAŁA ZABUDOWA ma na celu łatwy demontaż i to się sprawdza w praktyce wystraczy odkręcić jedynie GŁOSNIKI OD WZMAKÓW oraz + i - od kondka i cała istalacje można wymontować w ciągu 15min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie tak jak wspominalem zakryl bym te kable, poprostu mozna wziasc jakas cienka sklejke itp. obic materialem zrobic w niej wyciecia na sprzet (wzmacniacze, kondensatro) i nalozyc od gory. Zasloni ona cala ta plontanine, a odczucia estetyczne beda owiele lepsze...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

witam wszystkich

odświeże troche temat widze ze na forum ruch ja długo nie zaglądałem albo inaczej zaglądałem jednak mało się wypowiadam

 

co do odświeżenia tematu etap III zacząłem wdrażać koncepcja prosta przebudowa kufra + zmiana suba

 

opis planowanych zmian:

- wzmaki+kondek podwieszone na półce od góry :P (aby nie było ich tak widać)

- w bagażniku zabudowane dwa SUBY z IT08 :rotfl: ciekawe jak sie spisza w porównaniu do 1 LANZARA

 

efekty i zdjecia po wykonaniu beda na mojej stronce jednak prosze sie nie pytać kiedy :hyhy: napewno na 1 września musza być zamontowane jednak kiedy dokłądnie sam nie wiem zalezy od wielu czynników :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm jak taniej niz po 400zł za dwie to okazja jednak zakup już został dokonany :rotfl:

 

dałem 460zł z wysyłka wiec chyba i tak nie zle patrząc na ceny w sklepach CA w Polsce 299x2 + przesyłka jednak ta pewnie udało by się utargować

 

no nic takie życie ja ich nie szukałem spojrzałem co na Allegro sa !! pytam o cene !!! może byc :hyhy: kupuje !!! 2h i po zakupach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 11 miesięcy temu...

odświeże temat dla potomnych :(

 

ETAP III ukończyłem już ponad półroku temu jednak dopiero teraz wkleiłem fotki i uaktualniłem swoją stronkę

 

zapraszam do przejrzenia www.meganecoupe.glt.pl

 

NA ROK 2009 - jak znajdę osobę która mi zabuduje LCD w desce ..... plan dołożyć do całego systemu Car PC

 

ETAP IV

 

czyli:

- LCD LILIPUT - dotykowy

- jednostka oparta na płycie miniITX+1G DDR+ dysk 2,5cala

- moduł + antena GPS do NAVI

- karta + antena WIFI dla frajdy

- blotfoof + integracja fona z nim (jednak to moje małe marzenie jedynie)

 

całość podłączona pod AUX radia aby móc dalej słuchać radia w czasie "cywilnej jazdy" po znajomych drogach a dalsze podróży GPS+muzyka z dysku+filmy dla podróżnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie z crazy_88, wzacniacze do wymiany. Zmien na cos jakościowego te carpowery to IT sie odpacą jeszcze wiekszym zadowoleniem z muzyki.

Projekt bardzo fajny.

Pozdro

 

kiedyś napewno wymienie ale napewno nie teraz ogólnie dają radę :zdziwko: jak widzicie po ETAPACH mały CP był pod przód a pod TYŁ był 1502 do LANZARA jedyne dobre wyjście pod en glośniki pozniej się koncepcja zmieniła i tak zostało do dzisiaj...

 

jedynie mogę spytać CZY DOSTANIE SIĘ W NORMALNEJ CENIE WZMAK 4 kanałowy który obsłuży mi całość ??? czyli 2xPB + 2 IT aby jak najmniej musiał dopłacić przy sprzedaży CP ??

 

jak tak proszę o linka !!! głośników nie planuje zmienić chyba że z autem wiec jedynie wzmaki zmienie jak najdzie mnie ochota a kupować 2 różnych wzmaków niechce jedynie 1 a lepszy jeśli taki istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo bo pod IT to pasowało by coś stabilnego w 2ohm, Moim zdaniem najlepiej jakbyś kupił jakąś 4-ro kanałówke pod przód jeśli chcesz dawać 2xPB i jakiegoś mono na dwa IT MDS08.

 

PS. Jak grają te dwa IT w br? napisz coś o nich, mają kopa?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bardzo bo pod IT to pasowało by coś stabilnego w 2ohm, Moim zdaniem najlepiej jakbyś kupił jakąś 4-ro kanałówke pod przód jeśli chcesz dawać 2xPB i jakiegoś mono na dwa IT MDS08.

 

PS. Jak grają te dwa IT w br? napisz coś o nich, mają kopa?

Pozdro

 

nie łape po co mi 4-kanały jak mam 2xPB czyli 2głosniki czyli dwa kanały ??

 

czyli polecasz... na przód wzmak 2-kanałowy + monoblock i oba IT dać razem na 2 OMY ??

 

hmm... a nie ma wzmaka 4-kanałowego który poradzi sobie 2kanały na przód + mostek stabilny na 2omy i oba IT ???

 

 

jak grają.... hmm :( dla mnie OKI jak wszystko sobie ładnie poustawiam... i zapuszczę z płyty muzykę do KOPA mają porównywalnego do poprzedniego LANZARA jednak tamten potrafił po uderzeniu jeszcze buczeć... czyli przeciągał one uderzają mocno i koniec...(tak jak powinno być) przy radiu niestety nie ma jakiś odczuwalnych różnic jest po prostu scena wypełniona basem

 

p.s nie słyszałem IT w zamkniętej wiec nie mam się do czego odnieś w BR umnie grają świetnie obudowy robione i stroje po te głośniki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edynie mogę spytać CZY DOSTANIE SIĘ W NORMALNEJ CENIE WZMAK 4 kanałowy który obsłuży mi całość ??? czyli 2xPB + 2 IT aby jak najmniej musiał dopłacić przy sprzedaży CP ??

zrozumiałem, że chcesz zasilać dwa zestawy przednie PB (2xPB) to mnie zmyliło.

 

Niestety mało jest takich wzmacniaczy 4-ch stabilnych w mostku w 2ohm.

Przykład takiego to SIGNAT RAM2, tylko ten mi teraz do głowy wpadł.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edynie mogę spytać CZY DOSTANIE SIĘ W NORMALNEJ CENIE WZMAK 4 kanałowy który obsłuży mi całość ??? czyli 2xPB + 2 IT aby jak najmniej musiał dopłacić przy sprzedaży CP ??

zrozumiałem, że chcesz zasilać dwa zestawy przednie PB (2xPB) to mnie zmyliło.

 

Niestety mało jest takich wzmacniaczy 4-ch stabilnych w mostku w 2ohm.

Przykład takiego to SIGNAT RAM2, tylko ten mi teraz do głowy wpadł.

 

Pozdro

 

 

doloze Audio System z serii twister 4 kanalowka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

temat wzmaków omawiam w dziale SPRZĘT

 

co do swojej zabudowy.... i postępów...

 

III etap ukończony efekty jak widać na mojej stronce www.meganecoupe.glt.pl

 

w trakcie budowy etap IV montaż Car PC w Megance :) zbieram klocki, wkrótce montaż aaa w marzec/kwiecień zabudowa... w kokpicie/szpachla i ładne wykończenie detali

 

zapraszam do komentowania

 

p.s do MODERATORÓW proszę o edycje mojego TYTUŁY PREZENTACJI i albo zmiana cyfry III na IV albo usunięciu całego wpisu zostawienie jedynie "Magane Coupe - montaż CAR AUDIO + MULTIMEDIA" :) niestety jako autor mam zablokowaną możliwość tego edytowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...