Skocz do zawartości

Mattowy

Użytkownik
  • Postów

    36
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Mattowy

  1. Zainstalowałem firmowy głośnik 25 cm w solidnej, ale płaskiej skrzyni zamkniętej, zasilony z niższej serii, ale również markowym wzmacniaczem. Zdziwienie, że go tak słabo słychać. No dobra, może potrzebuje trochę czasu. Niestety po kilkudziesięciu godzinach pracy niewiele się zmieniło, a miało być chodź kapkę bum bum. Okazało się, że taki zestawik nie jest do zrobienia hałasu, a co najwyżej delikatnego uzupełnienia pasma w kabinie. No cóż szkoda, słucha się i żyje się dalej. W środku gra bardzo przyzwoicie, ale stojąc na zewnątrz nie wiem czy można rozpoznać, że jest tam subwooferek, muzyka go totalnie zagłusza. Może.

    Sam napisałeś że w środku gra przyzwoicie więc co oczekujesz? Że ma też grać na zewnątrz? Ciesz się muzyką w środku :) bo przecież jadąc autem jesteś w środku a nie na zewnatrz:) Sam dobrze napisałeś słychać muzykę a nie subwoofer i tak powinno być. 

  2. 1. Na tył nie wrzucamy głośników, opieramy się na systemie tylko z przodu

    2. Głośniki nie org jak w Twoim przypadku Hertz zawsze jest sens podłączyć pod wzmacniacz

    3. Pod co masz podłączonego suba? Pod wzm który napędza głośniki z przodu? Czy jak? Masz wzmacniacz 3 kanałowy 2 kanałowy 4 kanałowy?

    2 pary rca na wyjściu Twoje radio ma tzn Wyjścia RCA pre-out   (Przód, tył lub subwoofer) czyli 1 parę rca dajesz na sygnał głośników z przodu, 2 parę rca dajesz na sygnał na suba warunek że masz np 4 kanałowy wzm i możesz mostek zrobić na wyjściu

    Żadnego sygnału rca wyjścia na radiu nie musisz rozdzielać 

  3. Kabel kablowi nie równy, jednak zanim będziesz się zastanawiał czy wydać ileś na inne kable to doprowadz swój system do tego stopnia że zmiana drutów będzie jedynym twoim zmartwieniem :-)

     

    I bardzo proszę, zacznij korzystać z cytowania!

     

    Wysłane z mojego G8342 przy użyciu Tapatalka

    Tu akurat chodziło o podłączenie w domu, a swój system w aucie małymi krokami doprowadzam, czasami lepiej zrobić coś od razu niż później znowu rozbierać itd itd, jak zrobiłem z wygluszeniem, pozdrawiam

  4. Nie rozumiem Cie:) grupa osób przeprowadzał testy na kablach 1 (tylko ona wiedziała które są które) osoba która przelaczala kable  na takie jak Ty piszesz (sporo kosztują) później podlaczala te z drutu po odsłuchach które zrobili nie stwierdzili żadnej różnicy więc jak to się ma do tego co pisałeś o kablach? Może warto by było sprawdzić samemu? :) wniosek jest dla mnie jeden nie ma sensu wydawac na kable któraś 100zl 


    Chyba że świadomość posiadania drogich kabli zmienia coś u Ciebie ale to chyba tylko we własnym mniemaniu? 


    Chociaż pewnie sensu by nie miało to jak się ma sprzęt za kilkanaście tysięcy PLN dawać kable za 5zl:) tylko co to zmieni? :) 

  5. Pomyśl więc jak kiepskiego lub niedopasowanego  okablowania używałeś skoro nawet taka skrętka

     dokonała zmiany którą swoim subiektywnym zdaniem uznales za poprawę brzmienia. 

     

     

    okablowanie było akurat z firmy Melodika puszczona na tor głośnikowy ,a na sygnale korzystałem w sumie już nie pamiętam ,ale nie jakieś nisko budżetowe kable;)

     

    Nic nie poprawiłeś  :wink:

    bo okablowanie samo w sobie i jako takie nie poprawia.

    Może za to wiele zepsuć. 

    Oznacza to że łącząc dwa urządzenia ze sobą może więcej lub mniej zdegradować. 

     

    Skoro może zepsuć to chyba jest druga strona, że może też poprawić

    Więc skoro jak piszesz, że mogłem mieć źle dobrane albo słabej jakości kable i nimi mogłem namieszać to zmieniając na inne dobrane kable i "powiedzmy lepsze"dźwięk się poprawił 

     

    Po wielu latach porównań i testów w swoich zbiorach posiadam produkty 

    za które  trzeba sporo zapłacić 

    miedzy innymi

    Interconecty Kubala -Sosna, Vovox ale i te tanie wspomniane Redsy. 

     

    Dziwne bo robili koledzy z forum audiostereo testy w ciemno tzn 1 osoba przełączała kable(ona wiedziała tylko które to które) te które piszesz sporo kosztują i później przełączali na skrętki z drutu i nie usłyszeli różnicy;) ciekawe co to za efekt:)

     

    Nie zakładamy przecie złotych felg do Syreny Bosto aby drogą zużlową jeździć bo to nie wpłynie wcale na trakcję. 

     

    Tutaj się z Tobą zgodzę :wink:

  6. Ale te wszystkie kombinacje ze skrętkami to dotyczą kabelków sygnałowych, a nie głośnikowych. Patrząc na ekranowanie skrętki typu S/FTP to osobiście wierzę, że może to mieć sens.

    Na tego typu kablach poprawiłem średnice i wysokie tony a na sub niskich bardziej kontrolowany bas nie rozlazly

    Jak wspomniałem zastosowałem je na sygnałowych kablach jak i na głośnikowych :)

  7. Gdy miałem na boczkach tylko mate kauczukowa to przy ori głośnikach było słychać niechciane dźwięki, a co dopiero przy steg st650c tak ten system wybrałem :) rozwazalem jeszcze dls rc6. 2 ale jednak padło na stega:) zdjęcia furtek nie mam jeszcze zrobię jak będę prawa stronę poprawiać bo błąd zrobiłem przyznam się nie podszedłem do tego tak jak się powinno, lewa stronę kierowcy - wydaje mi, że zrobiłem już dobrze tzn w wewn furtki dałem 2 warstwę mat, otwory technologiczne w s max są niestety takie, że boczek w nie wchodzi, wyprofilowalem mate na boczku i tak wyprofilowana mate wkleiłem w otwór technologiczny i później jeszcze jedna żeby było sztywno - wiadomo nie jak blacha:) zrezygnowałem z wygluszenia org co jest we fordzie i zamiast tego na oklejone matami drzwi dałem piankę kauczukowa 3mm i tak było trudno skręcić boczek z furtka ale jakoś poszlo :wink:

    A co do kabli głośnikowych to pójdzie 2,5mm2.

    Osobiście w domu mam kable głośnikowe do kolumn zrobione na przewodach telefonicznych 4x0,7mm2 oraz sygnałowe na subwoofer i wzm z cd :rotfl:


    Fakt jest taki że drut w samochodzie się nie sprawdzi ze względu na jego elastyczność słaba... 

×
×
  • Dodaj nową pozycję...