Skocz do zawartości

Amnes

Użytkownik
  • Postów

    77
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Amnes

  1. Siemanko,

     

    Z góry przepraszam, jeżeli to nieodpowiedni dział lub w ogóle nie powiniennem zakładać takiego wątku na forum, aczkolwiek wydaje mi się, że potencjalnie wątek może zaowocować czymś pozytywnym i jakby nie patrzeć tematyka zgodna.

     

    W telegraficznym skrócie - pracuję w firmie BimmerTech w Warszawie, która zajmuje się modami multimediów w samochodach BMW, w tym car audio i szukamy osoby lub osób do zasilenia/zbudowania zespołu od car audio. Żeby nie zanudzać wrzucę linka do ogłoszenia na pracuj - jeżeli ktoś z was akurat szuka zatrudnienia i spełniałby nasze wymagania - zapraszam do kontaktu przez formularz jak również na PW mogę podać do siebie telefon i możemy się zdzwonić i obgadać temat - tak czy siak wstępna weryfikacja przechodzi przeze mnie.

     

    Firma jest naprawdę git, a plany są ambitne, więc jak ktoś ma wiedzę, umiejętności i chęci, to będziemy mogli wspólnie góry przenosić.

     

    Pozdro, Maciek

  2.  

     


    Moim zdaniem jest to rodzaj fizjologicznej regulacji poziomu ( uwzględniająca fizjologię słuchu ) , gdzie wykres liniowy nie musi być tym właściwym . Ach te niedouki z B&O , muszą zacząć czytać forum

     

    Bardzo możliwe. Górki i dołki w paśmie przenoszenia również mogą wynikać z "hardkodowanego" DSP w jednostce centralnej. W BMW tak jest, że jak się dokłada wzmacniacz pod oryginalne radio w golasie co nie miał wzmacniacza (czy to wzmacniacz OEM, czy to jakiś lepszy wzmak), to trzeba radio przekodować, by wypuszczało inny sygnał na wyjściu. Nie mierzyłem co jest przed a co po, ale coś tam jest namieszane. W systemach z B&O jest jeszcze inne kodowanie jednostki centralnej.

     

     

     


    Zapomniałem napisać że mój przypadek dotyczy Audi z MMI3G+ oraz B&O

     

    Także nie wiem jak w Audi, ale są szanse, że da się przekodować twoje radio, żeby wypuszczało czystszy sygnał na wyjściu i wtedy może będzie mniej roboty z prostowaniem go.

  3. OK, w każdym bądź razie jakbyś chciał posłuchać w wwa podłubanej F30 to daj znać ;). Wymienione tylko głośniki + wzmak dołożony od podstaw razem z wiązką bo golas był. Wzmaka można odpiąć w 20 minut, zostaną same głośniki.

     

    Jak już będziesz się dobierał do wzmaka to bardzo istotna jest fabryczna jednostka. Podstawowa zazwyczaj gra tragicznie, te z dużymi ekranami i nawigacja 8,8" mają już lepszy sygnał, ale na przestrzeni lat pchali 3 czy 4 różne i każda następna była lepsza od poprzedniej. Po vinie mogę sprawdzić jaką masz ;). Może warto będzie rozważyć zmianę jednostki przed wzmakiem. Głuchy usłyszy a wiadomo - jaki sygnał na wejściu taki na wyjściu.

  4. Nie kombinujecie trochę pod górę z tymi oscyloskopami i cudami? Czy nie wystarczyłoby podpiąć do kompa karty dźwiękowej na usb + program do pomiarów żeby ustawić gainy na równo? Voltów może nie zmierzy ale do sparowanie poziomów wystarczy. Tylko trzeba przez rezystor puścić sygnał albo lpad dla wygody. Tak kiedyś mierzyłem charki zwrotnic pasywnych dla potwierdzenia poprawności montażu (miały chyba po 30 el wiec o pomyłkę było łatwo). 

  5.  

     


    Jak tablet ma być na stałe w aucie to baterie możesz ładować bezpośrednio z pominięciem gniazda usb przez dodatkowy układ za całe kilka zł.

     

     

    OK, tylko jak go ładować jeżeli jest podłączony na stałe do wzmacniacza w którego porcie nie ma zasilania?

    Sam nie wiem dokładnie jak to jest z androidem. Coś kojarzę, że do streamowania audio po USB z androida są jakieś specjalne kable USB OTG ale nie wiem o co w nich chodzi.

     

     

    Nie wiem dokładnie jak jest rozwiązana kwestia tego połączenia światłowodowego ze zmieniarką,
    ale skoro fabryczne radio ma wejście optyczne dla zmieniarki to mozna by odłączyć światłowód od zmieniarki i wpiąć tam tabletem cyfrowo (konwerterem USB na TOSLINK).

     

    Optyk w samochodach to nie toslink niestety! Zazwyczaj jakiś MOST: https://en.wikipedia.org/wiki/MOST_Bus

     

    Do tego się tak nie podłącza jak do toslinka. To zupełnie inna para kaloszy. Są konwertery z MOST na RCA, ale kosztują w okolicach 1k USD - te dobre... Są też jakieś tańsze np. z MOST na Toslink - Nawet mam taki jeden w firmie ale nie próbowaliśmy go używać.

  6.  

     


    Wypisałem się w dziale dla początkujących ale nikt z was tam raczej nie zagląda a temat tutaj poruszany raczej mnie dotyczy więc króciutko o miom projekcie.
    Match PP 86DSP z portem USB źródło to Media Pad M3 Huawei Flac Lossless przez apke Neutron oraz Tidal czy Spotify po USB do Match
    Proszę o podpowiedź jak połączyć (jaki kabelek) tablet z Match i czy warto zastosować dodatkowo Director, w tym projekcie mają być głośniki Helix Dego oraz Subwoofer Match PP 7SD.

     

    Z grubsza wiem co w trawie piszczy z PP86 choć nie mam własnych doświadczeń z directorem ani kartą wejściową USB. Bo jak rozumiem nie dość, że masz PP86, to jeszcze dodatkowy moduł HEC HD-AUDIO USB-Interface prawda? Jeżeli nie masz tego modułu, to nie masz wejścia USB audio. Fabryczne wejście jest jedynie do podłączenia windowsowego laptopa z apką DSP tool do zmiany ustawień DSP. Nie da się do tego portu streamować dźwięku.

     

    Ten media pad zgaduję to jakiś android - one mają wyjście USB audio z tego co wiem, więc jak będziesz miał kartę HEC HD-AUDIO USB-Interface to postreamujesz do wzmaka. Jedyna wada - huawei nie będzie się ładował gdy będzie podłączony do HEC HD-AUDIO USB-Interface...

     

    Sam planuję zakupić albo pp86 albo coś innego i dla mnie temat ładowania jest nie do przeskoczenia, dlatego zdecydowałem, że jeżeli pójdę w PP86, to sygnał będę dostarczał po optyku za pomocą dodatkowego streamera bezprzewodowego.

     

    Jak celujesz nie mieć radia w ogóle, to director może się przydać bo czymś wypadałoby regulować głośność. Nie bawiłem się, więc nie wiem czy director jest użyteczny. Na papierze nie widzę sensu jego użytkowania, bo tuningu systemu dokonuję raz i o nim zapominam do czasu, gdy najdzie mnie ochota coś zmienić. Nie muszę codziennie grzebać w filtrach. Na szczęście można też kupić tańszy kontroler URC.3 do regulacji master volume, zmiany pomiędzy jednym z dwóch profili DSP i np. dodatkowej regulacji poziomu suba.

  7.  

     


    A to nic nie normalnego używaj funkcji offline , albo router z internetem .

     

    Sęk jest w tym, że ja potrzebuję mieć hotspota online. Trik z drugim iPhonem brata pozwolił mi sparować streamer z moim iPhonem i teraz już hula baz przeszkód na internecie LTE z telefonu streamującego muzę. Po wyłączeniu telefonu i karty i ponownym włączeniu obu z nich dalej wszystko się paruje bez udziału drugiego telefonu.

     

     

     

     

    Szczerze - nie. Mam uczulenie na tę firmę. Kiedyś kupiłem ich wzmacniacz i tak cyfrowego szklistego dźwięku jeszcze nigdy nie słyszałem, a tani nie był. Od tamtej pory dla mnie są skreśleni. Nie mniej jednak BT jest z tego co wiem technologicznie ograniczone poprzez ilość danych jaką jest w stanie się przesłać przez BT i dlatego streamy BT zawsze brzmią skompresowane.

     

    Airplay to jakość CD 16bit@44.1kHz więc ma przewagę nad BT. No chyba, że coś się zmieniło ostatnio.

  8. Poszukiwałem źródła bezprzewodowego z wyjściem optycznym, żeby dało się podłączyć sygnał z iPhona po Airplay prosto do wzmaka bez użycia jakiejkolwiek jednostki centralnej - ew. jedynie z potkiem od gaina gdzieś w konsoli, żeby nie zbijać sygnału cyfrowo na wejściu wzmaka tylko jak już, to cyfrowo, ale na wzmaku.

     

    No i znalazłem:

    https://pl.aliexpress.com/item/August-WR320-WIFI-Wireless-Airplay-DLNA-Music-Receiver-Multi-room-Wireless-Music-Adapter-for-traditional-HiFi/32777037311.html

     

    Jedyny szkopuł jest taki, że jak chce się streamować cokolwiek ze internetów wykorzystując hotspot iPhona, to potrzebny jest drugi iPhone do sparowania urządzenia z hotspotem w iPhonie-źródle hotspota, bo ich aplikacja albo ogólnie architektura appla nie pozwala tego zrobić z jednego i tego samego telefonu. Po sparowaniu urządzenie już pamięta hotspota i jakieś 20s po odpaleniu auta diwajs podpina się do hotspota i można grać muzę.

     

    Jakość jest zdecydowanie lepsza niż najlepsze i najdroższe BT. Z androidami pewnie działa analogicznie.

     

    Jak ktoś ma PP82/PP86 albo innego wzmaka z wejściem toslink ogarniającego cały system to polecam.

  9. A za co ?? 

     

    Za to że są tanie ?? 

    Czy za co - że cykają ?? 

    Czy za to że w fabrycznych systemach są zamontowane, ukierunkowane i zestrojone tak abu był to kompromis wizualny, bezpieczeństwa oraz dwięku i kosztów.

     

    HiEnd to nie jest ale z takim Morelem może stworzyć ciekawą alternatywę jako tanią sekcję srednio wysoką 3 way który może być wystarczający dla 3/4 ludzi którzy chcą mieć w miarę fajne granie.

     

    Przyjmuję do wiadomości że może nie są beznadziejne.

     

    Sam nie dałem im do tej pory szansy ani nie mierzyłem w odosobnieniu - consensus na forach BMW jest taki, że "dzwonią, brzęczą, kłują" czy coś w ten deseń. Nie wnikałem, czy da się je wyciągnąć za pomocą podmiany fabrycznego wzmaka na w pełni konfigurowalny z zupełnie inną filtracją/EQ niż fabryczna. Może dlatego, że w BMW gdzie są tweetery HK prawie zawsze jest też do kompletu wzmak HK z wejściem sygnału na optyku MOST którego nie za bardzo jest na co podmienić bez kombinacji alpejskich. Wyjątki jakieś są gdzie te TW występują w autach na wzmaku bez MOST, ale są nieliczne. O ile wiem do tej pory nikt nie zrobił porządnego wzmaka P&P dla aut z HK opcja 677/688, więc jak ktoś ma tweetery HK + wzmaka MOST i chce poprawić brzmienie podmianą głośników P&P w fabrycznych miejscach montażowych to na rynku dla tego typu osób są jedynie dostępne komplety głośników a nie ma wzmaka który pozwoliłby aktywnie przestroić filtrację i potencjalnie coś więcej wyciągnąć z tych gwizdków. Niby da się programować filtrację w jednostce centralnej, ale chyba nikt nie zhakował tego do pułapu na którym dałoby się edytować indywidualne filtry które wzmak egzekwuje.

     

    Są szanse, że mam w pracy parę TW HK, a jak nie, to prędzej niż później będę wymieniał w jakimś BMW komplet głośników HK na coś lepszego, więc parka TW HK zostanie po tej operacji.

     

    Nie mniej jednak w obecnym projekcie będę na poczet jego prostoty będę obstawał przy szerokopasmowcu/koaksjalu <=2,5" + 6,5" + 12". Miejsce na 3-way z przodu jest ale w tym aucie nie chce mi się w to bawić na dzień dzisiejszy.

  10.  

     


    Pozwól pozostawię to bez komentarza , a od 10 lat nie powstał żaden nowy aspekt o którym poprzednio nie wiedziano.
    Też nie jest to kolejna dyskusja o wyższości czegoś nad czymś , tu szczęśliwie wyższość swoich racji będziesz miał na co dzień w systemie który słuchasz .

     

    Zgoda, wyższość to mocne słowo.

     

     

     


    nie wiem czy wystarczające na Twoje wymagania ale są( tzn były , chwilowo nie ma, ale znowu beda ) 2,5 cala w PL z gwarancją : 

     

    CCWR254 - o tym nie słyszałem. Ciekawy głośnik. Na pewno tweetera bym nie dokładał, bo cały plan polega na tym, żeby lecieć albo szerokopasmowcem, albo koaksem. Gdyby Morel robił 2,5" koaksa - to byłoby coś!

     

    Tweetery HK są znienawidzone w środowisku BMW...

     

    Dzięki za pozostałe rady - jak fountki będą do D to poszukam czegoś innego.

     

     


    Za 5-10 lat zobaczymy czy masz rację ale śmiem wątpić.Pasywne mają swój urok a DSP nie jest lekarstwem na wszystko   Co do 3 w słupku to koncepcja słuszna ale już pomysł by nią grać od 200hz i jeszcze z końcówki radia jakiś taki dziwny jest. Wydaje mi się że próbujesz na nowo wymysleć koło. Masa ludzi na świecie się już z tym gimnastykowała by jak największą część pasma przenieść na górę i takich cudów się nie udało zrobić. 

     

    Zobaczymy. BMW już tam idzie, a że wzmacniacze cały czas tanieją to tylko kwestia czasu. W pewnym tzw. super-samochodzie już pakują po 4 mikrofony do aktywnej redukcji szumu a to, że wzmaki dla każdego głośnika są inne to podstawa ;).

     

    Nie wiem skąd się wziął pomysł na cięcie przy 200. Ja tego nie powiedziałem nigdzie i nie mam takich planów. Jak widać w pierwszym poście wspomniałem o przedziale 500-1000Hz.

     

     

     

     


    Ja np. myślę, że dobrze dograne dwie drogi z tym tweeterem od SBA, zagra lepiej niż zestaw z tym szerokopasmowym Fountekiem...
    Nic nie napisałeś, jaki chcesz dać/masz woofer.
     
    I podzielam opinie innych, że ten Fountek nie zagra tych 200Hz. 2,5 calowa pierdziawka? Czym ma to zagrać? Jaką mu komorę zrobisz na słupku? 0,5l czy 1l? Fizyki nie oszukasz.
    Ale nie martw się, są tacy, co potrafią wydusić 300Hz z kopułkowego średniaka... Ponoć nawet widać wtedy ruch jego membrany.
     
    Żeby zagrać 200 Hz jak należy, to jest potrzebny minimum 12-13cm midwoofer.

     

    Jeszcze raz - ja nie pisałem nic o cięciu głośnika 2,5" przy 200Hz w samochodzie! Pisałem orientacyjnie 500-1000Hz - jak widać w pierwszym poście. Gdzieś w tym zakresie powinno się udać go pociąć. Może jeszcze 50Hz puścić na tweeter bo na DSP się przecież wyciągnie heheh.

     

    Kiedyś od kolegi na forum kupiłem Radical Audio RA 160.2M - leżą w piwnicy, zakładam, że załatwią sprawę 16,5. jak zaślepię otwory, zamatuję ITD.

     

    W bagażniku już stoi AUDIO SYSTEM X12-900DE którego napędzę keniem PS-400M + kond Lanzar LQ30CAP + spawara 35mm2 + big3

     

    Akuracik pod koniec marca aura na montaże zacznie się poprawiać i coś będę mógł zacząć działać.

  11.  

     


    Ps budowałem kiedyś system o tych samych założeniach , z tym , że coax  był złożeniem dwóch oddzielnych przetworników z podziałem realizowanym na elementach pasywnych . Koncepcja OK , ale narzędzia do realizacji już niekoniecznie .

     

    O to to. Wygląda na to, że za 5-10 lat pasywka przestanie istnieć w CA samochodowym. Nawet w najtańszych kiach pewnie będą w pełni aktywne systemy wielokanałowe  - się okaże, może to potrwa jeszcze 20 lat ale nie więcej. Ja się wychowałem na DSP i o ile doceniam zalety pasywki to na dzień dzisiejszy DSP już przegoniło pasywne systemy z pola bitwy. Z pewnością z dedykowanym DSP dla każdego kanału koaksa można byłoby poszaleć znacznie bardziej. No bo jak stroić taki system gdy delaye nie są nawet zgrane...

     

     

     


    Coax na słupku to niezły pomysł, i stąd do 3 dróg już blisko. Na początek można wykorzystać fabryczną zwrotkę dla podziału góra / środek a resztę aktywnie z radia.

     

    W 3-way na chwilę obecną właśnie nie chciałem się pakować - za dużo roboty i fura jeszcze nie taka, którą bym planował jeździć latami. Muszę jeszcze pozbierać trochę $$$ na stare LX470 to wtedy poszaleję. Gdyby były jakieś dobre koaksy 2,5" to bym walił w nie w ciemno, ale nie ma - stąd szerokopasmowiec + 16,5 w drzwi, oba polecą aktywnie z radia. Już się kiedyś nasłuchałem, że radio ma za mało mocy co jest nieprawdą - przy poziomach głośności, na których słucham nie zbliżam się do limitu mocy. Wiem, że dźwięk z dedykowanego wzmaka DSP będzie lepszy - I mam nadzieję, że taki się prędzej niż później pojawi. PP86 mogę w każdej chwili wziąć z półki w robocie bo mamy ich tonę, tylko czaję się na prototyp całkiem nowego piecyka nieokreślonego producenta z całkiem nowym DSP - do tego czasu alpinka musi wystarczyć.

     

     

     


    Widzę, że masz chęci, ale gorzej już z wiedzą praktyczną. Używanie głośnika na granicy możliwości to jego katowanie, a i nijak ma się to do tego, co chciał nam przekazać autor utworu.

     

    LOL. Nie pytałem o rady co do cięcia a tezy że słabo u mnie z wiedzą praktyczną to normalnie padłem już. Bez dalszego komentarza.

     

    Wracając do meritum. Jak już mówiłem sprawdzę organoleptycznie jak nisko mogę ciąć fountka bez przekroczenia Xmax na poziomach głośności, które będą u mnie maksymalne i tak go będę ciął. To jakże praktyczne doświadczenie zagwarantuje, że go nie wprowadzę w zniekształcenia spowodowane złą aplikacją. Aktywnie można zawsze bardziej poszaleć bez narażania głośnika gdy ma się do dyspozycji strome filtry których z początku nie będę miał, więc zachowam się konserwatywnie tnąc radiem. Do pary na dół drzwi pójdą standardowe 16,5cm więc skoro da się używać 16,5 do kopułkowych TW to z 2" szerokopasmowcem też da radę.

     

     


    I pamiętaj, że głośnik szerokopasmowy z założenia powinny grać on-axis, lekkie odchylenie od osi skutkuje drastycznym zanikiem górnego pasma.

     

    OK Będę pamiętał. LOL. Zasadniczo znalazłem już swoją osobistą preferowaną charakterystykę SPL, więc będę stroił tak, żeby jak najbardziej się do niej zbliżyć. Wszystkie triki dozwolone. Jeżeli trzeba będzie odchylić przetwornik 15 stopni od osi to tak zrobię.

     

     


    Powtórzę raz jeszcze, 3" Fountek nie zagra Ci 200Hz poprawnie, nie ważne jakim zboczem, szału nie będzie.

     
    Kłamstwo powtórzone 1000 razy staje się prawdą. Wszystko zależy od aplikacji. Akurat 200Hz 3" pewnie by zagrał. Tu ja powtórzę jeszcze raz - wszystko zależy od aplikacji czyli obudowy i SPL jakiego z niego chcemy wyciągnąć. Jakby ten 3" miał stać na biurku do plumkania w TL to i do 100Hz albo i niżej by zszedł - tak jak robi to Boenicke. Podkręcenie głośności wyżej oczywiście zakończyło by się przekroczeniem xmax i coś by zaczęło pierdzieć, ale uzyskanie w miarę liniowej charki aż do niskich F jest realne gdy nie usiłuje się nagłośnić stodoły czymś takim. 
     

     


    I wydaje mi się, że Nakamichi ma trochę więcej wiedzy praktycznej jak Ty i więcej wiosen w życiu przesiedzał słuchając;D

     
    Szanuję Nakamichi.
     

    Ps. Nie jesteś sam, niektórzy również stosują takie rozwiązanie. Znam nawet takich co z powodzeniem robią fajne granie, ale to już inna historia i inne zabawki ;p

     

    Widziałem parę instalacji na szerokopasmowcach na diyma. Mi bardziej chodziło o zarzucenie tematu obudowy z CF na podstawie gotowego półproduktu z ChRL - może komuś się spodoba i 3-way sobie na tym postawi. Te stożki występują w różnych rozmiarach, i są z najlepszego możliwego materiału na obudowę a do tego fajnie wyglądają.

     

    Tematy strojenia to ja już sobie ogarnę pod siebie - i tak tylko ja tego będę słuchać. W tym temacie chodziło mi jedynie o podzielenie się ideą nt. odudów z CF.

  12. Czy je słuchałeś , co możesz powiedzieć o górze pasma ?

    Moim zdaniem , tego rodzaju głośniki , nie zbliżają się brzmieniem tego zakresu , nawet do przeciętnych jakościowo tweeterów.

     

     

    Słuchałem kiedyś kolumn domowych Boenicke na wystawie po godzinach w sali zaprzyjaźnionej konkurencji (nie pamiętam już których ale na fountekach ok. 3") i dźwięk był zjawiskowy jak na tak śmiszne kolumienki (miały z 60cm wysykości).

     

    Obsłuchałem się wszelakich systemów audio przez ostatnią dekadę więc wiem, że te founteki mnie zadowolą. Poza tym, że góra była przepięknie przestrzenna, gładka i zarazem szczegółowa więcej nie pamiętam. Dokładnie tych founteków jednak nie słuchałem i dopóki ich nie zabuduję w obudowy nie będę miał konkretnej opinii. Na razie się wygrzewają free air.

     

    Osobiście nie mam wygórowanych wymagań i nie jestem typem przewalacza głośników bo za pomocą DSP i aktywki każde fundamentalnie bardzo dobre głośniki pod siebie wystroję. Jak wiadomo gra system.

     

     

    Moim zdaniem , tego rodzaju głośniki , nie zbliżają się brzmieniem tego zakresu , nawet do przeciętnych jakościowo tweeterów.

     

     

     

    Próbowałeś? Ja słuchałem wszystkiego co można sobie wyobrazić, aż po najdroższe produkowane na zamówienie beryle scana i oczywiście nie twierdzę, że fountek za 15 EUR rozwala na łopatki scana za tysiąc euro (kto upalił scana w magico ten wie), ale jak dla mnie do normalnego słuchania taki fountek to świat i ludzie. One naprawdę ładnie grają.

     

    Jedynie się obawiam, czy SPL da radę z niego wyciągnąć odpowiednie zachowując niskie cięcie bo jak nie to cały plan w łeb. Oby styknęło.

     

     

     

    coaxy na słupki to ja kibicuje, sam zresztą miałem 4' a teraz pójdą do brata do civica. ja ciachałem na 400hz. czekam na foty

     

     

     

    Coaxy 4" to są najmniejsze komercyjnie dostępne coaxy jakie udało mi się wyszperać. Jak dla mnie byłyby za wielkie - stąd te kefy wyszukałem. Nawet mam komplet w domu. Grają OK, nie wiem ile byłoby do ugrania za pomocą aktywki - może niewiele a może przeciwnie. Może kiedyś sprawdzę.

  13. Czołem,

     

    Od jakiegoś czasu pomykam nową starą 18 letnią furką więc trzeba będzie jakieś audio zmotać wreszcie.

     

    Fundamenty systemu będą +/- stosunkowo normalne poza jednym szczegółem - "tweeterami".

     

    Myślałem, żeby załadować w słupki koaksjale z kolumienek KEF HTS1001 8 ohm i może tak kiedyś zrobię jak w aucie pojawi mi się wielokanałowy wzmacniacz DSP z wejściem optycznym jak PP86 lub coś podobnego nie mniej jednak na razie jeżdżę z alpinką CDE-195BT więc ograniczę się do 2-way aktywnego napędzanego kanałami wyjściowymi radia + sub z osobnym wzmakiem.

     

    Często lubię pocudować czasem z lepszym a czasem z gorszym skutkiem w zależności od ilości czasu jaki znajdę na projekt.

    Ostatnio jak na forum chciałem pocudować skończyło się tym, że ponad rok od rozpoczęcia projektu szuflada jeszcze się nie opróżniła z bebechów restaurowanego wzmaka. Oby tym razem było lepiej...

     

    Klamoty z których będzie rzeźba:

    https://pl.aliexpress.com/item/RC-Model-3-5-89mm-Carbon-Fiber-Spinner-with-Carbon-Fiber-Back-plate-3K-Surface-Processing/1220923437.html

     

    https://www.ebay.pl/itm/Alpine-Hochtöner-Kugelgelenk-set-Silber-Winkel-verstellbar-für-Hochtöner/273070461117?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

     

    http://en.toutlehautparleur.com/fullrange-speaker-fountek-fr58ex-8-ohm-2-44-x-2-44-inch.html

     

     

    Dalej pewnie nie trzeba tłumaczyć co się szykuje. Jak stożki z węgla dojadą będę myślał jak załadować w nie głośniki czyli z czego zrobić front obudowy i jak połączyć front ze stożkiem. Pewnie z alu na CNC będzie najłatwiej coś wytoczyć, głośnik od tyłu przykręcić a front do stożka albo przykleić albo wpasować na jakiś "kit" i złapać na kilka śrub po średnicy zewnętrznej stożka.

     

    Montaż do słupka na głowice kulowe coby łatwo było pocelować.

     

    Cięcie niskie jak na "tweeter" - takie by przy mojej maksymalnej głośności odsłuchowej nie przekroczyć xmax głośniczka - już je mam z domu i widać, że trzeba będzie uważać na to. Zobaczymy czy cięcie będzie na 500, 1000 czy ile.

     

    Jak wpadnie procek z możliwością zrobienia brickwall filter 48dB na oktawę albo lepiej 96dB na oktawę to dopiero poszaleję ze zjazdem cięcia w dół bo alpinka o ile pamiętam maks 12dB obcina...

     

    To na razie tyle, kolejny update pewnie za około miesiąc. Będę się modlił, żeby stożki nie przyjechały z chińcowni płaskie...

     

    Dajcie znać co myślicie.

  14. Za 3 szt. oszczędność sięgnie już 75zł :)

     

    Potencjometr od gaina był reanimowany i elektronik, który to robił powiedział, że długo to nie pochodzi. Miał rację.

     

    W Mouserze podróbkami nie handlują. Wydałem u nich na przestrzeni ostatniego roku blisko 2000zł - nie było żadnej wtopy. Jak piszą toshiba, to są toshiba itd.

     

    Mogę zamówić wszystko co tylko mają w ofercie, byle przez 200zł się przebić - nie robi mi to żadnej różnicy.

     

    Ogólnie jak ktoś ma piec 15-20 letni to dla świętego spokoju warto zadbać o nowe potki. Koszt znikomy a równowaga pomiędzy kanałami bezcenna.

  15. Wożę u siebie w bagażniku Kenwooda PS-400M czy jakoś tak i wydaje mi się, że potencjometr gainu działa tak sobie.

    Czasem wzmak gra głośniej, czasem ciszej, czasem wcale. Po przekręceniu potencjometru na jakiś czas sytuacja się normalizuje.

     

    Pomyślałem więc, że warto go wymienić na nowy, najlepiej razem z pozostałymi od regulacji jakichś innych filtrów, których nie używam (już nie pamiętam, czy wszystkie 3 na płytce były takie same czy nie).

     

    Sprawdziłem jaki jest model tego potencjometru, znalazłem go w sklepie online i już bym zamawiał, ale minimalne zamówienie to 200PLN a potencjometr kosztuje około 5zł:

     

    http://pl.mouser.com/Search/ProductDetail.aspx?R=RK14K12A0A3Cvirtualkey68800000virtualkey688-RK14K12A0A3C

     

    Alternatywnie jest jeden sklep w Polsce, który ma te potencjometry, akurat nawet w Warszawie, ale za sztukę życzą sobie ponad 30zł...

     

    W związku z tym czy są na forum chętni do zbiorowego zamówienia potencjometrów?

    Jakbyśmy razem nabili rachunek na ponad 200PLN bardzo bym się ucieszył. Dla zasady nie zamierzam przepłacać ponad 600% za jeden potencjometr.

    Jak będą chętni zajmę się zebraniem kasy, złożeniem zamówienia i później rozesłaniem potków.

    Jestem często gęsto zajęty, więc ostrzegam, że od doręczenia paczki z magazynu mouser do mnie do momentu rozesłania fantów może upłynąć mi ze 2 tygodnie. 

     

    Wstępnie proponuję zamknięcie listy na 17.01.17r.

    Potem tydzień na zebranie przelewów do 24.01.17r.

    itd.

     

    Listę otworzyłem tu:

    https://docs.google.com/spreadsheets/d/118FMS0Ualyizpzq4xKE6g4xPxB1xu1m8l8KM3JZCAGg/edit#gid=0

     

    Jak ktoś nakaszani w liście - brawo Jasiu.

    Gdyby suma zamówień przekroczyła 400zł zanim upłyną 2 tygodnie - listę uznaję za zamkniętą.

    Wysyłka polecone z Poczty Polskiej, chyba, że się nauczę inpostem wysyłać.

    Robię to za zwrot kosztów - nie zamierzam zarobić nawet 1zł. Rozliczę się uczciwie.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...