Skocz do zawartości

sylwesterwo

Użytkownik
  • Postów

    23
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez sylwesterwo

  1. Zakupiłem, zamontowałem (zmiana z AS 90.4) i słucham od kilku dni - w stosunku do AS-a jest na pewno dynamiczniej, lepsza kontrola nad subwooferem (Focal P 25F w BR) i bardziej szczegółowo. Dokucza mi natomiast zbyt ostra góra, ale to raczej wina źródła i tweeterów z Rainbowa - muszę podmienić radio i posłuchać systemu na jakimś uznanym brzmieniowo, żeby ocenić właściwie wzmacniacz. Generalnie polecam Aplinę X-A!

  2. Nom po przeanalizowaniu faktycznie głupota strzelona. Jeszcze takie pytanko. Opcja S.WOOFER podpisana jako subwoofer w ustawieniach radia dotyczy jak rozumiem ustawiania niskich tonów bez względu na to czy jest podłączony subwoofer czy go nie ma ? W radiu seryjnym opcja ta nazywała się po prostu bass. Domyślam się, że jest to to samo pod inną nazwą. Czy przy kręceniu pokrętłami gain, lpf, phase na wzmacniaczu powinienem też regulować poziom głośności niskich tonów za pomocą tej opcji (z reguły w górę) ? Do tej pory było 0 dB i kręciłem tylko na skrzyni, HPF 120 Hz, LPF 100 Hz > na radiu.

    Ustawienia subwoofera działają raczej tylko w przypadku podłączenia zewnętrznego suba - masz tam podbicie (zostaw na zero), zmianę fazy, pseudoczasówkę (pozycja subwoofera) i prosty filtr. Poczytaj instrukcję obsługi;)

  3. Aż się chce napisać, że rodzaj skrzyni nie ma wpływu na dźwięk, a port bas reflex jest dodany ze względów estetycznych;) Poczytaj trochę forum, a kolega Grzeczny już Ci wyraźnie napisał, że masz za małą skrzynię! Wystarczy wygooglować dane tego głośnika i masz podane na tacy przez producenta pojemności skrzyń. Ze względu na parametry głośnik można umieścić zarówno w closed, jak i br.
  4. Witam,

    skończyłem montaż sprzętu (jak w podpisie) i podczas strojenia gaina wzmacniacza natknąłem się na mały zonk;) Zamontowałem radio 2 DIN Pioneer SPH230 nie podłączając kostki do głośników fabrycznych, ale głośniki pozostały w miejscach fabrycznych (deska rozdzielcza). Odłączyłem głośniki zamontowane w drzwiach (oryginalnie samochód takowych nie posiadał :() od wzmacniacza i puściłem sygnał testowy 50 Hz. Ku mojemu zdziwieniu odezwały się głośniki w desce rozdzielczej! Grają ciszej, niż wcześniej, ale reagują na potencjometr głośności w radiu. Oczywiście mogę wypiąć z nich przewody, ale zastanawiam się jak to jest możliwe, że dociera do nich sygnał? Samochód ma sieć CAN i prawdopodobnie przez głośniki nadawane są dźwięki systemowe (np. kierunkowskazy). Ale czy możliwe jest, aby przy zmianie radia na aftermarketowe poprzez sieć CAN szedł pełen sygnał na głośniki? Czy spotkał się ktoś może z takim problemem?

  5. Używam od kilku tygodni Pioneera SPH-DA230 z android auto i nie narzekam. Oczywiście dsp brak (są czasówki, filtry i wybór pozycji słuchacza), ale android auto nie taki straszny;) Trzeba tylko przyzwyczaić się do kabla. Stacja odtwarza pliki bezstratne, działa jak dotąd bez zawieszeń, a jakość dźwięku w mojej ocenie przyzwoita. W tej cenie według mnie bardzo ok
  6. Pytanie, jak w tytule: miałem zasilanie wzdłuż lewego progu, co drastycznie pogorszyło mi jakość odbioru radia:( Planuję nową instalację i chciałbym się upewnić, czy mogę puścić zasilanie wzdłuż tunelu środkowego lewą stroną, a sygnałowe stroną prawą tunelu? Nie ma chyba obaw o negatywny wpływ na instalację? Głośnikowe zamierzam oczywiście puścić progami.
  7. Powitać! Mam na imię Sylwester i jestem żywym dowodem na fakt, że facet pozostaje zawsze trochę dzieckiem, bo bawię się nadal z radością moimi zabawkami mimo przekroczonej 50-tki;) Mieszkam w Sieradzu i powracam na forum po kilkuletniej przerwie. Zdecydowałem się na zbudowanie audio od podstaw w Saabie 9-3, bo mimo mojej sympatii do producenta i modelu fabrycznego zestawu na 87 mm głośniczkach po prostu nie słychać! Graty już skompletowane, czekają na ocieplenie, bo garaż nie ogrzewany a ja studiuję forum, co by odświeżyć wiedzę. Miłych odsłuchów życzę!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...