Skocz do zawartości

Krystian

Użytkownik
  • Postów

    22
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez Krystian

  1. Pioneer DEH3400UB.

    Po wyłączeniu filtra dolnoprzepustowego z tego wyjścia idzie normalnie sygnał stereo? Gdyby tak było to na prawdę ułatwiłoby nam zadanie :)

    Co do głośników to zdecydowalismy się już właściwie ostatecznie, ale chciałbym żeby ktos może jeszcze wypowiedział się w kwestii tego zestawu POWERBASS L-60Cx

    Powiem szczerze że boje się brzmienia tego aluminiowego wysokotonowca... a może okaże się dobry, no nie wiem, prosze o komentarz.

  2. Witam.

    Pomagam znajomemu w instalacji sprzetu w samochodzie i mam odnośnie tego kilka pytań (byc może banalnych, mimo wszystko proszę o wyrozumiałość)

    Pacjentem jest VW Passat B5 1997 kombi.

    Aktualnie jest tam przewód zasilający 10 mm2 Alu (jakis no name) który dostarcza prądu Magnatowi rx22, spiętemu w mostek.

    Jako że pojawiła się pewna sumka pieniążków (ok. 500-600 zł) postanowiliśmy zmodernizować audio w pasku.

    Pierwszym krokiem jest wymiana wysłużonych balupunktów na cos odsearowanego (zwrotnicą, najlepiej 12 dB/okt.), mamy kilka typów.

    I tu pojawia się pierwsza wątpliwość. Czy każdy tweeter zmieści się w fabryczne miejce? Tzn. czy rozmiary tych głośników (po wyjęciu z obudowy) sa jakoś znormalizowane?

    Kolejna sprawa dostyczy zasilania wzmacniacza, który miałby zasilać przedni system. Bowiem radio, które jest aktualnie zamontowane ma tylko RCA na suba i z tego względu grono wzmacniaczy zawęża się do takich które mają wejście "Hi level" czy cos w tym stylu.. I pytanie jest: Czy nie będzie problemu z dostępnością takiej wtyczki? (spotkaliscie się z takim czymś?)

    Kolejne pytanie dotyczy tego samego. Czy sygnał z radia musi iść przewodami ekranowanymi ? czy jak to jest wysokonapięciowy sygnał to on nie jest tak podatny na zakłócenia?

    Następny problem pojawia się przy przewodzie zasilającym. Zdecydowaliśmy się na przewód spawalniczy (no bez przesady zeby za jakiegos dietzta czy innego placić 30 zł/metr czy jakoś tak...) wydaje mi się że 25 mm2 czystej miedzi starczy (prosiłbym się o odniesienie do tego) No i czy przy zmainie kabla trzeba będzie zmianiać oprawę bezpiecznika ? czy się zmieści?

  3. Ze starej DOBREJ elektroniki polecam następujące numery:

     

    Rok 1997

     

    Nalin & Kane Beachball

     

    Rok 1994

     

      Paul van Dyk - For An Angel

     

    Rok 1999

     

    Chicane - Saltwater

    http://www.youtube.com/watch?v=9u6jKV9TPLc

     

     

     

    Rok 2002

    Thomaz vs Filterheadz - Sunshine

     

     

    Rok 2003


    Reflekt - Need To Feel Loved (Adam K & Soha Vocal Mix) 

     

     

    Armin van Buuren feat. Justine Suissa - Burned with Desire

     

    ...i wiele wiele innych :) Jak koś jest zainteresowany takimi właśnie numerami to chętnie powiększę listę o równie epickie klasyki ;)

  4. Witam.

    Chciałbym poznać Wasze propozycje subwooferów o mocy ok. 250 W, bo tyle gdzieś ma wzmacniacz pod którym przetwornik miałby grać. 

    Przeglądając oferty na aukcjach internetowych natrafiłem na ciekawą propozycje od firmy PowerBass model P S-12. Głośniczek w skrzyni br kosztuje 250 zł, więc propozycja jak dla mnie kusząca. Ze specyfikacji wnioskuje że nie jest to jakiś totalnie byle jaki towar. Co o tym sadzicie? Czego mógłbym się spodziewać po tej firmie i czy oczywiście macie jakąś ciekawą alternatywę.

    PS. Skrzynia podpięta ma być pod Magnata RX-22, grac będzie w dość dużym samochodzie bo passacie b5 kombi. Preferencje muzyczne to raczej szybkie bity od 128 BPM do nawet 140. Co sądzicie o obudowach br o małych pojemnościach? może inaczej.. czego mam się spodziewać po takich właśnie obudowach? Dzięki z góry i zapraszam do dyskusji ;)

  5. Tak i po 40watt na sztukę. Nie bla bla bla tylko trochę chęci i takie info znajdujesz nawet w google a posty tu są po to abyś zrozumiał ze na forum staramy sie prezentowac i utrzymywac jakiś poziom .

    Jakby było mnie stać na to co Ty masz w awatarze też zgrywałbym wielkiego cwaniaka i wymądrzał się jaki to budżetowy sprzęt jest niedobry.

    Zaczynam tak, małymi kroczkami domowe kolumny zastąpię czymś co chociaż jest dedykowane do "car audio".

    Też chciałbym mieć parę tysięcy w kieszeni i zastanawiać się jaki to zestaw trójdrożny wybrać sobie na przód.. rzeczywistość nie jest taka.

    No faktycznie nie zawyżam poziomu forum pisząc o kolumnach domowych w aucie.. no kurde sorry, nie każdego od razu stać na zestaw DLS'a. 

  6. Nie Wasze pytałem o zdanie na temat śmiesznej zabudowy którą zamierzam zrobic, mam świadomoś tego ze nie to nie jest nawet nieprofesjonalne ale az smieszne. Pytanie proste a tyle Wam kłopotu sprawia żeby na nie odpowiedziec. Jakie sa konsekwencje podlaczenia malego oporu do zmostkowanego wzmacniacza a nie co sadzicie bla bla bla... Niewiele oczekuje, tylko odpowiedzi na pytanie.

  7. Witam.

    Zastanawiam się co może stać się nieprzyjemnego ze sprzętem w przypadku gdy podłącze do wzmacniacza dwukanałowego, mającego ok. 250 W w mostku dwie kolumny 6 Ohm równolegle. Kolumny mają 100 W RMS jedna. Czy te 3 omy są na tyle niebezpieczne że mogą uszkodzić wzmacniacz czy będzie on się tylko wyłączał a może nic się nie stanie jak nie będzie tak wysilany ?

×
×
  • Dodaj nową pozycję...