Skocz do zawartości

Oldschoolowy wzmacniacz + nowa skrzynia czy gotowiec.


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Witam!

Mam szybkie pytanie, przy którym nie chce się rozwodzić nad całą budową audio bo akurat nie tego szukam. A i zależy mi na czasie.

Konkretnie, szybkie dołożenie subwoofera i wzmacniacza. Opcje są dwie chciałbym tylko dowiedzieć się ktorą opcje wybrać i dlaczego. Tylko tyle.

Samochód ma radio pioneera 4x50w, glosniki jbl (radio ma 2x RCA). I tego nie zmieniam, jak pisałem szybkie doloznie suba.

 

Opcja numer jeden. W szafie leży stary niemiecki zasilacz RATHO SX-6000 ( czyli 400 Watt max) 200 Watt x2 CH.  Bridgeable high-power mos-fet amplifier.

Noise Ratio 98dB. To jest na nim napisane. Nie sprawdzałem go nigdy, nie miałem pod czym itp.

I teraz tak, po prostu go zamontować i dokupić skrzynie do max 350zł, tutaj pytanie (jaka najlepiej)

 

Czy opcja numer 2

Po prostu lepiej będzie wrzucić gotowca marketowego czyli to: I korzystać ze sprawdzonego sprzętu na gwarancji. czyli crunch gpx 500.2 + JBL 1000W

 

https://allegro.pl/oferta/skrzynia-basowa-jbl-1000w-wzmacniacz-crunch-kable-8155715757?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Acategory&bi_c=ZGIxNzIzNTItMWU3NS00ZjRkLTg5NGItYzM2MWMzZjk3MDFjAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=4d6bf05c-9bea-4968-aab0-5ada121c0e58

 

Która z powyższych opcji. Dla maniaków audio prosze odpuścić sobie posty typu "żadna" . A jeśli ktoś chce tak powiedzieć to niech podrzuci po prostu dwa typy do 600zł max skrzynia + subwoofer.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za poradę, sęk w tym że potrzebuje to kupić na szybko w Polsce podczas urlopu stąd szukam gotowego rozwiązania bądź właśnie czy warto wgle montować ten mój wzmacniacz ( nigdy go nie uzywalem). Dlatego bardziej interesuje mnie szczerze mówiąc czy ten gotowiec do 600zł sie sprawdzi czy lepiej uzyc tego RTO sx-6000 + jakas skrzynke tak do 350 zl? Tam place 600 i mam nowe na gwarancji w sumie ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze coś kupić w ciągu dwóch tygodni. Myślisz że ten mój wzmacniacz nadaje sie do czegoś czy przykładowo taki crunch gpx 500.2 bije go na głowe ze wględu na nowsza technologie? (zawsze slyszalem ze stare wzmacniacze byly dobre)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...