Skocz do zawartości

Setup do oceny / STEG / uDimension / Rainbow / RE Audio


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupa czasu minęła od momentu złapania zajawki na CA i w końcu spełni się marzenie zza czasów szkoły średniej ;)

 

Muzyka: Dosłownie wszystko. Rap, Trance, Rock, Disco, House, kończąc na Sonacie Księżycowej Beethovena.

 

Cały czas gdzieś tam głęboko z tyłu głowy siedział taki setup:

 

Przód: Rainbow SL-C6.2 + uDimension JR. 2-370 / GLOW 2075

 

Tu okropny mętlik w głowie z przetwornikami. Napewno nie chce, aby syki wywierciły dziury w uszach.

Pamiętam SAXy znajomego i góra była trochę za chłodna :/

Słyszałem, że Rainbowy z natury grają typową Vką. Tutaj rozważałem Juniorka licząc na to, że uspokoi trochę za mocną górę.

 

 

Sub: RE Audio SEX10 + STEG K2.02

 

Przetwornik - obiekt pożądania i zdania nie zmienie :) Zależy mi na przestrzeni w bagażniku i uniwersalności głośnika, stąd pomysł padł na 10" w BR.

STEG - Jak zobaczyłem różnice po przesiadce z klasy D.. szczena opadła. To co ten piec robił z Kappami Perfect 12VQ.. Kontrola.. jakość i różnorodność sygnału.  W końcu klasa AB.. Pokochałem ten wzmacniacz. Planuje ładować z 800-850W.

 

Teraz kilka pytań.

1. Czy kable na przód 10mm2 (3m?) i 35mm2 (5m) na tył wystarczą? Pod maską altek o mocy 120A.

2. uDimensiona planuje schować pod stopami pasażera. Zda egzamin takie rozwiązanie? STEG siedziałby w bagażu.

3. Co sądzicie o zmniejszeniu objętości furtek poprzez zastosowanie w jakimś miejscu pianki budowlanej?

4. Nie mam pomysłu na źródło dźwięku i jednostkę sterującą. Nie za specjalnie widzę zabawę w ściąganie tracków .flac czy też kupowania CD. Oczekiwałbym wyciągnięcia maximum z jakości mp3 (albumy ripowane w VBR).

Temat procesorów dźwięku i DACu jest mi obcy. Również zabawy w biamp itd. Rozumiem, że pozostając przy formacie .mp3 nie ma sensu zagłębiać się w takie zastosowania i zadowolony będę z każdego radia, które będzie proste w obsłudze? Czy może odczuje różnice jak źródłem będzie Android z wbdowanym DACiem?

Zależy mi na możliwości regulacji suba z poziomu radia. Mocniej - słabiej. Rozumiem, że rozwiązaniem radio 2x RCA?

 

Pacjent to Audi A3 8L 3D.

Furtki będą profi wygłuszone.

 

Oczekuje przede wszystkim fajnego jakościowego grania. Cieplejszej barwy. Ma być szybko, nisko, a i jak będzie trzeba to ma ścisnąć w płucach.

 

Czego się po tym setupie spodziewać? Czy spełni moje oczekiwania?

 

Co o tym wszystkim Wy sądzicie?

 

Pozdrawiam fanatyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bump!

 

Naprawdę nikt, nic? :)

 

RE właśnie wyleciał z USA.

 

Cały czas nie wiem co z przodem :/

Co powiecie o JL JX360/2?

Może jakieś propozycje na fajne i mocne 2 kanały?

Czy może brać pod uwagę 4 kanałówkę pomimo większego THD?

 

Wpadła mi w oko Alpine'ka CDE-193BT.

Podejrzewam, że zrażę się do mp3.. więc CD musi być.

Jakaś tańsza opcja?

 

Prosiłbym o jakieś alternatywne opcje.. chętnie widziane tańsze rozwiązania, bo już zaczynam martwić się o gotówkę :)

Radio i przetworniki na przód miały być po 500PLN, a już patrze na opcje po 800PLN..

Głośniki i radio chce nowe, natomiast wzmacniacze używki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziękuje za odpowiedź.

 

Faktycznie, UTE-92BT wydaje się być bardzo ciekawą propozycją.

Powoli skłaniam się do użytkowania materiału w formacie .flac.

Rozumiem, że możliwość odtwarzania .flac z siedzącym w środku 24bit DAC nabiera sensu?

Czy nie będzie problemu przez wąskie gardło transferu spowodowane USB?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...