Skocz do zawartości

sundown audio, który sub wybrać


wojciu94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No i właśnie z tego powodu wybieram 2x8. Piec mam 600/4ohm, 800/2ohm. W planach 2ga sztuka pieca tylko ciężko o dostępność. Ta jedna 8 ma zapotrzebowanie na 0,5kw więc moc odpowiednio dobrana czy to w 4 czy 2 ohm nie powinno być problemu. Jeśli zakupię droższą 12 o większym zapotrzebowaniu na moc to cena pieca i głośnika rośnie, a nie mam możliwości linkowania wzmaków, więc wolę dać tyle mocy ile głośnik jest w stanie przyjąć z lekkim nadmiarem(chyba przesteru nie będzie bo te suby z tego co wiem to przyjmą więcej) nie mając obaw o spalenie cewki. Z drugiej strony podłączając nawet 2 sztuki pod 1 piec niedobór mocy będzie zaledwie 100rms na sztukę(zdrowiej dla głośnika). Chyba dobrze podchodzę do tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnika nie pali się nadmiarem mocy, a zniekształceniami. Ja miałem kiedyś 2 hertze HX. Ten głośnik nie miał więcej jak 300 - 400 rms. A dostawały po 1,5 kw :). Dlatego szybciej spalimy głośnik zasilany zbyt słabym wzmacniaczem niż zbyt mocnym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przecież nikt nie mówi o kilku sekundowych strzałach, a o dłuższym bezawaryjnym graniu. Każdy subwoofer na kilka sekund przymie 2x swój nominał jak nie lepiej:) Wszystko zależy od ucha i użytkowania :) A na 2 takie 8calowe sandałki przecież można przygotować 1,5kw :) ale pod 1kw tez zagraja okok... zmierzcie sobie cegowym ile na kablu idzie na suby, sytuacja się rozjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...