Skocz do zawartości

Golf V, brak wiedzy i problem z tym związany.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od tygodnia jestem posiadaczem Golfa V i mam problem, ale od początku. Kupiłem go od znajomej, która wcześniej kupiła go od Pana, który miał zamontowane "coś" w bagażniku. Nie mam pojęcia czy była to tuba, skrzynia, wzmacniacz itd. Z tego co mi opowiadała, za ten dodatkowy sprzęt Pan przy sprzedaży chciał dodatkowe pieniadze (co jest oczywiste), więc zrezygnowała z tego, gdyż stwierdziła, że i tak rzadko słucha radia w aucie, więc jest jej to zbędne. Problem jest taki, że na ten moment gra mi tylko jeden głośnik z przodu od strony kierowcy, reszta milczy. Myślałem, że może jakaś kostka, czy kable są odpięte, ale na moje oko wszystko jest ok, aczkolwiek instalacja jest zmodyfikowana. Mam też kable w bagażniku, które nie mam pojęcia do czego można by podłączyć. Druga, rzecz, to czy instalacja mogła być tak zmodyfikowana, że trzeba tam z tyłu "coś" podłączyć, żeby reszta głośników zaczęła grać, czy może jest to celowo zrobione, że ma grać tylko to co w bagażniku, plus głośnik od kierowcy, co wydaje mi się trochę dziwnym pomysłem. Pod spodem daję zdjęcia tyłu radia (jest to oryginalne radio z nawigacją MDF2), kostka z kablami, którą odpiąłem (niewiele widać), coś co nie wiem czym jest, no i kable z bagażnika.

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/e328bc5bfd79.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/9378fee62784.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/a634bce1a0dd.jpg

 

http://naforum.zapodaj.net/thumbs/6566c7511456.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że tam nigdzie nie ma innych kabli, wydaje mi się, że wszystkie kable są na miejscu, plus do tego coś podokładane, tak jak ta kostka z 3 zdjęcia. Problem jest taki, że dla kogoś zielonego jak ja to jest tam ogólnie Meksyk.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z zachodniopomorskiego, dokładnie ze Złocieńca. No właśnie myślałem żeby podjechać do jakiegoś elektryka, tylko nie znam nikogo dobrego w okolicach, a za bardzo w dalszą drogę wybrać się nie mogę przez pracę.

 

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Mam wzmacniacz, co prawda jakąś pierdziawkę Voice Kraft, który kiedyś dostałem i tak sobie leży. Tylko dlaczego nie ma tam w bagażniku kabli od głośników?

 

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kostka ze zdjęcia trzeciego to konwerter, dzięki któremu koleś mógł podłączyć sobie wzmacniacz przez RCA, przypuszczam, że wykorzystał do tego kanały głośników tylnych, więc bardzo prawdopodobne, że fizycznie masz też głośniki z tyłu auta, ale zwyczajnie są odłączone.

Pytanie też jest takie, czy Twojej znajomej od początku grał tylko ten jeden głośnik czy dwa, albo i cztery. Zapytaj jej, możliwe że zwyczajnie się coś uwaliło.

I może lepiej odpuść sobie montaż tego Twojego Voice Krafta i ogólnie olej ten bagażnik, bo brak Ci podstawowej wiedzy w tej dziedzinie i możesz narobić sobie tylko problemów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fizycznie w aucie z tego co naliczyłem to w aucie jest chyba 10 głośników (liczę wszystkie, razem z gwizdkami), po 3 w drzwiach i po 2 z lewej i prawej z tyłu. Przy zakupie wypytywałem ją o ten głośnik i mówiła, że od początku grało tylko w dżwiach kierowcy, a że jej to nie przeszkadzało to nic z tym nie robiła. Co do Voice Krafta, to nie specjalnie chcę go podłączać, myślałem tylko, że ten koleś wymodził coś takiego, że dopiero jak podłączę jakikolwiek wzmacniacz to resztak głośników się "obudzi". Tak czy inaczej, kombinować sam nie będę, będę szukał kogoś kto da radę to ogarnąć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przodu są 3 drogi w g5, w tych drzwiac które grają, wsystkie głośniki są sprawne?

Ściągnij tapicerke drzwi w których nie gra i sprawdź okablowanie, nie powinien być to problem.

Zdjęcie kostki które wrzuciłeś średnio cokolwiek ukazuje, jedne kable zasłaniają drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posprawdzałem troszkę dzisiaj. W drzwiach kierowcy grają jednak wszystkie trzy głośniki. Sprawdziłem również głośniki w drzwiach pasażera i okazuje się, że są sprawne (podłączyłem pod każdy inne źródło dźwięku i zagrały) więc wychodzi chyba na to, że to przy samej wiązce dochodzącej do radia jest coś pogmerane.

 

Wysłane z mojego LG G3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kogoś kumatego, to jestem na etapie poszukiwań takiej osoby gdzieś w okolicy. Z drugiej strony, myślałem też, żeby podjechać z tym do jakiegoś elektryka samochodowego, tyle że nie bardzo mam przekonanie do tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...