Skocz do zawartości

Jakościowy sub do +- 1000zł


łuki88
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą troszke czytałem o Phase Aliante 12Si LTD i z tego co piszą to świetny głośnik, ale który sklep internetowy posiada go w ofercie?

 

zmartwię Cię - żaden sklep go już nie ma ... bo firma ta nie istnieje już ... czasem trafiają się na rynku wtórnym czeluście magazynowe ... ale bardziej 10Si niż 12Si LTD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Nie no padłem... jakościowy sub, kupa kasy... ale ma fotel ma drżeć:D

 

EDIT: sorki, głośnik ma być nowy. To AS HX albo Helix P12. Ale czy naprawdę do nawalanki potrzeba takich subów?

Pamiętam, że fotel najbardziej mi drżał... na samym początku gdy miałem tubę macaudio przez miesiąc:) Później jak był sub to miał grać a nie drżeć:D

Edytowane przez Marcyś
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze podzielam zdanie Marcys'ia odnosnie jakości i drgania fotela. Musisz sie zdecydować co chcesz czy napierd***** czy uzupełnienie przodu ale....... akurat miałem u siebie AudioSystem HX 12 SQ + Steg K2|02 do tego w porownywalnym samochodzie Toyota Avenssis sedan. I szczerze nie narzekałem na brak basu. A słuchał głownie set'icków Trance'owych i HH. Jak trzeba było to pierd**** konkretnie a w zasadzie uzupełniało przód i było fajnie i miło.

Z pewnych powodów musiałem sie pozbyć zestawu ale przyszłościowo na bank wracam do AS HX SQ tylko nie bedzie to pewnie 12" tylko 8" bo chce go zasiliac z Xtant'a 603x (z kanału mono), tylko potrzeba grubszej przerobki (półki, tylnego siedzenia) na którą na razie nie mam pieniedzy i dlatego przod mi wystarcza (a raczej musi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba się troche nie zrozumieliśmy :) Nie chce łupaniny itp. Chodzi mi o to aby było tego subika słychać wyraźnie w kabinie i żeby bezproblemowo nadążał nad przodem nawet o dużej efektywności, a za tym idzie jak wiadomo drżenie foteli przy niskich zejściach czy kopniak w klate dlatego tak to opisałem.

 

Wole mieć tą rezerwe w zapasie aby później móc go skręcić do odpowiedniej głośności aby wzmacniacz na codzień grał sobie kulturalnie przy tych 80% swoich możliwości.

 

O AS HX12 też myślałem i był to mój nr 1 tyle, że po odsłuchu zamkniętej skrzyni z PBs10 straciłem wiare :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przejeżdżał kiedyś przez Kutno to możesz posłuchać focala 27wx właśnie w accordzie w w miare wykończonej instalce. Gdybyś był zainteresowany wal na pw. W ogóle szkoda, że nie pojawiłeś się na pikniku miałbyś możliwość odsłuchu od malutkiego subika do porządnego kolosa, do wyboru do koloru :rolleyes:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... subiektywnie "jakość" suba ma mało wspólnego z jego "nadążaniem" za systemem .

Bardziej należy skupić się na zagadnieniach gra ...twardo, miękko oraz odpowiednio głośno itp. a jego "wstrzelenie się" w przód to czysto elektryczne (fazowość, cięcia, czasem umiejscowienie) zabiegi nie są takie trudne do zrealizowania jak właśnie profil gry (buda, piec, źródło itd.).

 

Co do relatywnej "szybkości" przy Stegu z tym DF i watami większość masz książkowo "trzymane za pysk".

Z moich dokonań już 100 wacików potrafi zagrać bardzo fajnie ale... 500 waciorów grywa ...jeszcze lepiej :rotfl: .

Nie znam wszystkich bo to niedorzeczność ale jeżeli AS HX grają wszystkie podobnie (ćwiczyłem 8-kę) bierz w ciemno i ...działaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@łuki88:

Miałem Rockforda P2 10", mam AS HX 10 SQ. Oba w małych zamkniętych skrzyniach. Krótko mówiąc: przepaść. AS gra, potrafi zejść, rzucić mięcem, jest bardzo szybki i precyzyjny, ale trzeba go dobrze zasilić, bo będzie buczał. Mój dostaje 500W od DLSa A6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno podziele się wrażeniami tyle, że jeszcze trochę to potrwa zanim zakupie AS i Stega. Wzmacniacz chciałbym używkę (był jakiś czas temu K2.02 za... 900zł w stanie nienaruszonym a ja niestety byłem na bezrobociu :( Tak czy inaczej do wiosny chcę skompletować cały sprzęt włącznie z przodkiem na micro precision 5.16 + simplex 25 chyba że w tym czasie coś innego uderzy mi do głowy :P

U mnie sub napewno nie będzie narzekał na zasilanie jak i kontrolę więc myślę że będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram wypowiedź wasylwka... Po 1 z K2.01 mocy będzie na styk a za tym idzie to że wzmacniacz będzie pracował na granicy swoich możliwości aby w pełni wysterować głośnik a po 2 wg. mnie wzmacniacz najlepiej zachowuję się przy 60-70% swoich możliwości tym bardziej jeśli ma latać w mosku co skutkuje większym grzaniem sie wzmacniacza. A poza tym przy k2.02 zawsze mamy te 200 wacików rezerwie w przeciwieństwie do k2.01 ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie wzmacniacz najlepiej zachowuję się przy 60-70% swoich możliwości

Chciałbym, żebyś pomógł mi zrozumieć - jak poznać lub zmierzyć to, że wzmacniacz osiągnął 60% swoich możliwości i kiedy ma to miejsce?

Co w takim razie dzieje się w pozostałym zakresie "możliwości" wzmacniacza? Czy jeżeli działa on na poziomie 50% "możliwości" to wpływa to negatywnie na jakość dźwięku czy może na żywotność wzmacniacza?

Z góry dzięki za odp.

Pozdrawiam

Kamyk

Edytowane przez Kamyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T.H.D. :zawstydzony:

Z 0,001 robi się 0,2 :rotfl:

 

Kamyk ja znowu swoją teorię mam :rotfl: chodzi o to by każda "sinusoida" była zawsze wzmocnioną sinusoidą bez żadnego "zaokrąglania" zboczy. To chyba miał kolega na myśli.

Dalej obstawiam, że wielu "konstruktorów-dłubaczy" zlewa sprawy DOBREGO zasilania.

W każdym razie Marcysiowy (teraz już mój) :super: studwudziestowatowiec wiele zacniej idzie na 460 W* od mostka niż od "marnej" setki .

* ani myśli zaśmierdzieć, pierdnąć czy zrobić cokolwiek innego ...w ten deseń, niby ma TYLKO 120 i NA PRAWDĘ dostaje prawie 4 razy więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz mierzyć i po co?:) Może nie tyle da się to odczuć pod subem co np. pod systemem przednim że żeczywiście wzmacniacz lepiej się zachowuję przy tych 60-70% mocy niż przy pełnym wysterowaniu na granicy możliwości gdzie właśnie wzrasta THD i jak to wasylwek powiedział aby sinusoida była zawsze wzmocnioną sinusoidą bez odkształceń :)

 

Podobny przykłąd ze zwykłą praklą automatyczną ... :D Jeśli owa pralka ma możliwość max wirowania na 1000obr/min to i tak przy wystarczających 800obr/min będzie spisywałą się dużo lepiej, stabilniej, będzie mniej przeciążona itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... cały czas łazi mi po głowie opcja 2 x Zap 300 na wofery :przestraszony: .

Wytrzaśnij Grześ mocny piec i zapnij temu subowi, oczywiście ...zalecam rozwagę ale Ty dasz sobie radę.

Wnioski bywają ...zaskakujące :super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty chcesz mierzyć i po co?:)

Chce zmierzyć "możliwości" mojego wzmacniacza, żeby ustawić go na "60-70%" bo przecież tam "zachowuje się on najlepiej"

 

żeczywiście wzmacniacz lepiej się zachowuję przy tych 60-70% mocy niż przy pełnym wysterowaniu na granicy możliwości gdzie właśnie wzrasta THD

Ok- w takim razie jak mam określić to, że mój wzmacniacz pracuje na "60-70%" podczas odtwarzania muzyki?

P.S Są układy które osiągają wyższe THD od minimum przy niższych mocach - i co wtedy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo rozumiem po co mam wkładać mocniejszy wzmacniacz.

Już kiedyś na Elce pisałem (jeszcze mając w bagażniku jednego z Intertechników, że jedną z ich największych zalet jest to, że grają od około 100 Wat dostarczonych gdyż i tak głośność generowana przez ten subwoofer przy dostarczonych 100-200 Wat jest dla mnie w zupełności wystarczające i tak nie mam zamiaru słuchać głośniej. Miałem (co prawda bardzo krótko) u siebie ML3800 i on grał dopiero przy dostarczonych 600 Watach i więcej jak podpiąłem PA2802 tylko, że na przy takiej głośności nie umiem jeździć a "słuchanie" tego jest dla mnie męczące (jestem na to już za stary).

Mocniejszych wzmacniaczy u mnie też kilka bym znalazł tylko po co mam go wpinać jeśli mam i tak wykorzystać np 30 procent jego możliwej mocy ?

Jeżeli chcę sobie zapewnić pranie mózgu to ..... wystarczy mi kłótnia z kobietą -> ma dar podnoszenia równocześnie i dB i ciśnienia krwi :] .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie trzeba mierzyć.. to w jaki sposób ustawiasz wzmacniacz pod system skoro nie słyszysz jego granicy możliwości? Może jeździsz na przesterach a nawet nie wiesz o tym?

Mówiłem orientacyjnie o tych 60-70% nie jakichs wyliczonych.

 

A jakie masz na myśli układy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie stary i głuchy przy Was się czuję, gdyż do wysterowania wzmacniaczy najczęściej używam przyrządów.

Nie jestem w stanie niestety usłyszeć czy przy pełnej "głośności" wzmacniacz generuje 0,5 czy 1 % THD ale oczy mam jeszcze na tyle sprawne aby to odczytać :zawstydzony:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tego nie trzeba mierzyć..

W takim razie wytłumacz mi- jak, jeżeli nie ma potrzeby tego mierzyć, można ustalić w jakim ustawieniu wzmacniacz gra na 60-70%?

 

to w jaki sposób ustawiasz wzmacniacz pod system skoro nie słyszysz jego granicy możliwości?

Może słyszę, może nie. Nadal nie wiem co to jest wg. Ciebie granica możliwości wzmacniacza.

Może jeździsz na przesterach a nawet nie wiesz o tym?

Jestem na 1000% pewien, że w trakcie grania mój system generuje przesterowany sygnał.

Mówiłem orientacyjnie o tych 60-70% nie jakichs wyliczonych.

Mam teraz kompletny mętlik w głowie. Czytam to forum, żeby się nauczyć czegoś nowego. Dziś przeczytałem twoją wypowiedz:

wg. mnie wzmacniacz najlepiej zachowuję się przy 60-70% swoich możliwości

teraz wychodzi, że te 60-70% z bliżej niesprecyzowanych "możliwości" to wartość umowna czyli równie dobrze może to być 20% jak i 80%.

Nic już z tego nie rozumiem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...