Skocz do zawartości

Audio w roverku:)


jazdajj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chcialem wam przedstawic moje granie w roverku. Auto mam od marca zeszlego roku, od tego czasu troszke sie przewinelo sprzetu:)

A wiec tak, zaraz po zakupie auta zakupilem radioodtwarzacz Jvc-g521, na poczatku gral na seryjnych glosnikach (z przodu papierowe 16 w drzwiach, z tylu 10 w boczkach tylniej polki). Oczywiscie nie wystarczalo mi to, brakowalo przedwszystkim basu:) Pewnego dnia jechalem z zakupow z centrum trafiajac po drodze do jednego z nielicznych sklepow z caraudio w bristolu. Po wejsciu od razu wpadl mi w oko sub phase linear thiller 15 (300w rms) razem ze skrzynia. Po chwili zastanowienia mojej ukochanej, ktora to stwierdzila ze nie ma jeszcze prezentu urodzinowego dla mnie :padam: subik lacznie ze monoblokiem fli 300w rms-4ohm/ 500w rms-2ohm i zestawem okablowania trafil do auta. Po zamontowaniu wszystkiego wkocnu bylo duzo basu, ale znowu zaczelo brakowac reszty :) W wakacje pojechalem do polski na urlop i zakupilem kilka nowych klockow. Stare radio przejal moj kolega a nowe to Pionieer deh-p88 rs, ktory to mnie przekonal nie rzucajacym sie w oczy wygladem i wbudowanym procesorem dzwieku. Stare papierowe przednie glosniki zastapil zestaw dls-ms6, ktory zostal to zamontowany do drzwi za pomoca pierscienia mdf, drzwi wczesniej porzadnie wygluszylem matami app i pasta braxa. Glosniki napedzal wzmacniacz signat ram 3 mk2 o mocy 2x150w rms. Do wszystkiego doszedl zestaw kabli autoleads 0awg i kondesator dls 1.0 farad.

Calosc juz wtedy sprawowala sie bardzo dobrze. Ameryke odkrylem jak porzadnie zestroilem procesor dzwieku, to dopiero byl szok!!! Ale jak to zwykle bywa zaczelo brakowac basu:) Z usa przylecial do mnie piec Hifonics Brutus bxi2006d o mocy 2kw przy 1 omie, a suba zmienilem na oriona hcca 12.2, ktory siedzi w skrzyni strojonej na 32hz (do sluchania muzyki, nie spl :D ) Po pewnym czasi signata zmienil Genesis stereo 100, ktory znacznie poprawil dzwieki z dls-ow:) Takze z racji tego ze wzmak pod suba byl bardziej pradozerny niz sie spodziewalem, dokupilem drugi zestaw 0awg i podlaczylem tymczasowo drugi akumulator do bagaznika.

 

Co do jakosci instalacji to wiem ze wyglada to fatalnie ale nie mialo wygladac a grac, a pozatym montowalem to kilka godzin, to mialo byc tak na szybko :)

 

Tak wiec w tej chwili w aucie gra:

-Pionieer deh-p88rs

-Genesis stereo 100

-Dls magnesium 6

-Orion HCCA 12.2

-Hifonics Brutus bxi2006d

-Kondesator Dls 1.0f

-2 zestawy kabli Autoleads 0awg

-Kable glosnikowe dls, oehlbahl

-Kable sygnalowe Dls ultimate, Profigold

 

 

Plany na przyszlosc:

-na pierwszym miejscu zmiana samochodu na inny z tego wzgledu powstrzymam sie od ulepszen w tym :]

-jak juz zmienie auto to w miejsce dls-ow wejda focale k2p, wzmak pod glosniki na razie zostanie

-cala nowa instalacja pradowa (kable 0 awg stinger, 2 nowe akumy zelowe stinger i kinetik, mocniejszy alternator)

-w miejsce oriona wejda dwie 15 HCCA :) w dwoch skrzyniach, jednej pod muze a drugiej pod spl (ewentualnie zamiast orionow bedzie Re audio xxx albo atomic apxx ale to zalezy juz od funduszy i dostepnosci)

-Brutusa zmieni jakis wzmak ktory bedzie w stanie wytworzyc jakies minimum 5kw przy 1 omie :D

-Auto zostanie porzadnie wygluszone, ewentualnie jakas zabudowa bagaznika

 

Prosze o jakies komentarze i uwagi co do systemu:)

post-1-1201723816.jpg

post-1-1201723817.jpg

post-1-1201723818.jpg

post-1-1201723819.jpg

post-1-1201723820.jpg

post-1-1201723821.jpg

post-1-1201723822.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jak u niego z szybkoscia nie jest za bardzo zamulony? fakt ma uklad magnetyczny bardzo mocny ale masa drgajaca tez nie jest mala i mam obawy czy nie zamula troche? Sluchales na nim jakis szybszych kawalkow?Osobiscie biore pod uwage hcca 15.2.I jeszcze pytanko jak z wytrzymaloscia mocowa?Spokojnie da rade wladowac w niego cala moc bxi2006?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja napiszę tylko tyle CHAOS :D

 

ale jesteś usprawiedliwiony :) bo komponenty naprawdę dobre. Kupuj nowe autko i nie wrzucaj od razu wszystkiego tylko rób na gotowo. Wiem że ciężko jest czekać o od razu chciałoby się słuchać. Wiem coś o tym sam bo prowizorka to najgorsza rzecz jaka jest na świecie. Przyzwyczaisz się do wszystkiego a jak ktoś wsiądzie do autka to tylko "a to co?, a dlaczego?, a po co?'.

 

Najważniejsze jednak jest to że sprzęt spełnia Twoje oczekiwania. To jest najważniejsze :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze burdel w kablach niesamowity, ale wierzcie mi ze gdybym mial gdzie i jak to bym to zrobil lepiej (drugi zestaw kabli i akume montowalem wieczorem gdy padal deszcz a jedynym moim oswietleniem byla lampka we wnetrzu :) )

A co szybkosci suba jest niezle, myslalem ze bedzie duzo gorzej. Jedynie jak sluchalem stinga i niektorych kawalkow rihanny slyszalem ze sub wyraznie niedomaga pod wzgledem szybkosci. Ale nadrabia to zejciem i moca;)

A co do wytrzymalosci mocowej to spokojnie mozna dawac ponad 2kw, rozmawialem z wlascicielem golfa ktory ma dwa hcca 15.2 zasilane przes oriony 2500d (2.5kw rms) i mowil ze spokojnie glosnik to znosi juz dluzszy czas.

 

Jak tylko dorobie sie nowego auta, obiecuje ze instalke zrobie na wysokim poziomie, bez zadnego pospiechu i druciarstwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...