Skocz do zawartości

Systemy i procedury pomiarowe.


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że to głupio zabrzmi ale... przejrzałem temat i widziałem ten schemat, jednak nie mogłem uwierzyć że coś tak prostego może działać. (jedyną tak prostą rzeczą, którą zrobiłem i działała jak chciałem był wzmacniacz na TDA1554, reszta działała jak należy tylko jeśli była choć odrobinę bardziej skomplikowana - ale koniec OT)

Tak więc dzięki za linka teraz jestem pewien i jest mi wstyd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

dzisiaj zrobiłem sobie dla zabawy pomiar szumem różowym na lapku (na wbudowanej karcie i mikrofonie) i wyszło mi coś takiego. Wykresu powyżej 4 kilo mi nei zapisało bo mi siadł paint... Takie pomiary są chociaż w pewnym stopniu miarodajne?

A i kompa trzymałem na tym pomiarze na kolanach...

post-9528-0-81331300-1371993381_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Nie wiem co robię nie tak, ale po zainstalowaniu TrueRTA na laptopie ( WIn XP - SoundBlaster SB0270 ) i stacjonarce ( Win 7 - X-Fi Music ), mam szary przycisk "Sound System Calibration" w menu Audio I/O w który nie da się kliknąć na obu komputerach. Tak samo na szaro mam "Quick Sweap" z którego także nie da się skorzystać.

 

Problem jest taki sam jak miał forumowicz jeromino na pierwszej stronie tego tematu, ale nie ma nigdzie jak i czy ktoś rozwiązał taki problem.

 

Dodam, że Windows XP na laptopie jest świeżo po instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam zapytam się tutaj, znacie może jakiś dobry darmowy program działający pod systemem win98? Coś typu TrueRTA itp. Nie chce mi się zmieniać systemu w netbooku który służy jedynie do celów CA i diagnostycznych samochodowych tylko dla dostępności oprogramowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie,  ruszył WINaudiomls ale wersja demo ograniczona jest pasmem 200-4000hz...


Jeszcze jedno pytanie SWS poprawnie współpracuje z przedwzmacniaczem mikrofonowym USB? Tourtial jest do kalibracji z JIG'em który niedługo będzie a obecnie chcę wykorzystać to co mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 400Hz i tak ciężki cokolwiek zmierzyć

 

Jest mowa Arta dostępna od jakiegos czasu

Tak apropo tematu

Będę kombinował, na razie nie mam jeszcze JIG ale mam mikrofon pomiarowy i przedwzmacniacz USB. Nie za bardzo idzie mi to skalibrować w SWS, który to świetnie działa na win98. Zobaczymy czy netbook pozwoli aby postawić drugi system linux obok windows'a, wtedy droga to wszelkich programów byłaby otwarta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

 

 


Nie wiem co robię nie tak, ale po zainstalowaniu TrueRTA na laptopie ( WIn XP - SoundBlaster SB0270 ) i stacjonarce ( Win 7 - X-Fi Music ), mam szary przycisk "Sound System Calibration" w menu Audio I/O w który nie da się kliknąć na obu komputerach. Tak samo na szaro mam "Quick Sweap" z którego także nie da się skorzystać.
 
Problem jest taki sam jak miał forumowicz jeromino na pierwszej stronie tego tematu, ale nie ma nigdzie jak i czy ktoś rozwiązał taki problem.
 
Dodam, że Windows XP na laptopie jest świeżo po instalacji.

U mnie ta opcja pojawila sie (jako dostepna) dopiero w wersji lv 4. Teraz bede walczyl z preampem m-audio. Ciagle cos  :rotfl:  wkladke juz mam wm61a ale zasilanie dla niego to tylko 2-10V wiec phantom z fasttracka sie nie przyda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie odnośnie połączenia wszystkiego. Mam kartę: http://www.alesis.com/io2express i mic Behringer 8000. Więc tak; mic podłączam tym 3 pinowym wejściem, tam gdzie na urządzeniu napisane jest Mic input? Nie wiem o co na początku tego postu chodziło z; " Wymagania - musi posiadac wejscie liniowe! Wejscie MIC w tym przypadku odpada. Zwykle jego tor jest marnej jakosci."? 

Następnie usb do laptopa i wystarczy?? Jak to skalibrować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak podlaczasz do mic, to zlacze to xlr. W manualu chodzi o to ze jak uzyjesz wkladki np. Wm61a to trzeba ja podlaczyc do line in. (Co nie zawsze jest prawda bo np asus xonar dx ma wyjscie optyczne, wejscie liniowe i mic w jednym 'porcie' sterowane softowo).

Usb do kompa, sterowniki, ustwienie truerta...pewnie Lukasz moze cos wiecej powiedziec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Apropos tego Asusa, mam Xonar Dx2 w kompie stacjonarnym i naprawde swietna karta. Jeszcze pytanie czy trzeba tu robic opisana wczesniej procedure kalibracji, gdzie wejscie karty łączymy z wyjsciem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja od siebie jako tanią kartę USB mogę polecić "Creative MP3+ USB" ( jak się pojawia na portalach aukcyjnych ).

 

hihol, doszedłem do tego, ze trzeba "pełnej wersji". Trochę się naszukałem, żeby znaleźć działająca wersję "pirat edition", a nie garść wirusów.

 

Wkładki używam także Phanasonic-a WM61 ( byle był to oryginał ), bo ma dosyć płaską charakterystykę. Do tego przedwzmacniacz własnej konstrukcji z zewnętrznym zasilaniem.

Całość całkiem OK się sprawdza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...