Skocz do zawartości

Systemy i procedury pomiarowe.


waski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Powoli kompletuje sprzęt i w końcu przyjdzie czas na kalibrację. I mam kilka pytań odnośnie kalibracji.

Kalibracja ma sens tylko dla systemów z aktywnymi zwrotkami? Czy jeżeli kompletuje sobie sprzęt, woofery innej firmy zwrotki pasywne innej firmy i tweetery innej firmy, to czy jest sens przeprowadzania kalibracji?

Druga jest odnośnie mikrofonu, posiadam mikrofon stereo z wbudowanymi 4 mikrofonami (ps3 eye - kamerka od konsoli, podpinana pod usb z pominięciem karty dźwiękowej, wstępne wrażenia są bardzo pozytywne jeżeli chodzi o jakość rejestrowanych materiałów) i posiadam mikrofon behringer xm8500 + wzmacniacz mikrofonowy z phantomem wbudowany w mikser mackie d2pro, który bardziej by się nadawał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 208
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jesli chcesz uzyc przypadkowch zwrotek to po co wogole bawic sie w pomiary?

Pomiary robi sie po to, zeby stworzyc poprawne zwrotka do wybranego systemu. Czy to aktywne czy pasywne.

A kalibracja ma sens zawsze.

Co do mikrofonu to proponuje uzywac takiego do ktorego jest plik kalibracyjny i ktory ma w swoim torze jak najmniej "ulepszaczy" typu regulowane preampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
TrueRTA obsługuje dwa kanały i teoretycznie można to zrobić . Ale moim zdaniem w tym setupie gra nie warta świeczki. Wkładki i tak mają inna charakterystykę kierunkową niż ucho. Jeśli zachodzi konieczność, to można zrobić dwa pomiary w dwóch różnych miejscach jedną wkładką i porównać wyniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

I jak tam od ostatniego czasu pozmienialy sie wam zestawy do pomiarów??? Coś doszło, odeszło, jakieś ciekawe propozycje czy linki ??

 

Pytam bo mam ochotke sobie skompletować taki zestawik pomiarowy :D

 

A może jakieś programiki fajne doszły?? Może coś fajnego na Maca ktoś by coś polecił :D jeśli nie to może być i Win :wink: bootcampa najwyżej odpale :D

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pewnie komuś sie przyda

Jak powinny być ułożone cewki w zwrotnicy:

http://www.troelsgravesen.dk/coils.htm

Wiedziałem, że ułożenie cewek względem siebie będzie miało wpływ, ale aż taki .

 

 

uni jiga chyba już nie można nabyć od Irka, stąd pytanie ma ktoś schemat tego układu ? 

Gdzieś w necie krąży instruktaż jak takiego JITG złożyć. Jakieś miesiąc góra dwa temu wystawiony był na alledrogo, wrzuciłem na forum, ale zaraz znikł.

 

Dobrze kojarzyłem http://kondrax.mayhem.net.pl/audio/system-pomiarowy-audio-speaker-workshop-jig/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdzieś w necie krąży instruktaż jak takiego JITG złożyć. Jakieś miesiąc góra dwa temu wystawiony był na alledrogo, wrzuciłem na forum, ale zaraz znikł.
 
Dobrze kojarzyłem http://kondrax.mayhe...r-workshop-jig/

nie o tym jigu mowimy

rozmawiamu o unijigu, który jest integralnym urzadzeniem zawierajacym w sobie wszystko

nie potrzeba go podlaczac np do pre mikrofonowego z fantomowym zasilaniem czy do zewnetrznego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...