Jump to content

Wybór głośników do skrzyni z portem. Eton graphit 10 vs Dayton Audio RSS265HO-4


pkol07
 Share

Recommended Posts

Witam,

Rozważam budowę skrzyni z portem na 4 głośniki 10".

Eton graphit 10-2 / Eton graphit 10 -4.

Vs

Dayton Audio RSS265HO-4.

 

Które głośniki będą lepsze dla SQL? Nie chcę dudniących, interesuje mnie miękki, zarazem potężny bas, klarowny i bez zniekształceń.

W załączniku specyfikacje głośników.

Strojenie raczej pomiędzy 25-28hz.

 

Zasilane będą 2x JL audio rd1500/1 lub Rockfordem t2500.

Czy sama budowa skrzyni może być taka, że z przodu będą dwa głośniki i i kolejne dwa na górze? Umiejscowienie portu(ów) nie wiem... Czy ktoś potrafi mi rzetelnie podpowiedzieć?

Chcę unikać zapaści ciśnienia basowego, jakie mam w aktualnej skrzyni (2x Alpine R2 portowa, strojona na 36hz). Przypuszczam, ze skrzynia została źle zaprojektowana, przez co powietrze dmucha mocno do 50hz, a powyżej totalny spadek-przepaść.  Od tamtej pory staram się liznąć tematu projektowania, żeby uniknąć w przyszłości takich błędów.

Pozdrawiam 

GRAPHIT8-2_8-4_10-2_10-4_BDA_web_3 (7).pdf 295-462-dayton-audio-rss265ho-4-specifications-46173 (8).pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...