Jump to content

JL Audio 10w3v3-4 vs. Audio System HQ10SQ


Recommended Posts

Witam Panowie 😁

 

Obecnie posiadam najniższą serię suba Audio System Carbon 12. Chciałbym teraz pójść ciut wyżej jakościowo i mam dylemat co wybrać :

 

1. JL 10w3v3-4 / 12W3v3-4

2.AS HX10SQ / AS HX12SQ

 

Kto z Was miał styczność z tymi  subami i może wyrazić swoją opinie,który jak gra,jak nisko potrafią zejść i w jakiej obudowie będą

 brzmiały najlepiej ?:)

 

Muzyka jakiej słucham to wszelkiego rodzaju muzyka klubowa/festiwalowa zaczynając od deep house kończąc na hardstyle :) Lubie miękko nisko schodzący bas,jednak chciałbym aby był jak najlepszej jakości + dobrze kontrolowany. Słuchałem kiedyś 12w3v3-4 i podobało mi się jego brzmienie pod kątem miękkości grania i mocy ale była to obudowa bass reflex i z tego co pamiętam to trochę zamulał przy szybszych bitach :)

 

Nie mam zbyt dużego doświadczenia z subami  i mam nadzieje,że coś mi tu podpowiecie 😉 Możecie też zaproponować zupełnie inne głosniki ,mocowo około 500 RMS i cenowo za używki mniej więcej  700-800zł.

Link to comment
Share on other sites

Posiadam 12w3v3-4 w obudowie zamkniętej 30 L i pod Slash'em 500/1 gra to całkiem nieźle. Jest dość szybko (choć pewnie mogłoby być lepiej np. w dziesięciu calach) lecz na pewno nie mułowato. W elektronice świetnie się sprawdza. Co do zejścia to potrafi naprawdę niiiiisko zejść 😈

 

Z pewnością nie jest to tłuczek i jest w nim sporo jakościowego basu.

Link to comment
Share on other sites

Woziłem swego czasu JL 10w3v3-4 w CL 20 L w dużym samochodzie i było średnio, brakowało mi w sumie wszystkiego, zejścia, punktualności… w mniejszej obudowie za to z przodu/ pod schowkiem grał super, w punkt ale bez zejścia ze względu na miejsce montażu. W kompakcie za to było super, dobre zejście, wykop, łatwo komponował się z przodem. Obecnie mam dwie sztuki w CL w jednej komorze, niestety nie wiem jaka objętość.

Głośnik ten powinien pracować w mniejszej obudowie niż 20 L, parę osób to potwierdziło.

Link to comment
Share on other sites

Wcześniej miałem najniższa serię AS Carbon 12, więc tutaj to jest bez porównania jakość , szybkość... Tymbardziej, że zazwyczaj 10" są szybsze od 12" z tego co ja się orientuję i słysze porównując dwa głośniki które posiadam. HX12SQ napewno mocniej zagra, ale kwestia tego co kto oczekuje i potrzebuje :)

Link to comment
Share on other sites

Nie słyszałem 12 ale z tego co wyczytałem jak szukałem HX dla siebie to znalazłem info, że 10" jest szybsze od 12" i tyle mojej wiedzy. Musisz dopytać kogoś  kto miał styczność z jednym i drugim :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Z tym że zamknięta jest szybsza od br i pewno wychodzi na to samo. Bo 12 w zamkniętej gra bardzo dobrze. Wczoraj podłączyłem gra to dużo lepiej od jl audio 12w0 a wzmacniacz narażie ustalony jak pod jl czyli z 250w dostaje 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...