Skocz do zawartości

Wzmaczniacz gain na max... I jeszcze mało... Pilot basu strata sygnału.


Rekomendowane odpowiedzi

Czesć, Posiadam wzmaczniacz Vibe 21k mono, spięty na 2 ohm, radio Kenwood x7200dab 4v rca, domowej roboty nakamichi rca (3 żyły, jedna na sygnal, dwie na ekran, ekran od strony źródła) 

Posiadam taki problem, iż gain jest praktycznie na max. W poprzednim emphaser 2500d tak nie było, choć zauważyłem że był na jakieś 65% (wydaje mi się że powinno byc mniej), mimo to, wzmaczniacz vibe 21k był kupiony od polecanej, pewnej osoby, nawet która nim za wiele nie grała, pytając się osób posiadający takowy wzmaczniacz, problemu nie mieli, ba, nawet pilot na remote, jest jeszcze gorzej, strata sygnału  o 50% ! Nie ma szans wtedy wysterować wzmaczniacza, gdy nawet bez pilota nie mogę.

Radio właśnie było na przeglądzie, masa rca, sygnał w porządku, jak należy... Słucham z bt, fakt, jest słabszy sygnał o jakieś 40*60%, Przeciętnie max osiągam na ok 29vol na radiu USB, natomiast na BT AUX ok 33-34 jest słabiej...

Czy może podbić OFSET na radiu na około 3-4 dla BT AUX?

Czy ktoś miał taki problem z gainem na wzmaczniaczu?

Mimo wszystko sygnału, wydaje mi się, że wszystko cierpi przez ten maksymalny gain.

 

Ktoś ma może pomysly na to?

PS: nie ma odpowiedniej osoby w okolicy, która takie rzeczy ogarnia jak należy 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie gadajcie że jest źle, to po prostu kabel kierunkowy, co daje lepsze ekranowanie, chyba się nie mylę? Oplatający kabel wokół podłączony do wtyków nakamichi od strony radia, i nie, nie jest podłączony od strony wzmaczniaczy, natomiast idą jeszcze dwie żyły, zrobiłem tak jak kazdy mówił, jedną dalem również dodatkowo na ekran, a druga na sygnał.

W sumie, zrobiłem tak już dawno temu, ba, nawet się was tutaj pytałem 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Domino987 napisał:

Ale nadal nie wiemy czy ten drugi przewód który też podłaczyłeś pod ekran jest połączony z jednej strony czy z dwóch. Czy masz przejście na masie RCA czy nie.

Oby dwa przewody tak samo zrobiłem L i R, Nie mają przejścia masy rca do wzmaczniacza.

Czyli, jest to jednak błąd?

Porównując również kierunkowy kabel, niestety bdb budżetowy, vitalco, zakłócenia mam takie same w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Matijas2002 napisał:

Oby dwa przewody tak samo zrobiłem L i R, Nie mają przejścia masy rca do wzmaczniacza.

Czyli, jest to jednak błąd?

Prąd plynie w obwodach zamknietych , zatem zarówno zyła "gorąca " jak i umowna masa musza byc podłaczone po kazdej stronie . Kabel kierunkowy nie ma z tym żadnego związku , wyznacza jedynie miejsce uziemienia ekranu , ale wymaga tez niezależnego od ekranu połaczenia mas w kablu RCA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden powod , przewód masowy , obok przesyłu sygnalu , jest tez potrzebny do wyrównania/ wyznaczenia  potencjału masy analogowej wzmacniacza . Jak wiadomo /chyba/ wzmacniacz pracuje z przetwornica która rozdziela obwody zasilania i zasadniczego wzmacniacza analogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...