Skocz do zawartości

Audio System H165


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zbudować komory zamknięte na w/w głośniki. Dowiedzialem się, że muszą one mieć co najmniej 4 litry. Tylko moje pytanie jest takie, czy takie komory mogą mieć obojętne kształty czy muszą być jakoś dokładnie policzone i zwymiarowane? I czy montując po dwa głośniki, czyli robiąc komorę 8 litrów muszą one być od siebie odseparowane czy w jednym pudle oba mogę wstawić? Chce to zrobić tylko na próbę, żeby zobaczyć jak głośniki będą się zachowywały 🙂 Więc za wszelkie sugestie i podpowiedzi będę bardzo wdzięczny 🙂 Pozdrawiam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kolei. Obojętnie jaki kształt, poza tubą, ważne żeby objętość się zgadzała.

Lepiej jak głośniki są od siebie oddzielone w obudowie.

Nie znam parametrów T/S dla Helonów, ale coś nie wydaje mi się żeby 4 litry to była optymalna objętość dla nich. Najlepiej będzie, abyś poszukał dokładnych parametrów, a potem ktoś sprawdzi w jakiej objętości najlepiej się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jankus napisał:

Po kolei. Obojętnie jaki kształt, poza tubą, ważne żeby objętość się zgadzała.

Lepiej jak głośniki są od siebie oddzielone w obudowie.

Nie znam parametrów T/S dla Helonów, ale coś nie wydaje mi się żeby 4 litry to była optymalna objętość dla nich. Najlepiej będzie, abyś poszukał dokładnych parametrów, a potem ktoś sprawdzi w jakiej objętości najlepiej się sprawdzą.

To, że wystarcza 4 litry to info od znanego dystrybutora audio system 😝 A nie wiesz do kogo mógłbym się zwrócić z tym sprawdzeniem jaka objętość będzie odpowiednia? Kolega poniżej podał link do parametrów tych głośników ale ja jestem początkujący w car audio i nie wiele one mi mówią 😝  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie montujesz ich w drzwi? Zagrają na pewno dobrze przy dużo mniejszym nakładzie pracy.

 

Daj mi chwilę, wrzucę dane w program i zobaczę co z tego wyjdzie.

 

Edit: w pełnych drzwiach mogą zagrać nawet lepiej. F3 wypada na około 100 Hz ale później komora 4 L leci na łeb na szyję. Kick co prawda by był ale i nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...